Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gata sarbatorile pe Ghetar...sa trecem la treaba!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 834
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

nu ma credeti, dar de cand s-a instalat coana batranetea la mine in oase, ma imbrac asa cum nu credeam acum cativa ani.

Poate e de la kilogramele in minus, toate persoanele care slabesc spun ca deodata le e mult mai frig [:)]

 

De fiecare data cand sta prietenul meu la mine avem problema asta.. iarna ii e frig de tremura la propriu (eu nu dau drumul la caldura, nu simt nevoia; nu port niciodata sosete in casa.. fie ca stau pe gresie ori parchet) iar vara moare de cald, nici nu poate sa doarma in acelasi pat cu mine [:D]

Aerul conditionat l-am pus mai mult pentru el [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acu vreo 20 de ani am fost cu sormea si familia ei la mare. baii..intr-o dimineata imi  un frig  de imi clantaneau dintii  asa ca m-am trezit, am cautat tot arsenalul, m-am imbracat asa bine, cum desrii tu mai sus

[:-)))] [:-)))]

Tu aveai manusi la mare? [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum Rufus.:)

 

Pe Ioana (ca dealtfel cam pe toti copiii celor care scriem pe aici)o cunoastem toți. Toti povestim despre ce fac , ce zic, ce vor sau ce nu vor.S-a nimerit ca in ziua cand a venit Londonezul sa fie ziua ei, sa fie bolnava si sa existe discutia referitoare la mutarea ei .Si cum nu cred ca nu exista o legatura intre starea ei de rau si discutiile voastre, m-am gandit ca scriindu-i ceea ce i-am scris o fac sa se simta mai bine dpdv psihic.Si ca nu trebuie sa se teama de o separare de familie.Ca un parinte chiar daca e suparat tot la binele copilului sau se gândește si tot "cel mai cel copil"il vede ,din moment ce il lauda des. Si am vrut ca ea sa stie asta intr-un moment mai delicat din viata ei .

Eu am ti-am spus sa o lasi pe ea sa hotarasca cand o sa faca pasul, pentru ca o va face dar cand crede ea de cuviinta.Si dupa cate inteleg a facut-o.

 

Mie imi place sa fac cadouri mai mult decat sa primesc.Si cel mai mult imi place sa daruiesc cuiva care nu se așteaptă sa primeasca ceva din partea mea.Si aratati-mi mie un tanar de 21 de ani caruia nu-i place ca de ziua lui sa fie cel mai important pentru cei din jur.Ca doar nu implinesti in fiecare zi 21 de ani si nici nu ti se spune zilnic ca daca pui cap la cap ceea ce povesteste tatal tau despre tine reiese ca esti perfecta.:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha! Am facut bezele. De fapt am incercat sa fac bezele.

Cu laptopu-n fata, cu mixerul in mana si da-i, si da-i, si freaca, si freaca, 5 minute, 10 minute sa se intareasca bine, sa se tina singura, lucioasa, perfecta de lins.

Apoi usor, usor in cuptorul incins numai putin, atat cat trebuie sa se ridice un piculet de varf.

Pfuai! Acum le privesc cum s-au blegit. Seamana cu niste... nu poci ca sa spun. Niste din alea strivite.

 

In recipient a mai ramas spuma. S-a blegit si asta. I-am presarat niste faina, am agitat-o bine, o introduc la caldura si sper sa se umfle, sa creasca si sa iasa ceva.

 

A mai facut cineva bezele? Nu blegite. din alea crocante.

Da, eu fac foarte des, mai ales de sarbatori cand am 10-12 albusuri.

Albusurile spuma foarte teapana cu un praf de sare, apoi, pe rand, incorporata cate o lingura de zahar rasa pentru fiecare albus. La cuptor la 140 grade 1 ora, o ora jumatate. Si ca sa ramana super crocante le pun in cutie de plastic pe calorifer :)

( si nu mai fac ca le manaaaanc!!!)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elyda, sa  iti traiasca finutul !

 

Am terminat treaba pe ziua de azi....copila am recuperat-o pe la 6.30...al meu a fost la ai lui...asa ca am fost home alone  [pk] ok, nu chiar alone, ci cu motanul dupa mine...

am facut o ciorba de dovlecei....vroiam sa fac si clatite, dar nu am mai avut timp...asta pt ca am facut bagajul pt Cuba..si motanul dupa mine, precum catelul...cand a vazut valizele, hainele, sandalele, a inceput sa le miroasa...curios nevoie mare...apoi se uita la mine parca spunea : iar plecati si ma lasati singur....lasa ca va arat eu....asa ca s-a bagat in valiza si nu vroia sa mai iasa...daca vroiam sa-l scot, dadea sa muste....si dovada  [:)]

 

 

 

post-114840-0-31847500-1420917135_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elyda, sa va traiasca finul, sa aiba noroc cu carul!!!

Multumesc!:)

Si daca tot vorbim de car...va prezint un pui de dac.:))In picioare a avut opinci si cusma pe cap.:)

Dumnealui a fost astazi actorul principal.Daca nu e cel mai frumos copil pe care l-ati vazut, atunci eu nu stiu ce sa mai zic.:))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...