Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gata sarbatorile pe Ghetar...sa trecem la treaba!


Recommended Posts

Buna de dimineatza de la patinoar,

 

Aham, deci trebuie sa pun de noi teste, ca vad ca au inceput sa circule raspunsurile pe la spatele meu si toata lumea stie ce sa spuna ca sa intre ...adevarul este ca mirese nu am avut inca, asa ca Unicornule, Mireasa iti spun de acum inainte ...Eu am vazut Unicornul de multe ori pe ghetar, dadea likes ...dar nu mi-am imaginat ca e asa de fraged ...

 

ce invazie de tineret fratzioare !!!....simt ca in curand o sa cer 5% discount de Senior ...am uitat sa va spun cum ieri m-am dus la Dunkin Donats sa iau breakfast pentru toata lumea si cand ma uit pe bon, ce credeti ? imi aplicase 5% discount de Senior ...nesimtzitul naibii !!! Habar nu aveti ce-au mai ras colegii ...mi-au facut un baston din cartoane si mi l-au dat la plecare ...iar eu le-am promis ca ma duc la ala si il iau de gat, ca daca vroia sa imi dea discount, putea sa-mi dea discount de student nu de senior.

 

Fetelor astea care abia se marita, nici nu imi mai vine sa le spun "Soro" ... Cred ca le spun "Puiule" ...

 

Deci, Miresico, puiule ... Pentru tine fac intrebarea 4 ore / 7 numere anuala ...adica trebuie sa raspunzi in fiecare an la ea ...si poate si aia cu 19 inch, sa vedem cum simtzi matale "elementele" astea pe masura ce trece timpul ...ranjet.

 

Adina, Puiule, pe colace te-ai dat ? .... Baga-te la snowboard, acum la varsta ta e perfect. Iei niste lectii, apoi e chestie doar de exercitiu ....Asculta de Seniorii ghetarului, ca stiu.

 

azi avem doua meciuri ale vomitaciosului, primul e acum si il pierd. Nimic nou ...Al doilea este la 3:00 PM, cu echipa cu care mergem sapt viitoare in turneu ...vedeti, la noi nu ii ia nimeni fara parinti in turneu ...ne-am luat hotel si mergem cu familia, 3 zile.

 

Din asta se intelege ca voma i-a trecut ...de aseara, cand a fost si la primul meci de basketball ...trebuie neaparat sa va spun ca aproape am plans ieri ...nu stiu daca asa este in Romania, mai ...dar atat de mult accent se pune aici pe sport, este asa o motivatie, la varste atat de mici. Stiti cum era sala aia de sport ... Fierbea efectiv. Parinti, fratii si surorile jucatorilor, directoarea scolii si profesori, toti in tribune ...asta intr-o sambata la 6:00 PM. Niste urlete in sala, de am iesit surzi ...o agitatie de zici ca se juca un meci de Olimpiada ...si joaca proooost, abea dribleaza ...atat de mult entuziasm din partea tuturor ...

 

Alex este cel mai mic din echipa, de aceea sta undeva in spate, dar ca de obicei, dribleaza cel mai bine si este cel mai rapid. A bagat 2 coshuri de 3 puncte de ne-a lasat cu gura cascata ...adica din alea din afara careului, ca el saracul, dac se baga sub cosh, il ingroapa aia inalti ...sincer, cred le-a nimerit din greseala desi el zice ca nu ...

Una peste alta, nu ca e copilul meu ...dar la orice sport de care se apuca si implica fuga, il face foarte bine ...habar nu aveti cum este sa vina alti parinti la tine si sa te intrebe : Nr 30 este baiatul tau ? Wow, he's gooood ...cra, cra, cra !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 834
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Adina, Puiule, pe colace te-ai dat ? .... Baga-te la snowboard, acum la varsta ta e perfect. Iei niste lectii, apoi e chestie doar de exercitiu ....Asculta de Seniorii ghetarului, ca stiu.

