Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gata sarbatorile pe Ghetar...sa trecem la treaba!


Recommended Posts

Bella, numai bine...sa treaca repede migrenele...

 

Si pe Marcia o doare capul de saptamana trecuta, dar nu tot timpul...ea a ramas sensibila de cand cu meningita; i-au spus sa aiba grija si cand e frig sa poarte caciula; bineinteles ca nu tot timpul are caciula, cum nu poarta, cum o doare capul..

 

In 3 saptamani pe vremea asta ne pregatim de plecare :-)) trece repede timpul, asta pt ca e nebunie la job...

 

o zi buna va doresc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 834
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata.....nu mai am timp deloc.E perioada full de lucrari...si avem un program infernal:..luni inot..de la 18-20,marti dans sportiv...miercuri bazin...joi dans...sambata bazin.Si in cateva zile se succed fix dans apoi bazin...Eva e entuziasmata,ea se odihneste la gradi...nu manaca dar se odihneste mcar..are energie cand o iau...eu nu prea.....am racit un pic iar,ma ustura gatul...explicabil ca ies cu parul ud de la bazin,o usuc numai pe ea.Desi avem casti amandoua,se uda parul; rau de tot.Si am dat o caruta de bani pe ele.

Seara pic lata...efectiv nu mai am timp de nimic.

Mi-a atins masina un mosneag de 68 de ani care nu mai avea reflexe,am facut scandal monstru....degeaba...asigurarea lui imi da putin fata de cat costa sa repar bara,care e doar o bucatica atinsa,cat un deget,dar fiind originala...i-a facut praf masina lu` mosu`...numai ca pe mine cu tot cu asigurare9care va da banii peste patru luni)...ma costa 25 de milioane minim ,barele originale neputand fi reparate...deci alta.Durerea mea e ca mi s-a spus ca la fel de rezistenta nu se mai fabrica.

Eu pot merge lejer cu ea nici nu se observa,dar am satisfactia ca sclerozatului i s-a dus aripa dreapta,farul,semnalizarea si bara.Sa invete ca la o varsta nu se mai circula...imi arata cuponul de pensie....asa si?Daca eram eu aia care facea pozna nu ma spalam cu dunarea.sa zica mersi ca nu m-am dus la politie,ca-l durea amenda si punctele....

 

Ma rog,probabil voi schimba bara si gata....si revosesc si masina cu ocazia asta....bey,ascultati la mine...masina mai buna ca asta nu gasiti.Io nu stiu cum la a mea nu e mare branza(nici nu se observa daca nu stii),iar a lui e praf...

 

Sa-l ia naiba de sclerozat.In loc sa plec la munte fac bara masinii.....

E prima data in 20 de ani cand am masina atinsa si ce mi-e ciuda e ca nici macar n-am facut eu boacana,ca sunt destul de ticnita in trafic.Cand statea cuminte masina mea...o atinge prostea....rasul curcilor.Ca de condus am tot condus si masini am avut...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai si daca va zic ca azi noapte iar s-a oprit centrala?

M-am culcat ca o floricica devreme, ca m-a cam ajuns, si m-am sculat dupa 12 ca era cam racoare...ma scol si vad ca termostatul era functional, dar centrala era muta.

Noroc ca acum sunt mester, am mers direct in pivnita si am legat-o pe direct.

Iar dimineata am verificat...firul meu catre termostat e intrerupt undeva.

Diseara il schimb pe tot cu unul nou.

Dar, oricum, ceva e SF...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si-un ceai verde cu lamaie!

 

Si spuneti ca se apropie primavara, nu? Nu cred ca va veni prea curand...e o ceata azi de o tai cu cutitul. Si un frig...eu am renuntat la basketa si manusi doar, doar s-o incalzi, dar m-am pacalit singura. Maine le iau din nou la purtare.

 

Mikyyy, felicitari pentru grasunel [pup] !

 

Eumada, imi pare rau pentru evenimentul neplacut! Ar cam trebui o limitare a varstei pentru soferi si masuri drastice pentru cei care conduc rable de masini. Ii vezi pe unii cu niste "bijuterii"...fum negru iesind pe teava de esapament fixata cu sarma, cu tablaria care tremura din toate niturile si alte cele...

 

Raportez prestarea unui program artistic taman ce ma pregateam sa intru in birou. Deci n-am cazut pe zapada, n-am aluncat pe gheata si am cazut taman pe gresie. Vai mama, ce lovitura. Am executat o tsukahara imprastiat cu cadere rapida dublu intins acompaniat de miscarea rotativa a gentii deasupra capului. Ce mai, m-am trezit jos in toata splendoarea mea. Si mai mult ca sigur se lasa cu o vanataie ampla la piciorul stang. Bine ca n-a fost mai rau. Cazaturile prevestesc maritis, nu [:D] ?

 

O zi buna si calduroasa tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am satisfactia ca sclerozatului i s-a dus aripa dreapta,farul,semnalizarea si bara.Sa invete ca la o varsta nu se mai circula...imi arata cuponul de pensie....asa si?

 

Mai rar asa satisfactie, ca ai distrus masina unui om de 68 de ani.. [:)]

Cat despre faptul ca ai facut scandal monstru degeaba, in 99% din cazuri scandalurile monstru sunt degeaba...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

voi ati observat ce apare deasupra ferestrei de raspuns, indiferent de subiect ? ma refer la citatul din coelho...

dar wall-paperul de pe forum ? e cam SF, asa...si nitzel cam creepy...

 

Din aceeasi serie e si bannerul de pe dreapta, cu "nu sta pe tusa" [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...