Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gata sarbatorile pe Ghetar...sa trecem la treaba!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 834
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am observat o maaare incetinire a vitezei de raspuns sau disparitia activitatii pe forum, dupa pauza asta...Daca anul trecut nu aveam cum sa tin pasul cu tot ce ma interesa, urmarind in final 2-3 topicuri, acum daca sunt cateva postari pe ora la subiectele de maxim interes al zilei. E drept ca la scutece nu sunt abonata, acolo poate e mai mare vanzoleala, nu stiu, dar in rest...  E drept ca pe multi din cei de dinainte nu-i mai vad... [ph34r]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Michelle, la multi ani tatalui tau, sa fie sanatos si alaturi de voi multi ani de acum inainte [pup]

 

Rall el mi-a stricat masina mie si implicit si pe a lui.Sa stea casa nu sa puna in pericol integritatea.La 68 de ani......cam greu cu reflexele.Macar sa se invete minte...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alaltaieri am dat ochii cu 2 gandaci de bucatarie. Pana sa le dau binete au sters-o printre tacamurile mele.

Ieri, cu toata migrena mea din cap, am pus jos toata bucataria. TOATA.

Am dat cu spray de gandaci. 

Azi se spala,  iar se spala si se pun vasele la loc. Am ajutor, ca singura ma ia durerea de cap.

 

Pisica este inchisa prin dormitoare. Miauna fara oprire. Intre sufragerie si dormitoare, holul are usa cu geamuri. Sta ridicata pe 2 labe cu nasul lipit de geam si miauna. 

Sta lipita de usa ca un afis doar, doar o putea tasni cand o deschidem.

 

Tot aseara, am vorbit pe Skype cu Celcesforaie, ii povesteam de vizitatorii nocturni. Mi-a zis ca trebuia sa las pana vine ca se ocupa el. Cum au unele noroc!

Credeti ca l-am lasat vreodata? Nuuuu. Cand era copila mica aveam impresia ca o sa dea pe unde nu trebuie si o sa-mi otraveasca copilul.

Acum am pisica.

[:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viv, tu ai noroc cu 2 gandaci vazuti.

la mine la birou e invazie, misuna ziua in amiaza mare peste tot, pe birouri, pe pereti, prin dulapuri. am vazut toate generatiile de gandaci, de la cei mici cat gamalia acului pana la aia burtosi, cu ouale prinse de corp...

s-au facut n dezinsectii pana acum, fara efect. cica focarul e la locatarii din apartamentele de deasupra. si pana nu fac si ei dezinsectie, nu scapam nici noi si facem degeaba.

am ajuns sa stau cu geanta inchisa la toate fermoarele, atarnata de manerul scaunului de birou. iar haina, cand plec de la birou, o scutur preventiv, sa n-am vreun gandac pe maneca, in buzunare sau in gluga. bleah...nu-i mai suport. mi-e teama sa nu duc vreunul acasa, unde slava-domnului n-am gandaci...inca...

ideea e ca daca ai vazut 2 gandaci, cu siguranta ai mai multi in casa, ascunsi cine stie pe unde (sau vin de la vecini/de pe palier), gata sa se inmulteasca.

nu cred ca ai rezolvat doar cu spray-ul. exista substante mai eficiente, care ii tin la distanta (daca iti vin de la vecini), insa nu stiu daca sunt safe pentru pisi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in loc de regent se gaseste regesc, pe la magazinele de fito-sanitare (seminte, insecticide, alea-alea) sau farmaciile veterinare (cica).

http://www.seminteplante.ro/igiena-publica/2367-regesc-2-x-5-ml.html

 

am gasit si asta, nu stiu cat de eficienta este

http://virtualpet.ro/farmacie-veterinara-insecticide-raticide-insecticide-fendona-fiole-p-1619.html

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...