Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 179


Recommended Posts

Sunt si eu pe aici. Am vorbit cu doctorul, iar deseara incep Clexane si de maine stimularea. Nu mai aman deloc. Medicul meu nu va fi la punctie, pleaca o saptamana in CO, dar crede ca va fi la transfer. Si-o fi amintit de cei patru blastocisti de anul trecut si s-o fi gandit ca facem si anul asta productie similara ca sa facem transfer de ziua 5. Bine-ar fi!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 745
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Lore, multumesc mult! Doamne ajuta tuturor! Ai dreptate, sunt multe romance care merg la clinica. Dar poate nu toate se simt confortabil sa si intervina. Noi suntem aici si când vor dori, le asteptam cu drag  [:)]  . Asa invatam una din experienta celeilalte. Pe mine m-a ajutat enorm acest forum. Asa am descoperit de exemplu riscul de trombofilie. Nu m-a indemnat nimeni sa fac acele analize, ma refer la medici. Cu ajutorul fetelor (Corinka si m3ryo_m3) carora le multumesc din nou, am aflat ca am acest risc si poate datorita lor o sa pot avea un bebe sanatos [flo2]

Corinka, m-am bucurat cand am citit ca te-ai hotarat sa incepi. Sa fie intr-un ceas bun! Mergi inainte cu toata încrederea, trebuie sa speri ca va fi bine..si va fi [:)] .

Va pup, fetelor [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel am vazut ca spuneai de fumat, parca (am scris si la babute). Eu la prima vizita facuta la PK am fost intrebata daca fumez. AMH-ul meu era dezastruos, 0,1, si PK mi-a spus ca prin fumat singura imi injumatatesc sansele care oricum erau destul de mici. Asa ca am plecat acasa hotarata sa ma las de fumat dupa vreo 15 ani si am reusit. A fost greu, dar dorinta de a avea un bebe m-a ajutat

Va doresc mult succes la amandoua!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m3ryro, nu eram eu [:)] . Eu nu fumez. E doar beau cafea si tot incerc sa reduc cantitatea pentru a putea la un moment dat sa renunt. Nu beau mai mult de o ceasca dimineata, insa cred ca imi va fi greu sa renunt. Am dureri de cap infioratoare daca incerc sa nu beau intr-o zi. In plus, am si tensunea mica si cafeaua ma mai ajuta si ea putin din punctul asta de vedere. Am citit studii care spun ca ar fi permisa cafeaua in sarcina (cantitate mica), dar cred ca ideal ar fi fara... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna fetelor!

Luni am trimis mail dr. Zadori, iar aseara am primit raspunsul. Mi-a trimis lista cu analizele necesare, a spus ca sunt valabile 10 luni, deci toate analizele pe care le am sunt ok, momentan, mai trebuie sa fac 1-2 care la ei se cer in plus si sper ca pana la Sarbatori sa ajung acolo pentru prima intalnire, sa vedem ce ne propune.

Daca mai sunt fete care fac in urmatoarele luni fiv in Ungaria si citesc, va rog, faceti-va curaj si scrieti, haideti sa mai animam putin si acest topic! Orice info este utila!

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Succes, Ana!

Nu publici aici si lista ceruta? Ce analize vor?
Mai suntem fete care mergem la fiv in Ungaria. Piscotel si cu mine suntem in plina desfasurare, ea la Budapesta cu Peter Kovacs (spunea ca maine are prima monitorizare), eu la Debretin cu Robert Lesko.
Ieri am avut punctia, din 8 foliculi mi s-au extras 7 ovocite, iar azi dupa 10:30 (ora Romaniei) voi suna ca sa aflu cate s-au fertilizat.
Mi-ar placea si mie sa se mai anime topicul acesta. Deocamdata, in lipsa animatiei, am intrat mai mult la "babutele fivoase".
Cred ca noi doua avem in comun un prim fiv cu obtinere de sarcina, insa pierduta ulterior, nu-i asa?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corinka si eu scriu la babuțe, va stiu atat pe tine cat si pe Piscoțel, asa este avem un prim fiv in comun cu sarcina pierduta, de fapt la mine s-a intamplat la fet, la fiv am avut beta negativ.

Sunt convinsa ca mai sunt foarte multe fete care fac sau vor face procedura in Ungaria, dar inca nu s-au decis sa ne scrie. 

Voi incerca mai tarziu cand voi ajunge la un laptop sa atasez lista de analize, acum sunt pe tel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Corinka si eu scriu la babuțe, va stiu atat pe tine cat si pe Piscoțel, asa este avem un prim fiv in comun cu sarcina pierduta, de fapt la mine s-a intamplat la fet, la fiv am avut beta negativ.
Stiu ca scrii si la babute si ca ai fost la Prislop si-ti multumesc din nou pentru acea rugaciune. La mine a fost invers, prima oara am ramas, iar la fet am avut beta negativ. Si eu intru de pe tel si nu vad semnaturile. Ar trebui sa mi-o actualizez. Poate azi, dupa ce sun la clinica... Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...