Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 9 ) Sarbatori fericite !


Recommended Posts

  • Răspunsuri 244
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dragelor,

 

dau eu cafeluta de azi :)

 

Fleur, eu sunt din Bucuresti, din pacate, dar te/va asteptam pe la noi:)

 

Noi suntem bine, plecam in Delta zilele astea, facut bagaje...dástea.

 

Cu schimbatul hainelor, doar cateva am reusit.

 

Cu pampers, astept vremea frumoasa sa-l tin dezbracat; a mai facut la olita, dar nu constant.

 

Va pup fetelor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna !

 

Ce s-a intamplat Ile de ai avut noapte alba ?

 

Sotul s-a repatriat, sunt singura din nou . Ieri m-am uitat toata ziua la filme, astazi mi-am scos nasul prin oras in cautarea unei masini, maine am program cu o prietena de vizitare a unui oras vecin. 

De cand sunt aici si am parte de relaxare la maxim , cred ca am pus vreo 2 kg pe mine  [:D] , ar trebui sa imi reiau activitatile sportive ca incep sa nu ma simt bine in pielea mea ! Sau macar o bicicleta sa pedalez alaturi de belgienii astia nebuni pe care nici macar zapada sau ploaia nu ii opreste din programul dedicat biciclismului ! Si apropo, saptamana asta ploua de rupea si batea un vant crunt care iti biciuia fata daca nu aveai umbrela, iar un belgian isi continua linistit maratonul in pantaloni scurti, tricou, sticla de apa in mana si afara pe langa ca ploua mai erau si vreo 10 grade maxim. Eu ii admir ca pot sa faca lucrurile astea, eu nu ma puteam gandi decat ca a doua zi as fi zacut cu febra in pat !!!

Abia astept sa dau o fuga pana acasa, biletele de avion le-am achizitionat, mai trebuie doar sa treaca timpul ......

In rest nimic nou, incerc sa preiau in fiecare zi din stilul linistit de viata al belgienilor si modul lor de viata si pe cuvant ca nu pot sa zic ca nu imi place ! Sunt atat de linistita de cand am venit aici de nici mie nu imi vine sa cred .... poate in sfarsit am gasit ceea ce cautam de aproape o viata !

 

Va pup gagici si va doresc un weekend minunat !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Cum ati petrecut de 1 mai? Noi am fost la tara la socrii impreuna cu ai mei, a fost tare frumos, am avut vreme buna vineri, am facut gratar, picnic in iarba, Chitz a fost super încântată, s-a jucat prin curte. Sâmbătă a plouat non stop, dar asta e...Chitz oricum a stat in curte echipată cu cizme de cauciuc :)

 

Fleur, din Iasi/împrejurimi sunt Victoria, Mihaela, Dana si Daniela. Dau eu sfoara in tara pe FBK si va pun in legatura cumva, poate reusiti sa va intalniti. Imi pare tare rau ca nu va opriti si prin Buc oleacă sa ne vedem :(

 

Noi inca ne luptăm cu constipatia, e chestie psihică deja, se infraneaza cand ii vine sa faca :( cred ca de teama durerii...asa ca vom avea mult de lucrat. Facem in continuare la olita, asta noua pe care i-am luat -o a avut mare succes, ar sta cu orele pe ea :p

 

Va pup si va doresc o zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.

 

Gabi, sa iti traiasca micile crestine si sa aiba vieti binecuvantate!

Succes la despamperizare completa a lui Andrei.

 

Honeys, multumesc de invitatie, eu credeam ca esti din Iasi, sigur te confund cu cine a dar nu mai stiu cu cine...

 

Noi vom evita Bucurestiul de data asta, fiind cu Eric, e f. obositoare calatoria Buc. Iasi. Doar la intoarcere ca vom decola din Buc., cred ca vom lua avionul Iasi Buc la prima ora, apoi la 3 dupa masa avem zborul spre Montreal via Paris.

 

Rocsy, fain ca iti place acolo, inclusiv stilul de viata. Eu am vizitat odata Belgia si am avut aceeasi senzatie, oameni calmi, relaxati. Sper ca iti place si berea... In ce oras esti, scuze daca ai mai zis, oricum in partea flamanda, nu?

 

Roxy, mersi mult, ar fi fain sa am niste coordonate ale iesencelor. Fain ar fi fost sa ma intalnesc si cu voi...

 

Vad ca mai peste tot a plouat de 1 mai. Am luat noi toata vremea buna, a fost superb si continua. Ieri 25 de grade, pana vineri se fac 27.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eric ne innebuneste in continuare cu ce faci? si de ce? E comic si enervant in acelasi timp. Mai are o replica: sunt aici! ne striga prin casa: mami, ce faci? Eu sint aici!

 

Voi i ati dus la dentist pana acum? Se spala pe dinti? Al meu doar cu periuta umeda, fara pasta, si trebuie sa ma rog de el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...