Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 9 ) Sarbatori fericite !


Recommended Posts

Delia ,mamico eroina ma bucur si eu sa te citesc!!! Vrei si bebe 5? Mai rar in zilele noastre! [flo2]  doamne ajuta !si mie mi ar placea sa am multi copilasi si ma topesc cand vad bebelasi, mai ales fetite ;) ,dar nu cred ca as mai avea curaj sa fac unu.sotul nici nu vrea sa auda sa mai facem :).

cand ai scris despre jeff parca am citit despre denis  [:-)))] toata lumea se minuneaza cat e de activ,energic sicat palavrageste...ne ameteste cat vorbeste ;).

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 244
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor,

 

Ce placere sa va mai citesc si sa mai aud vesti.

 

Delia, am mai citit la subiectul tau. Sa va ajute Dumnezeu in tot ce va propuneti. Bravo lui Jeff, este si un mare norocos cu frati si surori cu care sa se joace si de la care sa invete.

 

Ce sa va mai zic ca si eu la varsta mea inaintata imi mai doresc bebe doi, de dragul baiatului sa nu fie singur.

 

Roxy, Ali, multumesc pentru urari!

 

Rocsy, o dulceata e Natalia, are un zambet expresiv, de actrita. Nu o mai vazusem de cand era bebe si acum e domnisorica! Ma bucur mult pentru voi ca veti fi impreuna curand,  cateva luni trec repede mai ales ca esti atat de ocupata.

 

Nici eu, ca si Ali, nu as putea sta mult timp departe de copii, de familie, desi la viata mea am stat multi ani singura. Dar atunci nu ii aveam pe ei.

 

Acum ca ne am intarcat, mai avem un pas important de facut, sa doarma singur. Ii vom cumpara pat si permutam iar camerele sa i facem camera lui. Nu va fi usor, stiu.

 

Eric e un copil ager, energic, destept, desi nu exceleaza in limbaj. Nu este un vorbaret in special in public. Cu noi turuie mai mult. Stie literele si recunoaste cele de la inceputul alfabetului. Stie cateva cantecele si a inceput sa invete poezioare scurte. Danseaza pe ritm. Motor s a dezvoltat mult la orele de gym, nu este un atlet, ii place mai mult sa sara si sa alerge, trage suturi cu.mingea si la cos.

 

Carmen  cum a fost prima zi la noul job?

 

Sa aveti o Saptamana mare cu liniste in suflete si spor in toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici de piersicute drage,

 

Ce frumos ca se discuta iar de bebelusi! Nimic nu e mai frumos decat sa ai un bebe mic in casa! Imi aduc aminte cand l-am adus pe pitic acasa ce zapaceala era in casa, dar Doamne cat era de frumos:) Iar momentele din spital cand ti-l aduce sau cand il tii in brate si e doar al tau...sunt unicee

E frumos sa ai multi si cred ca cu cat faci mai multi, ai chef de mai multi...

Noi suntem bine, Andrei, desi face 1 an si 4 luni nu vrea sa mearga in picioare decat in pat:)) si-a dat el seama ca e moale cand mai cade, in rest de-a busilea sau tinut de o manunta.

Piersicuta de Petru e un scump, isi da drumul la vorbit, repeta dupa tine cam tot ce zici, fitos in continuare cu mancarea in sensul in care mai alergi dupa el si-l mai santajezi cu diverse.

 

Astept Pastele sa-i vad cum fac cu ouale, le-am cumparat si 2 rosii de lemn, sa nu le faca praf pe toate alea reale.

Va pupam pe toate/toti si sa aveti Sarbatori fericite alaturi de Piersicute!

 

Mami, Petru, Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!

 

Sper ca ati avut o sarbatoare frumoasa si linistita.

La noi a fost liniste, mai ales ca anul asta nu a coincis cu Pastele catolic si zilele libere.

Eric s a jucat cu fratele si sora mai mari, am facut excese culinare dar asta e odata i Pastele in an.

A venit si la noi multasteptata primavara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!

 

Sper ca ati avut o sarbatoare frumoasa si linistita.

La noi a fost liniste, mai ales ca anul asta nu a coincis cu Pastele catolic si zilele libere.

Eric s a jucat cu fratele si sora mai mari, am facut excese culinare dar asta e odata i Pastele in an.

A venit si la noi multasteptata primavara, s a facut cald aproape de tricou.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!

 

Sper ca ati avut o sarbatoare frumoasa si linistita.

La noi a fost liniste, mai ales ca anul asta nu a coincis cu Pastele catolic si zilele libere.

Eric s a jucat cu fratele si sora mai mari, am facut excese culinare dar asta e odata i Pastele in an.

A venit si la noi multasteptata primavara, s a facut cald, aproape de tricou.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hey fetele! Cum ati petrecut? Sper ca fara excese culinare :)) eu la cap asta stau f bine, am mâncat doar aperitive, sarmalute in foi de vitza si putin piept de curcan cu salata. Bineinteles cozonac si pască :)) probabil ca am pus ceva la loc si cele 2 kg pe care le dădusem jos in Sapt Mare dar...revenim la frunze acum :)

 

Noi am petrecut prima zi la ai mei, au venit si socrii si bunicii, Chitz a fost bineinteles in centrul atentiei :) luni am fost la picnic cu prietena mea si cu Chitz, a fost tare frumos :) am stat ca fetele la povesti, am mai ciugulit cate ceva, ne-am jucat.

 

In rest nu ne lăudăm cu mare lucru, sotzulache tot jobless, tot merge pe la interviuri, speram sa pice ceva, eu cu balamuc si sictir la serviciu, caut schimbarea ca nu se mai poate, ma termina psihic :( Chitz e bine, cu exceptia problemelor cu constipatia, care vad ca nu ne da pace :( am primit trimitere la Grigore Alex la o dr chirurg sa mergem la un control, sper sa reusim sapt viitoare.

 

Carmen, cum e la noul job?

 

Fleur, s-a instalat primavara? :)

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! La mine visul frumos s-a terminat, se pare ca hematomul i-a venit de hac lui bebe. Sarcina s-a oprit din evolutie....joi mi-a facut si chiuretaj, era oprita de aproape 3 saptamani.

Vreau sa ma duc si la un hematolog sa vad ce spune......

Nu stiu daca mai am alta sansa pe cale naturala, dar e prematur sa vorbesc despre alta sarcina. nu stiu daca mai pot trece printr-un esec....nu eram eu linistita cu fata mea inainte? trebuia sa vina o sarcina care sa ma de-a peste cap?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...