Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar: Iata Anul Nou, s-a apropiat!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 615
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buflea,

 

acu vreo doua zile am scris si io despre Still Alice, asa mai marunt, e drept.

E un film realist, ca orice mare dragoste. ideea asta m-a impresionat.

 

io am lucrat si azi Domnle..dar am 3 zile de CO..in sfarsit :) pana vinerea viitoare cand sunt iar pe rol. dar io am lucrat e drept de acasa [ascuns] . toate cele 5 zile lucratoare: 22,23,29,30 si azi.  Marti e liber,

 

Andreia,

 

[afro]  despre zile libere... nu stiu statistic cum sunt zilele, HH are cele mai putine, dar el e mai cosmopolit asa,

 

dar, vesnicul dar, la vacante pe saptamani per Land-uri cred ca stam la fel..doar nu or fi cei din Hessen mai altfel: noi avem acu 1 sapt in minus de Craciun, si Bayern-ul la fel, si tot o sapt in minus in toamna, si asa 1+1 avem vacanta de Rusalii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

..inca unu si plec.

Jocul lu Ender este un film bun. Nu l-am prezentat nici nu nr 1 darmite lu nr 2 pt ca mi se par superioare pt copii mei. in schimb i l-am prezentat colegului. Tehnicile pustiului de impunere in cadrul grupului mi se par super. M-a marcat.

 

Roxana parca a precizat ca nu-i otutusi pt copil de 10 ani, si i-am dat ulterior dreptate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m-ati starnit cu recomandarile voastre, asa ca in seara asta am vazut "The Judge" (mi-a placut, si in plus actorul asta parca se face tot mai fain pe masura ce trece timpul [:)] ) si acum ma pregatesc sa ma bag la "Gone Girl".

 

cat despre munca, ceea ce fac eu se poate face in proportie de vreo 99% de acasa. si cum in luna decembrie am inceput un nou proiect, si in plus pe acest proiect lucram cu sectii de dializa, care functioneaza aproape la foc continuu (singura concesie pe care au facut-o acestor saptamani au fost zilele de joi libere, adica 25 dec si 1 ianuarie, atat, pentru ca au modificat un pic schema celor 3 zile/saptamana), am mai lucrat, asa, cu picatura, aproape in fiecare zi - mai un telefon, mai un email, mai un training, mai un raport, mai o actualizare intr-un sistem... asta ca sa nu se simta singurele Buflea si Mihaela_s [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai cu mare plăcere! :)

 

Mianna așa da solidaritate :). Multzam :)

 

La noi e foarte greu de luat libere/concedii de Craciun. Ca si de Paști, dar atunci sunt numai 2 zile. V-am zis ca la noi e flux continuu. Vreo câțiva ani sunt scutita sa mai lucrez de Craciun si revelion. Deși inca turele nasoale nu le-am luat...al meu sot a fost de garda chiar in seara/noaptea de ajun, in ziua de Craciun, in noaptea de revelion, asta inca in Ro. Am facut atunci revelionul singura, eu cu Silvia. Avea trei ani si câteva luni :). Asta e, stiam ce meserie imi aleg. Dar am nevoie de zilele libere ce ma așteaptă, le astept ca pe pâinea calda.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, du-te pe Schulferien 2015 si te convingi singura. La voi sunt 12 Feiertage, in Bayern 13 la noi 10 (iar in HH ai dreptate, sunt 9). Zile vacanta Hessen 77, voi 78, Bayern 82, HH 79. Acum trage si tu concluzia cine are cele mai putine zile de vacanta si libere.

Crede-ma ca de 9 ani stiu ca avem mai putina vacanta si zile libere. [flo]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...