Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar: Iata Anul Nou, s-a apropiat!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 615
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Atunci sa cauti si Unbroken de Laura ????. Este cartea dupa care a regizat Angelina filmul care urmeaza sa apara ...

 

Mi-e frica sa vad filmul. Cartea iti ia respiratia efectiv. Si mai este si poveste adevarata.

Laura Hillenbrand. tocmai am descarcat-o in format pdf - dap, ala care nu-mi place, dar inca n-a aparut la noi.

 

si daca tot eram pe la pdf-uri, am descarcat si Seabiscuit, tot de ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea nu poti tu, ca o pinguina buna ce te stiu, sa imi spui daca spa-ul tau fara chiloti are vreo locatie si langa Chicago sau este spa din asta exclusivist numai pentru New York?

Am deja 2 amice pe lista carora le-as face o surpriza de zile mari [:D]  [:D] Dar incepand cu mine se intelege:)

Nu am ajuns sa vad Gone girl, dar e primul pe lista. Iar de Unbroken nu mai zic nimic ca deja m-a innebunit husbandul ca e un must! El mereu cisteste si cartile si vede si filmele, acolo unde este cazul si imi spune daca merita sau nu.

Un weekend placut va doresc,

 

Carolyne

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata si de la noi.

eu's un pic panicata, am deschis un subiect la clinica virtuala ca sa nu spamez pe ghetar, azi-noapte m-am trezit la propriu intr-o balta de sange. atat de mult si brusc a curs ca a trecut prin haine si cum stateam pe spate cu bebe pe burta i-am patat rau pantalonasii lui! iar la dus aratam mai rau ca aia din filme, inrosisem totul de jur imprejur!

partea buna, daca se poate numi asa, e ca nu ma doare nimic.

 

in rest, toate bune si frumoase pe la noi. doar ca mi-e somn in continuu....cand doarme si bebe noptile apare altceva si nu dorm eu, ca azi-noapte!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata dragilor!

 

Aminna unde ai vazut "The judge" in  conditii bune de calitate?

 

Am vazut Gone Girl. e un film bun, chiar foarte bun, dar nu pot spune ca mi-a placut foarte mult. Mi-a ramas un gust amar. In general mie nu imi plac filmele, povestile in care un personaj isi bate jos si intra cu bocancii tintuiti in sufletul altuia si acel altul nu are puterea si taria de caracter sa iasa dintr-un asemenea impas. Tipa aia era sociopata si parca toti in jurul ei erau de carton fara a fi in stare sa o puna la punct.

 

Am vazut si "house of sand and fog". E bun, bun si trist. 

 

Am mai vazut ieri o comedioara/drama (ca sa imi spal tristetea casei incetosate) This is where I leave you. E ok. Vi-l recomand.  Este vorba de 4 frati care sunt obligati sa se intoarca in casa parinteasca pentru ca le murise tatal si  sa tina Shiva. Shiva este prima parte a doliului la evrei in care cei ramasi, timmp de 7 zile nu ies din casa, stau pe niste scaune joase si primesc musafirii cu condoleannte.

Fieare frate are probleme lui,.

E plin de umor.

Mama fratilor este Jane Fonda.

 

Pentru sfarsitul asta de weekend, daca vreti filme actiunne/thriller care sa nu fie dobitoace si sa va placa va recomand 2: The equalizer si A most wanted man - a fost ultimul film, rol principal al lui Phillip Seymour Hoffman.

 

Nu va recomand in schimb, un film tot actiune/thriller cu Pierce Brosnan - November Man - e slabut rau si m-a  dezamagit. Nota de 6.6 data de IMDB e generoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, Aminna, nu-mi puteti da si mie PM unde pot sa vad filmele recomandate voi? 

 

Eu platesc abonament anual la amazon prime si acolo vad filmele, insa, cele mai noi nu sunt. Tare as vrea sa vad The Judge, dar pe DVD in Germania apre abia in 31.12.2015.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! Am inceput noul an vizionand filme. Am vazut si eu Gone Girl. Mi-a placut!

Azi Turbo nu se simte prea bine. A dormit pana aproape de pranz, nu are chef sa manance, febra nu are, insa tuseste uscat din cand in cand. Asa ca stam si zacem.

Eu am avut arsuri de la fasole batuta si am stat treaza pana la 4.45. Dar am vazut astfel  Fury si putinele ore dormite le-am petrecut in tanc. [:-)))]

Acum poate ma uit la Still Alice daca il gasesc.

Cu groaza ma gandesc ca incep munca. Inca o saptamana de vacanta mai aveam nevoie [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...