Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Adolescentele si anticonceptionalele


Recommended Posts

  • Răspunsuri 67
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Letitia, nu am citit articulul, insa eu cand am vrut sterilet, mi-a zis sa astept sa am numarul de copii doriti, ca e preferabil asa.

 

Marius, i-ai zis ca prezervativul se mai si rupe? SA fie atenta la asta.

Sunt exceptii extrem de rare. I-am spus ca sunt de calitati diferite si sa nu cumpere cele iefitine si/sau noname. Nu cred ca trebuie trait cu frica asta ca whau daca se va rupe? Desigur exista o probabilitate insa extrem de mica aproape neglijabila insa in raport cu protectia reala fata de BTS si sarcina nu exista termen de comparatie. De aici la confortul psihic atat de necesar in aceste momente lipsa totala a afectelor nocive si asa mai departe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Steriletul e doar pt femeile care au nascut.

Pastilele au risc mai scazut de tromboza decat Nuvaring-ul, inelul care se pune pe col, decat implantul samd.

 

Eu am folosit de la 16 ani anticonceptionale, dar nu fumam, nu aveam cazuri de cancer de san in familie, nu aveam nici un factor de risc.

 

Pt cineva care are mai multi parteneri sexuali sau la care partenerul are mai multi cel mai bine e prezervativul.

Desi daca e vorba de Hepatita B sau HIV, se iau si prin sex oral, iar la sexul oral nu cred ca face cineva cu prezervativ. Daca e sa fim paranoici, e de ajuns sa ai gingivita si poti teoretic sa iei sau sa transmiti Hiv sau Hep B.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt exceptii extrem de rare. I-am spus ca sunt de calitati diferite si sa nu cumpere cele iefitine si/sau noname. Nu cred ca trebuie trait cu frica asta ca whau daca se va rupe? Desigur exista o probabilitate insa extrem de mica aproape neglijabila insa in raport cu protectia reala fata de BTS si sarcina nu exista termen de comparatie. De aici la confortul psihic atat de necesar in aceste momente lipsa totala a afectelor nocive si asa mai departe.

Nu este deloc neglijabila probabilitatea, chiar cu Durex.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...