 

Stiu eu ce zici dar...am si skiuri,am dat o grămada de bani pe ele si m-am dat si cu placa.Am luat cursuri si stiu sa ma dau pe amândouă..Dar pur si simplu nu ma pasionează.Dc trebuie sa skiezi neaparat dupa ce crești?alte activități in zăpada pe mine ma fac sa ma simt mult mai bine decat sa tot urc si sa cobor pe niste skiuri sau o placa.Atat eu cat si logodnicul meu ne-am distrat mult mai bine batandu-ne cu zăpada,făcând un om de zăpada,poze o grămada ca amintiri,am urcat pana sus pe picioarele noastre.Am ras,am glumit iar inainte sa venim acasa ne-am dat cu tubingul o ora.Si spre surprinderea ta probabil erau mai multi oameni maturi decat copii pt.ca pârtiile sunt destul de abrupte iar copiii sar din colac,se rănesc.Era o turma de baieti de la 25 de ani in sus toți cu tuby.Dc oare?pt.ca asa te distrezi si razi si de aceea mergi la zăpada ca sa te simți minunat,nu ca eu sa merg pe skiuri si iubitul meu in fata sau spatele mele ca sa ne vedem din cand in cand.

 

Sa nu uitam sa profitam de tinerețe pt.ca in fiecare dintre noi copilul exista!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, ce cool! Vecinii ce zic? LOL

 

Caro, cum sa te pupi, dom'le, pe gura cu copilul? In public sau acasa, whatever! Sa se pupe cu bloda-sa pe gura! Nu cu muma-sa!

 

Ella, cit mai aveti pina la vacanta? Mai povestesti o data ce program aveti? 

 

Unicorn, Adina, Mariana, welcome, vin si eu si zic ca Buflea, OMG, cita tinerete! :)

 

Noi stam. Afara s-a incalzit la fo minus 10, cica tre sa ne bucuram, ca iar coboara la minus 20 saptamina viitoare!

 

Yoga mea? Nimeni nimeni nu face yoga?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aww, ce primire frumoasa, mai fetelor, multumeeeesc   [flo]  [pup]

 

rall, mi-i friiiig, iarna sunt cea mai nenorocita fiinta daca trebuie sa ies afara*, plus ca daca mi-e frig, devin mega ciufuta si caut prima persoana care ma gandesc eu ca ar fi de vina ca trebuie sa stau eu in frig si-mi casuna pe ea :)) 

 

danielag haha, ma bucur ca am fost de ajutor :)) Si al meu a stat cat a stat in expectativa, dar cand s-a hotarat, a fost asa de all in ca nu mi-a venit sa cred :))

 

buflea, e bine anual, atata timp cat nu ma pui sa reconciliez si retrospectiv, ca atunci am ceva probleme.. sau de fapt, poate nu, ca pana acuma suntem cam constanti: nu conteaza durata, conteaza canti/calitatea (?) :)) cu inchii recunosc ca nu m-am gandit pana acuma sa masor, da' poate pun mana pe vreo rigla zilele astea :)))

 

eumada, 42 e de cand mi-am facut eu userul si trebuia sa pun ceva dupa Unicorn si singurul numar care mi s-a parut oarecum mai relevant asta a fost. 42 este "the answer to life, the universe and everything" din Hitchiker's Guide to the Galaxy, deci nimic serios :)) Povestioara este ca s-a creat un mega computer care a fost intrebat care e raspunsul la life, the universe and everything. Si computerul s-a gandit 7 milioane de ani si raspunsul a fost "42". Si cand a fost intrebat ce s-a intamplat, computerul a raspuns ca de fapt intrebarea fusese pusa prost :)) De ce mi s-a parut mie asa de tare este ca atunci cand autorul seriei a fost intrebat de ce a ales fix "42" (dupa tot felul de speculatii care includeau numerologie, simbolistica, coduri binare etc etc) omul a raspuns ca it was just a joke de fapt: 

 

The answer to this is very simple. It was a joke. It had to be a number, an ordinary, smallish number, and I chose that one. Binary representations, base thirteen, Tibetan monks are all complete nonsense. I sat at my desk, stared into the garden and thought '42 will do'. I typed it out. End of story.

 

 

 

Deci da, in the end, a fost o gluma, si n-are absolut nici o semnificatie :)) Decat ca sunt un nerd care citeste SF. Iar daca SF-ul e si super funny, si mai bine. Iar daca SF-ul superfunny mai e si dramatizat de BBC in audiobook, sunt cea mai fericita :)) 

 

 

kariguld, uuh, sigur fara manusi si fara sosete, da-n rest nu spui ca nu va cunosc chiaaar atat de bine  [:D]  [:D] poate reluam intrebarea la anul :))) 

 

 

______

* nu se pune iesitul afara la schi, pentru ala ma imbrac bine si oricum sunt suficient de maniaca sa nu-mi pese cat de frig e :)) Am lenjerie termala, am sosete speciale, am cagula, am termos cu ceai pentru telescaun - sunt cea mai unsexy persoana de pe pamant cand ma duc sa schiez, da' macar mi-e cald :)) 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...