Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mâncare sănătoasa


Recommended Posts

Miss acum am vazut ca ai postat.Mersi de idee.Voi încerca cu siguranța linte.Am o întrebare.Dimineata eu obișnuiesc sa mănânc un bol de cereale cu lapte din ovăz.Oare fac bine sau nu?apoi la prânz mănânc supa de zarzavaturi si la cina piept de pui fiert,sau legume la cuptor,sau orez fiert.Voi cum faceți?

 

si eu mananc la fel ca tine dimineata, lapte + tarate ovaz + 1 ligurita miere + cateva merisoare din cand in cand. la pranz in general o salata mai mare sau ciorbita si seara fructe/legume crude. stiu ca pare cam putin, dar trebuie sa ma 'dez-pufosesc' :).

mai ciugulesc si ceva oleaginoase in timpul ziei (nuci, migdale crude) si un pahar mare de ceai negru.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ai luat 6 kg in 2 saptamani cu sarbatorile? Cam mult. Sigur nu este si-o pb medicala?

 

Eu ma mentin (ca nu am pus nimic pe mine de sarbatori) cu munca, munca, munca!  [biz] Si cand mananc (de 2 ori pe zi, numai mult) aleg zeama (supa, ciorba de legume, caci nu-mi place carnea) si a doua oara 1-2 felii de paine neagra musai prajita cu branza/unt si-o salata de rosii. 

 

Dulce: ciocolata neagra, amara.

Hidratare: apa minerala si neumarate cafele.

Supa de lintea (cea crema) nu prea o suport, ma baloneaza si ma simt nasol dupa ea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Blackgirl da..sincer si eu m-am minunat pe mine cand am vazut ca ma strâng pantalonii.Oare are o legatura ca iau si anticonceptionale?adevarul e ca am si mancat ceva mai mult.Acum am 70 kg la 1.72.Mereu eram si ma mențineam la 59,63 dar din cauza aceasta am si inceput o dieta si sport.De aceea am si scris pt.a cere păreri in alimentație sănătoasa.Iti multumesc mult pt.sfaturi.E normal sa nu te îngrași daca mănânci atat de sănătos precum spui tu.M-am băgat si eu pe supica,salate,fructe,orez,legume,cartofi fara carne,multa apa.Si am scos din alimentație pana ajung la 60 kg inapoi pâinea,prăjeli,dulciuri,sucuri,chipsuri,carne,mezeluri,fast-food etc.Si bineinteles nu dupa 6,7 seara.Apoi o sa încerc sa le intervale cumva doar cantități mici din fiecare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana mie mu imi place Peștele.Nu pot nici cum sa il mănânc.Imi e greață de el si stiu ca e ft.sanatos.Mai este cand mănânc cate o conserva ca doar aia o suport cat de cat dar cu greață il mănânc.Pestele,ficatul si maslinele imi provoacă greață.In rest accept orice.Paste,dulciuri,pâine stiu ca nu sunt recomandate cat despre fructe as avea o întrebare.E adevarat ca nu ii voie sa le mănânci seara ca au zahăr in ele?mai ales banane si struguri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...