Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gata sarbatorile pe Ghetar...sa trecem la treaba!


Recommended Posts

Am trezit si copila si vom pleca la pizza in curand  [fri]

 

Aici tinerii in momentul in care au un job, fie raman o perioada la parinti, dar le platesc pt chirie, mancare etc....suma minima e de 1000 franci...fie se muta la casa lor si platesc ei tot...cei care merg la facultate in alt oras decat cel in care stau, fac un credit pt a-si achita datoriile...deci parintii nu le platesc nimic...dupa 18 ani sunt majori si se descurca singuri...asa e aici mentalitatea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 834
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Stiu Mada...am vrut sa spun ca parintii aici sunt altfel, nu ca in Romania...adica dupa 18 ani esti major, te descurci...ft rare sunt cazurile cand bunicii au grija de nepoti...iar persoanele in varsta, in momentul in care nu se mai descurca singuri, merg la azil (azilele aici sunt in general garsoniere, cu personal medical etc etc...si exista liste de asteptare..multi se inscriu cu multi inainte de a merge acolo).....nu au copiii sau nepotii grija de ei...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Și nu mai spuneți de măritat / însurat că majoritatea prietenilor noștri îl tachinează pe al meu și îi spun că strâng bani pentru nunta noastră, și al meu le zice că nu înțelege ce-i atâta grabă (ne știm de 10 ani și suntem împreună de 7 [:D]). Deci, da, sunt ca și luată, dar mulțumesc că vă gândiți la mine!

 

 

Ok, fie.

Ma gandeam doar...nasteri am avut, si botez, avem si soacra...o nunta lipseste.

Nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti sa fie nunta, as indrazni sa va salut eu :) Citesc ghetarul aproape zilnic de la infiintare (de cand activa Tanti Z, si se scria balada mopului viril) si imi place tare mult de voi (asta una), si in plus, la vara ma marit - la doua zile dupa ce vom face 7 ani de relatie :) 

 

Aceste criterii preliminare fiind spuse, daca vreti sa ma primiti, astept testele :)) Stiu cum e si cu tavanele, si cu inchii, numai de kilograme as prefera sa nu fiu intrebata, ca aici trebuie sa recunosc ca trag spre randunica slabanoaga si nu cred ca asta-i tocmai in favoarea mea :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...