Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mâncare sănătoasa


Recommended Posts

  • Răspunsuri 89
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[:-)))] Tare faza cu Xio [:-)))]

 

niami ar fi bun un caș maine dimi dar nush cum sa ma trezesc mai repede ca sa pot merge la munca ce sa mai gătesc ceva asa ca habar nu am ce sa ingurcitez maine dimi.Cred ca niste lapte cu cereale din ovăz sau iar iaurt vad dimi.Iar la lucru imi pun o banana.Apoi la prânz fac orez cu morcovi iar seara iar sunt in dilema.Cred ca imi fac curaj la o conserva de peste desi tare greu ma împac cu pestele.Iar iti scriu de pe bicicleta:))

 

Ma bucur ca imi fac prietene noi.De asta am si intrat pe forumul acesta cu o frica ca nu știam cum sa ma bag sub pielea voastră:) pt.ca probabil anul viitor voi vrea sa raman insarcinata si daca întâmpin probleme sa cer ajutor,sfaturi,La o adică ajuta mult..In 21 am programare la ginecolog,sa vad cu ce ma mai șochează de data asta [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio tu ai inceput dieta?cum te simți acum dupa pizza aia buna si salamul ăla de biscuiți?care le-ai mancat-o inainte sa te pui pe regim? [batcap]  [alcool]  [pk]

 Eu asa fac de o vreme incoace: 6 zile mananc relativ sanatos, 1 zi mananc tot ce vreau, cat de mult vreau.

e foaarte ok.

Diana, ce fac eu nu e chiar dieta :)))))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite Dia,generația trecuta.Doar ca 2 copii nu au avut posibilitate sa facă poza si au lipsit,in rest suntem toți [soricel]

Adina89, stiu ca sint circotasa.....dar tu ai cerut permisiunea parintilor sa pui cele doua poze pe un forum public?

Tu ca educator ar trebui sa stii mai bine ca nu este permis asa ceva, mai ales ca pozele contin si numele intreg al copiilor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Aici e la moda dieta 2 zile post negru, celelalte maninci normal. Cica sigur slabesti, dar eu nu as putea sa o tin.

De fapt in acea perioada de "post negru" dar care totusi iti permite sa te hidratezi (apa si ceaiul neindulcit nu sunt interzise), organismul isi regleaza multe procese metabolice: isi normalizeaza nivelul de insulina, scade trigliceridele, scade nivelul de radicali liberi, cei ce oxideaza si sunt responsabili de procesul de imbatranire. Se pare ca de fapt si postul ca si postul negru (sau intermittent fasting cum mai e de gasit pe net) ca si reguli religioase au si un bun substrat nutritionist ... o perioada numai buna de detoxifiere dupa mancarurile grase din timpul iernii (cel putin pentru Postul Pastelui).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...