Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar: Iata Anul Nou, s-a apropiat!


Recommended Posts

Neața!

 

Eu mai am fix 5 zile de munca. Mi-a ajuns, așa sărbători nelibere nu am avut niciodată...

Lucrez azi si maine, apoi 3 zile săptămana viitoare sa apuc sa fac si bagajul si curat prin casa. Vineri plecam, cu vaporul la Stochkholm. Sambata zburam in Doha, dormim acolo si duminica ajungem in Phuket.

 

Silvia merge duminica asta la o cupa de innebandy pe continent, trei zile. O sa fim porumbeii singuri acasă. :)

 

Si intre timp, o sa treacă Svea pe la noi, sa mature cu vreo 25-30 km/s de azi la prânz pana maine seara. Noroc ca vine inainte de plecările Silviei si a noastră.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 615
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata.......

Nu stiu la ce filme sa ma mai uit,niciunul nu ma prinde deloc...asa sa stau sa ma uit nemiscata.Comediile ma fac foarte rar sa rad....azi o sa fca ceva proaspat de manacare....ciorba de perisoare si  o musaca si o prajitura la cuptor....dar sa vad cand.Ma ustura gatul si vreau sa merg sa-mi cumpar o crema hidratanta dar care sa inchida si porii.......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani de 2015!

 

Am trecut cu bine pragul, chiar daca pe skype, cel putin nu am fost singura cuc.

Pisica s-a speriat de artificii.

 

Ieri a trebuit sa-mi recuperez copila de undeva din Bucurestii-noi - Chitila. Am gasit taxi abia, abia dupa vreo ora si ceva. Nu stiu cate apeluri am facut!

 

M-am uitat la concertul de la Viena si, ca in intotdeauna, sfarsitul concertului imi aduce ceva lacrmi in ochi si o stare de visare -  in fiecare an imi spun ca la anul o sa fiu in sala.

 

Si fii-mea s-a lovit in ochi cu ceva, e ochiul rosu, probabi ca i s-au spart niste mici vase de sange, o doare, doare. Eu i-am facut spalatura cu ser fiziologic si apoi i-am pus niste Tobradex.

 

A venit preotul de nu stiu cate ori zilele astea. Immi pare rau ca a venit la niste ore imposibile cand ne pijamaleam si nu i-am dat drumul in casa. Dar chiar si asa a insistat la sonerie si a si batut in usa de parca ardeaa undeva.

 

Mihaela_s umblu dupa  The judge de vreo saptamana. Atat imi doresc sa-l vad! Insa momentan pe internet are calitate proasta - filmat in sala  - . Trebuie sa ma duc sa-l vad la cinematograf.

======

Fii-mea norocosa, a castigat la un concurs/tombola la Royal Canin, in seara de Anul Nou (din 2000 de participanti au iesit la tragerea la sorti 20) nu stiu excat ce, dar cred ca mancare de pisici pentru o luna. Aflu pe 5 ianuarie.

 

O sa o trimt sa joace la loto.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multzi ani, sanatate si tot ce va doriti in 2015 sa vi se implineasca!

 

Observ ca multi sau relaxat cu filme zilele astea! Am vazut si noi aseara Boyhood si One day! Ne-au placut f multnamandoua! Cu 2 zile inanite vazusem in cinematograf un film nemtesc f bun: Honig im Kopf (cu Till Scweiger si una din fetitele lui Emma despre un bunic cu Alzheimer si cum e el ingrijit si iubit de nepoata)  si Night at the Museum: Secret of the Tomb. 

Duminica mergem sa vedem fie un film nemtesc Alles ist Liebe (totul e dragoste), fie Paddigton.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din ciclul cadouri nepotrivite ...mi-am facut-o cu mana mea.....mi-am luatu o crema anti rid de la o firma maare.... si inca ceva de fata....pentru ten mixt....cu proprietati de hidratare bla bla bla...

cand a zis cine a zis ca  daca nu te impaci cu o crema pai poa sa fie de aur tot alergi faci...va comunic am factaut niste broboane pe fata si asa de urat se vedeau porii ca...nici fondul de ten nu acoperea ravagiile....am dres eu busuiocul si greu tare..si  m-am chinuit sa-mi aduc aminte cu ce-mi treceau mie cosurile si porii dilatati in studentie....mi-am adus aminte...de modesta gama elmiplant, si am plecat sa caut la singura farmacie non stop din oras....mai exista si mi-am luat.... e a doua zi cand folosesc demachiantul si crema hidratanta....si s-a schimbat totul....in veci nu mai iau ceva fara sa testez...am dat o multime de bani si mi-am stricat fata.....acum e pe calea cea buna...s-au inchis porii deja,nu mai am broboanele alea pe fata...isi revine la normal....azi il las sa respire....

Ce naiba s-a intamplat ca nici alergie nu a fost,dar ceva apropiat....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iata ca a nins si la noi, sa nu aveti doar voi zapada... Ce ma bucur... Vad mai bine cata s-a depus peste vreo doua ore cand scot piciul la gradinita.

 

Noi am facut un pic de abuz de sampanie si ne dureau capetele azi dimineata. Eu ca eu dar barbatul a plecat la munca.

Stiati ca trebuie sa te hidratezi cat mai mult cand bei? Azi noapte m-am trezit cu capul vajaind, luasem un calmant forte la culcare si nu mai voiam sa iau inca unul. Am baut un pahar mare de apa plata si mi-a trecut suficient cat sa adorm la loc. Acum dimineata tot mahmura sunt, dar asta e. Ies la lopatit si imi va trece probabil.

 

Mihaela_s, ce putin mai aveti pana la vacanta! Ai vorbit cu Diana, cum e vremea acolo? 

 

Filme, filme...noi am vazut Oldboy, cu Josh (sau James?) Brolin, destul de violent, a trebuit sa tin baiatul cu ochii la jocuri in telefonul meu, sa nu se uite la film. Mai am Parkland, despre echipa medicala ce s-a ocupat de Kennedy dupa atentat.

Walter Mitty, cu Ben Stiller, e o prostie uriasa de asa-zisa comedie. Are dreptate Mada, e greu sa mai razi la o comedie... Mie imi plac cele din seria Cu nasu la psihiatru si Fockers, le-as revedea oricand.

Mi-am cumparat dvd-ul Meet the Fokers si  vreau sa-mi mai iau X Files sezonul 1...ma gandeam daca va mai avea farmec pt mine dupa atat timp.

 

De luni reincep munca si chiar ma bucur...mi-a ajuns lancezeala de sarbatori. La anul mi-am promis ca de Craciun &Rev.sa nu mai stam acasa...fie in Sud pe plaja, fie pe partia de ski (cu baiatul initiat pana atunci si eu cat sa nu pic). Dixit!

 

Un inceput de an cat mai bun tuturor pinguinilor si celor din jurul lor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...