Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gata sarbatorile pe Ghetar...sa trecem la treaba!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 834
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cum nu ? Am vazut trailerul si era MK care alerga si ii cresteau niste aripi de vultur, dupa care se transforma direct in pasare ...

In primul rand eu vorbeam de Nightcrawler - cel cu Jake Gylenhaal.

In al doilea - adica Birdman, trailerul e ceva. Filmul e altceva :). Mai zisei de vreo 2 ori despre ce si imi e ca si acum scriu degeaba :)))

Dar zic ca nu e nici sf nici fantasy - e despre real life.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oooh, Grand Hotel Budapest e demential!! Teribil de destept si cu un umor proaspat si mostly dark :)) De vazut, de vazut neaparat! Eu cumva il duc in aceeasi categorie cu Carnage, desi subiectele bine-nteles ca n-au a face unul cu altul. Dar ambele reusesc sa fie mega-amuzante si sa te faca sa te simti cu cinci minute mai destept dupa ce le vezi :)) 

 

Eu am vazut aseara The Hundred Foot Journey, a fost simpatic tare, dar meeeega Hollywood (bineinteles, Dreamworks!). Oricum, relaxant si usurel, si e despre mancare, asa ca bonus points - ca noua ne plac maxim filmele cu mancare :))) Din aceeasi categorie si apropo de Meryl Streep, ce rol misto face femeia asta in Julie & Julia, si in ce stark contrast cu rolul din The Devil Wears Prada.. In cel din urma te convinge ca este cea mai mare bitch de pe fata planetei (si inca ma enerveaza ca baietii astia de-au facut filmul au umanizat-o spre final, ca in carte nici vorba de asa ceva), si pe urma o vezi in Julia si pare cea mai funky si misto fiinta din lume, si ambele roluri le joaca magistral. Abia astept sa vad Into the Woods, mai ales ca pe langa ea apare si Johnny Depp care.. eh, care-i Johnny Depp :)) 

 

In alta ordine de idei, eu m-am plictisit de iarna asta, as cam vrea niste primavara, nu de alta, da' evident ca am senzatia ca nu mai am cu ce sa ma imbrac (primo) si pe urma, m-am si saturat sa tot deszapezesc masina dimineata. Si azi a fost o mega flescaiala prin oras, m-am vazut cu o prietena si bine ca am fost inspirata sa imi iau niste cizme serioase, ca altfel nu stiu cum ma descurcam :)) Daca nu se remediaza situatia, maine trec la cizmele de cauciuc :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu "100 foot jurney" ...subtirel rau de tot, de duminica inainte de culcare. Mie insa mi-a placut de indianul ala, frumushel foc. Si de ta-sau ca avea burta.

 

Mie cel mai tare rol a lui Meryl Streep mi s-a parut ala din Doubt ...frate, ce film !!! ...daca nu a luat vreun Oscar, sigur a fost nominalizată. Atat de convingătoare a fost, ca imi venea sa o pleznesc prin televizor.

Cel mai slab rol cred ca a fost ala din Mamma Mia ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand eu vorbeam de Nightcrawler - cel cu Jake Gylenhaal.

In al doilea - adica Birdman, trailerul e ceva. Filmul e altceva :). Mai zisei de vreo 2 ori despre ce si imi e ca si acum scriu degeaba :)))

Dar zic ca nu e nici sf nici fantasy - e despre real life.

Ah, pardon ...nu l-am vazut si nici nu am auzit de film. Dar am vazut ca JG a fost nominalizat. Chiar m-am gandit cum e posibil ca si el si sora-sa sa fie atat de talentati, printre premianti. Trebuie sa aibe si un agent foarte bun.

 

Am citit de Birdman ca bu e fictiune, dar nu ai dat amanunte, nu ai incercat sa ne convingi ...asa ca m-a convins trailerul. O sa-l vad daca e real life.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu imi vine sa va spun ce film am vazut aseara.

Un film tampit, m-a amuzat putintel. L-am vazut cu Silvi si nu am putut sa ma extrag.

[batetoba]  [batetoba] Dumb and Dumber.

l-am vazut si noi in urma cu vreo 3 sapt. am stat de nevoie, dar recunosc ca si eu am fost un  amuzata de unele faze si bineinteles de risul lui William.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...