Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gata sarbatorile pe Ghetar...sa trecem la treaba!


Recommended Posts

2048, e un joc cu cifre, de logica si atentie la mare moda pe android si l-am luat si eu pe laptop.

 

ai un patrat de 4/4. Automat ti se dau 2 cifre (numai 2 sau 4). Cand 2 cifre la fel ajung unele langa altele se dubleaza. Cifrele se pot misca sus, jos, stanga, dreapta. De cate ori le misti, le aduni, apar mereu alte 2 cifre. Daca ai doi de 4 unul langa altul sau unul sub altul faci 8.

Apoi trebuie sa mai obtii inca un 8.

Cei 2 de 8 trebuie, prin miscari succesive, timp in care ti se tot dau cifre noi de 2 si 4, sa-i aduci unul langa altul si faci 16.

Apoi cauti sa mai faci inca un 16 pe care sa-l aduci langa celalalt pentru un 32.

Apoi inca un 32 pentru 64.

Si tot asa pana faci 2048.

 

Eu nu am reusit mai mult de 512.

Cand tabla e plina cu cifre nu mai ai miscari si se termina jocul.

 

De cate ori te misti sa imperechezi 2 cifre, apar altele 2.

Catodata iti vin numai 2 si 4 pe care nu ii poti imperechea.

 

post-3916-0-31408600-1421003380.jpg

 

 

 

Am stat aseara pana la ora 2.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 834
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am mancat o pizza delicioasa, exista mai multe feluri: normala, pt 2 persoane si pt familie (de la 3 persoane in sus)...am luat pt familie...si poti combina mai multe feluri..noi am luat 3, puteam lua si 6...am luat : cu sunca, cu ton si una cu sunca, ciuperci si usturoi..ghiciti pt cine a fost ultima :-)) bineinteles ca eu si copila nu am putut manca tot, asa ca ce-a ramas am luat la pachet...fiecare avea 5 buc, eu am papat 2, Marcia 3...deci mai mult ca mine...al meu a mancat si 2 buc de la mine...

Dupa ce-am ajuns acasa, ea a plecat la o prietena si noi am dormit...

 

Si maine iar la munca...nici un chef...

 

oh Ella ce o pofta mi-ai facut acum cu pizza pt.ca mie imi ploua in gura ca sunt la dieta:) ma gândesc ca a fost ft.buna.Sa va fie de bine.Si tu ai papat ca o păsărica:)

Nici eu nu am chef de mers maine la munca dar trebuie sa facem si bani nu avem ce face.

 

Uite o poza care ma amuza atata ca era din primele zile dupa sărbători cand imi ieșisem din mana deja:)

post-132710-0-56199300-1421004560_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, uppsss...sorry...

am observat ca Marcia mananca mai mult ca mine :-))) ok, ea e in crestere...nu mai e ft slaba, arata bine acum...cracii pana la gat, fundul mic...ii spunea prietena ei (vecina) ca la scoala secundara baietii se uita la fundul fetelor...si mai mult ca sigur ca fundul ei va fi admirat...sa te tii din august probleme :-)) sunt 3 generatii, clasele 7-9 (12-16 ani)...sunt tare curioasa cum va fi...si nu imi vine sa cred ca am copila asa mare...eu tot am impresia ca e inca mica...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tocmai ce am mancat aproape o pizza :))) azi dimineata am mancat un salam de biscuiti intreg, covrigei de la bunica-mea, saratele, niste bilute de casa cu visine inauntru, acum pizza...beau bere ca nu mai avem cola si vreau ceva acidulat...trebuia sa ma epilez si nu am mai avut chef. maine garda, miercuri garda, sambata....garda.

de maine intru la regim sanatos.

 

am vazut azi Sybile si the lovely bones. ff faine amandoua, ultimul putin lalait dar ideea era faina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ce faceți cu mine?imi curg aici balele.Am si uitat ce gust are pizza muhahaaa:)) nu-i bai,ma țin pe poziție.Am o sapt de dieta,mergem mai departe pt.a ajunge unde imi doresc.

Ella sa iti traiasca fetita,sa te bucuri de ea mereu si ii urez bafta la scoala si sa nu lase pe nici un baiat sa ii atingă funduletul apetisant:D

 

Xio esti tare:)) ai băgat azi de toate sa nu ti se facă pofta de ceva la regim.Asa am facut si eu duminica trecuta..mai nu am plesnit si acuma as manca orice:) atat ca ma abțin.Iti doresc spor la lucru maine si multa ambitie in începerea regimului.Sa mai imi dai si mie Rețete.Si eu am o zi grea maine la servici dar a trece cumva.

 

Eu va scriu de pe bicicleta.Pedalez de mama focului.Deja is date jos 200 calorii si mai am 5 min de pedalat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea,

 

de cand face Alex Basket?

 

parca era la Hockei, fotball la performanta sau ?

 

Unikorn, frumos frumos scrii

 

Carolina, ce aventura cu pinguinii [:)]

 

Kari, dar ai patitmit nu gluma cu paradontoza. M-am bucurat ca ai impartasit info.

 

Rall, am cerut din ro turte si l-am mancat cu Juniorul. restu nu au vrut..bune bune ..noroc ca mi-ai adus tu aminte. Anu asta am trimis in ro faina oo pt pizza, Las ca sormea a folosit-o la turte [alcool]

 

Aschiuta, cred ca a chefuit saptamana asta Llisor a facut pe 8.01 2 anisori. Dubla petrecere la Aschi. [pk] 

 

io tot in dilema liceelor: liceu cu 9 ani si latina, sau licei cu 8 ani si bilingual.. [fri] ?????

 

prefer 9 vs 8 dar nu vreau latina.. [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi,am spor si multa ambitie

 

Nu am facut niciodata dieta cu sucuri.Si pe cat timp face?o sapt?mai mult nu cred ca iti rezista organismul.E buna pt.detoxifiere intradevar dar pt.dieta sa slăbești nu cred..daca nu continui...la foamea care o acumulezi doar de la sucuri cred ca mănânci un frigider întreg cand scapi de cura aceea:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...