Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gata sarbatorile pe Ghetar...sa trecem la treaba!


Recommended Posts

Multi ani Ursului, cu intarziere, dar sper ca bine promit!

Unicorn, bine ai venit! Vad ca ai trecut testul! Bafta in continuare, ai nevoie, sa nu crezi ca ai scapat!

Julia, bine ai revenit! Ce iti mai fac/ desfac copiii?

Zicea cineva despre tort amandina, nu mai stiu cine! O reteta se poate, rogu-va? Multam!

Eu ziceam  [:)] ,am pus si poza .

 

Pun link-ul cu reteta insa precizez ca eu nu fac fondant,fac o glazura de ciocolata ca alor mei le place mai mult asa.

 

http://www.petitchef.ro/retete/desert/prajitura-amandina-fid-1506831

 

 

Va multumesc pt urari,i-am transmis ursului mai ales indemnul "sa asculte de nevasta"  [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 834
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna dimineata

vai ce minunata dimineata de luni, cu ninsoare.. intuneric....  numa' buna de dormit :)))

 

 

 

 

Va multumesc pt urari,i-am transmis ursului mai ales indemnul "sa asculte de nevasta"  [:-)))]

 

 

 

Andra, imi pare bine ca ti-a placut urarea. si mie imi place!! :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, ce vrem noi sa vedem ne-ar duce cam la 11-13 zile...deci nu am mai fi avut timp de strand...si mie imi place nisipul (in Cayo Largo e precum zaharul pudra) si apa turcoaz...

Am vazut un reportaj despre Havana si casele nu aratau ft bine...asta in comparatie cu Cartagena, unde toate erau renovate...vedem insa la fata locului...de-abia astept..

 

Simona, noi am mai fost in 2011 in Cuba, dar doar in Varadero...de acolo insa am facut 2 excursii: una la inotat cu delfinii si alta pana la locul unde au aterizat americanii (in germana e Schweinebucht), deci la Marea Caraibelor, am mai vazut un sat al indienilor, o ferma de crocodili...noua ne place plaja si apa, dar vrem sa si vedem ceva :-))) hotelul in Havana e Melia Havana (e la apa si are si piscina, dar nu are strand..m-am gandit ca dupa plimbari nu strica o baie :-) ), in Cayo Largo e Sol (parca si asta apartine de lantul Melia)...

 

Eu am fost singura cu Marcia in Cipru si Creta; si acolo am facut excursii...am fost o zi la Santorini, ft frumoase casele...in rest insa, nu m-a incantat mai nimic...nu se compara cu Caraibele; au numai pietre si maslini...plus ca apa in oct nu mai e asa calda...si plajele nu au palmieri...

 

o saptamana buna !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu joc pe telefon, tot 512 am facut si eu, mai mult inca nu... Maxim la 2048 se ajunge?

 

Viviana, mi-ai citit cumva intrebarea, cred ca ti-am adresat-o in celalalt capitol, poate nu ai vazut-o.... despre un serial cu avocati [:D] daca il ai cumva: Cabinet de avocatura (The Practice in engleza), a rulat pe AXN acum 2-3 ani, sunt 8 sezoane... nu-l gasesc nicaieri subtitrat in romana (sunt multi termeni juridici, pe care nu-i inteleg in engleza)

Nu, Poti ajunge pana unde te tine rabdarea. la dublu de 2048 la 4096 sau dubu de 4096.

 

Monicabo, m-am uitat in chiar ziua respectiva, imi pare rau ca am uitat sa-ti spun. Din pacate nu l-am gasit pe nicaieri tradus. Nici macar pe site-ul de seriale cu plata. Exista, dar fara traducere.

Nu am gasit nici traducerile lui pe siturile de subtitrari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viviana, aminna, multumesc frumos [flo2] ... banuiam ca nu exista subtitrat, ca am tot sapat si eu... dar am zis sa intreb, ca stie stie n-oi fi sapat bine...

 

A, deci la jocul ala poti ajunge teoretic la 2 la puterea n  [cool] , cu n oricat de mare.. eu tot la 512 am ajuns cel mai mult. N-am reusit nici macar sa mai fac inca un 512, ca sa ajung sa incerc sa le unesc...

 

Ella, suna frumos Cuba, concediu placut! Mai aveti putin si plecati

 

Mihaela, vacanta placuta!  [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, n-a facut-o.

Casa e gata, vorbeam cu Tora daca s-o implicam si pe ea in curatenia si aranjamentul final. Sau sa-i dam cheia in mana direct [:)]

Nu pun presiune pe ea, desi oarece presiune simte...nu musai de la noi. E dorinta fireasca de a pleca versus teama de necunoscut. M-am gandit sa stea inclusiv februarie, nu vreau sa se mute chiar in sesiune...dupa ar putea fi mai usor.

De asemenea ii voi pastra camera asa cum e pana in vara, in caz ca are chef sa mai vina pe acasa in camera ei. Oricum garsoniera ei este foarte, foarte primitoare...intr-o zona facila...sunt sigur ca o sa-i placa.

 

Eu as implica-o si pe ea.Cred ca ar fi bine sa simta ca participa la pregatirea pentru mutare si nu este pusa in fata faptului implinit.Cred ca ar fi un pas pe care ar simti ca il face ea catre mutare si s-ar simti implicata in asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua !

E soare la mine in sat, dar cum eu am treaba numai intre ziduri de beton nu o sa il vad prea des astazi.

Am o stare mamaligoso-depresiva:)) asa ca ma îngrop in munci ca sa uit de alte tâmpenii.

Va doresc o saptamana frumoasa, distractie cat cuprinde celor care pleaca in vacanta sau sunt deja acolo si spor la treaba celor din campul muncii !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi place iarna, dar la munte. Imi placea si mai mult cand schiam si patinam. Mi-e dor de iernile din copilarie.

Nu imi place sa ma imbrac gros. Am vreo 4-5 bluze cu maneca lunga, in rest port tricouri. Cred ca am si ceva pulovare dar nu port. Mai degraba le iau vara cand merg la munte. Mai pun din cand in cand o jacheta/sacou dar prefer sa nu ma simt prea imbracata. Nu port fular sau caciula decat rar.

Nu port ciorapi pe sub pantaloni. Exceptie: doar daca urc pe munte. Nu suport. Fac alergie.

Insa imi place sa adorm cu sosete. Insa nu prea gros imbracata. Ma invelesc la inceput dar dimineata dorm pe pilota, nu sub ea [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...