Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 179


Recommended Posts

Moon, nu pretul e in prim plan, doar faceam o comparatie, inca dinainte de primul fiv, oscilam intre Sibiu si Szeged, am ales Sibiul doar pentru ca era in tara, iar acum sunt indecisa, ma gandesc in toate felurile, poate ca o alta perspectiva ar fi mai prielnica sau poate e bine sa raman aici ca imi stie istoricul.

Crede-ma in ceea ce priveste preturile m- am lamurit ca ceea ce este ieftin nu prea e si bun, am citit toate capitolele de la fiv Cluj si desi fetele ii lauda pe dr se pare ca laboratorul nu prea e ok asa ca degeaba costa doar 1000 euro procedura, ca reusite nu prea am vazut. De asta ma gandesc ca e foarte important si laboratorul si cred ca cele din strainatate sunt mai ok decat la noi, dar totusi mai conteaza si materialul nostru, offf nu stiu ce sa zic parca toate se bat cap in cap. Vom vedea ce va fi, mai am timp de gandire, nu vreau sa i-au acum o decizie ca sunt prea bulversata, dar pana atunci voi incerca sa ma documentez cat mai mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 745
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Moon pretul era standard indiferent ca plateam cash sau card. Eu m-am uitat cati bani s-au extras din cont, cardul fiind in lei.

Ana assisted hatching inseamna perforarea zonei pelucide a embrionului. 

Ana sunt multe clinici, e greu sa iei o decizie. Sunt multe fete care au reusit in Romania, eu nu am vrut in RO de la inceput. Intr-adevar PK e un super om, imi place ca legatura pacient-doctor se face numai prin el si nu ai nevoie de intermediari, nu te tine pe la usa cu orele ci intri chiar la ora programata. Eu am incercat de 2 ori cu el, nu mi-a iesit si m-am reorientat si sper ca am ales ok. Eu am nevoie de un laborator bun ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic, am devenit dependenta de forum si poate toate cautarile astea sunt pentru a ma convinge ca am luat decizia buna prima data, n-am idee nici eu nu mai stiu ce e in capul meu in momentul de fata. Ce mi-as fi dorit sa fi descoperit forumul inainte de fiv, poate totul ar fi decurs altfel, as fi stiut si eu mai multe, probabil as fi pus altfel problema.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M3ryro, stiam de asisted hatching, dar nu imi dadusem seama dupa prescurtare. Unde vei merge acum, daca nu sunt prea in

discreta?

Si noi avem nevoie de un laborator bun, sotul are teratozoospermie, trebuie sa facem fiv cu icsi si ma gandesc ca nu e tocmai o procedura usoara, prima data din 14 ovo mature s-au fertilizat 7, iar in z5, am mai ramas cu 4 puiuti. Si de parca nu eta suficient problema lui, am descoperit si la mine 4 mutatii de trombofilie din cate una homozigota si nk 17%.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon pretul era standard indiferent ca plateam cash sau card. Eu m-am uitat cati bani s-au extras din cont, cardul fiind in lei.

Ana assisted hatching inseamna perforarea zonei pelucide a embrionului. 

Ana sunt multe clinici, e greu sa iei o decizie. Sunt multe fete care au reusit in Romania, eu nu am vrut in RO de la inceput. Intr-adevar PK e un super om, imi place ca legatura pacient-doctor se face numai prin el si nu ai nevoie de intermediari, nu te tine pe la usa cu orele ci intri chiar la ora programata. Eu am incercat de 2 ori cu el, nu mi-a iesit si m-am reorientat si sper ca am ales ok. Eu am nevoie de un laborator bun ...

 

 

 

DA, pretul este standard, dar eu am platit 505000 huf si tu 530000. Sincer deja ma plictiseste discutia asta, pt ca am mai avut-o. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, am nevoie de ajutorul vostru, va rog. Luna viitoare incep AC. Mi s-a spus sa iau 2-3 saptamani. Dar nu stiu de ce anume depinde durata tratamentului. Conteaza cumva rezultatul de la ecografie? Daca apare un chist, tratamentul dureaza mai mult? Dupa oprirea AC, am inteles ca in cateva zile incep stimularea. 

Multumesc 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si preturile standard pot varia de la caz la caz. Pe mine m-a costat 250.000 HUF punctia, iar ET 240.000 HUF, acest pret cuprinzand doi blastocisti transferati, doi criogenati si assisted hatching.

Ulterior, la FET, cand am transferat doar unul si a fost mai ieftin, m-am prins eu ca pretul difera in functie de numarul embrionilor transferati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...