Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gata sarbatorile pe Ghetar...sa trecem la treaba!


Recommended Posts

Carnatul umumplut cu ficat si alte organe se numeste lebăr.Cel din poza ta este caltaboș.

Mai, depinde de zona presupun [:)] Adica fiecare cu dreptatea ei.

Daca dai google dupa caltabos / calbas.. e cam asa cum spun eu [:)]

 

Uite, caltabos (cu sinonimul leber, da):

http://magazin.cosmfan.ro/toba+si+prospaturi/caltabos+afumat/

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 834
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu ador "Bizarre Foods" si pe Zimmern. Are cunostinte deosebite, gateste super si e un gurmand in adevaratul sens al cuvantului. Gusta si mananca cu asa placere... se vede in toata fiinta lui ca face exact ce ii place.

Mie imi place si Bourdain foarte mult, i-am citit si cartea "Kitchen Confidential"... el e un alt fel de bucatar... :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa zic si eu ceva de Meryl Streep. Imi place foarte mult, e plina de talent,  o mare doamna, e pur si simplu grandioasa, geniala.

 

[:I] E urata si stearsa. Urata cum scrie la carte. Asta nu ma impiedica sa o urmaresc cu o plecere deosebita.

Urata dupa standard, poate. Dar stearsa, niciodata. Are o stralucire interioara si exterioara deosebita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Termin acusi Homeland, primul sezon. M-a captivat desi am fost sceptica la vederea subiectului, cred ca daca stiam subiectul dinainte nu-l mai inchiriam ci pufneam: iar cu Orientul mijlociu si teroristii? Claire Danes e ff. buna in rolul agentei nevrotice.

Am rezervat urmatoarele 2 sezoane, sper sa nu vina 3 inainte de 2...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)] Laura haha ce draguta ai fost cu 2048-ul [:)]

Buflea, ia vezi, pui testul asta la intrarea pe ghetar? [:D]

mie-mi venise alta idee: de-acum nu se mai intra pe ghetar decat cu spaga [:-)))] ce, cum si cat ofera ramane (deocamdata, pana ne mai vin idei) la latitudinea pinguinului care da din aripi sa-si faca intrarea (sau ma rog, deschide usa cu ciocul, daca aripile i-s ocupate cu spaga [:)] )

 

bun venit, Laura! [flo2]  nu indraznesc sa deschid acum jocul sa testez trucul tau, ca nu mai termin ce am de facut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carnatul umumplut cu ficat si alte organe se numeste lebăr.Cel din poza ta este caltaboș. Asa se gasesc si la magazinele de specialitate .Eu cumpar des asa ceva pentru ca si sotului ii plac.Si sub denumirea asta i-am gasit cam in toata tara.

 

caltabosul din ardeal (sau ma rog, ala care se mananca rece, ca am cumparat si de-aici din magazine cam la fel) nu cred ca-i acelasi lucru cu minunea aia care se fierbe - din care am avut o singura data "placerea" de a-l adulmeca in timp ce fierbea, si sper sa nu se mai repete. de gustat nici nu-mi pun problema [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...