Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gata sarbatorile pe Ghetar...sa trecem la treaba!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 834
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pai si daca va zic ca azi noapte iar s-a oprit centrala?

M-am culcat ca o floricica devreme, ca m-a cam ajuns, si m-am sculat dupa 12 ca era cam racoare...ma scol si vad ca termostatul era functional, dar centrala era muta.

Noroc ca acum sunt mester, am mers direct in pivnita si am legat-o pe direct.

Iar dimineata am verificat...firul meu catre termostat e intrerupt undeva.

Diseara il schimb pe tot cu unul nou.

Dar, oricum, ceva e SF...

Mai, dar eu nu pricep. Tu nu ai firul ala ingropat in perete ? La mine asa este. Cand am facut bucataria, am schimbat si noi pozitia termostatului, ca era aproape de bucatarie unde e mai cald ...si stiu sigur ca prin perete l-a tras ...probabil ca sa nu se impiedice oricine de el. E drept ca si daca se strica, daramam casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, eu n-am avut centrala de la inceput. Casa era cu sobe pe gaze.

Dupa doi ani am cumparat o centrala pe care am pus-o in pivnita, singurul loc acceptabil. Am facut lucrarea, toate bune. Stii, nu este obligatoriu sa ai termostat de ambient. Centrala merge si fara, citind diferenta de temperatura a apei din instalatie, pe care o reglezi cum vrei. Sau punand la fiecare calorifer robinet cu termostat.

Apoi am vrut termostat cand am vazut cat consuma. Si am ales un loc propice.

Apoi am tras firul. Ala trece prin pereti, pardoseala, scara, etc. Nu e ingropat pentru ca nu stricam eu peretii sa-l ingrop...in general e mascat.

Chiar si asa, dupa 8 ani in care n-a avut nimic, e curios ca face figuri acum.

Sincer, am ceva emotii acum, ma duc acasa sa fac treaba, sper sa nu mai iasa altceva cu virgula...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, daca stau 10 zile in NY e prea mult, o sa ma plictisesc? Ma gindesc ca as putea sa trag o fuga pina in Washington or Boston. Ce zici?

 

Aqai, tu cit o sa stai la NY?

Nu, nu cred ca te plictisesti, mai ales daca planifici si excursii suplimentare.

 

In Manhattan ar fi de vazut :

 

- sightseeing tour ...din ala hop on- hop off ...asta iti ia o zi.

 

- tur pe Hudson river

 

- muzee - ala de stiinte naturale, Metropolitan, Guggenheim, ala de ceara - desi tu vii de la cel original, Intrepid museum

 

- cel putin o piesa pe Broadway - am eu diverse reduceri asa ca va pot lua mai ieftin ...eu recomand Mamma Mia din cauza muzicii, dar putem vedea ceva cu vreun star hollywoodian care joaca in perioada aia

 

- daca e frumos afara, o plimbare in Central Park

 

- daca vreti o zi de shopping, va trimit la Woodbury Common Outlets ...cica ar fi cel mai mare outlet de pe coasta de est (???) . Ori va duc eu acolo, ori parca exista niste autobuze din Manhattan.

...

 

Excursii ? Recomand cu caldura Niagara ...e de stat cel putin o noapte acolo ca sunt vreo 7 ore de condus. Daca puteti trece pe craca canadiana e mai frumos, daca nu, se vede bine si de pe cea americana.

 

- Hershey - fabrica de ciocolata, frumoasa experienta si istoria orasului. Este la vreo 3 ore de Manhattan

 

Si DA, Washington ...unde trebuue stat cel putin 2 nopti ...sightseeing tour neaparat, ca e plin de memoriale la care e bine sa fie un ghid sa va explice ...si fac pariu ca airspace museum o sa va ia o zi, ca nu-i mai scoti pe baietii tai de acolo.

 

Pe mine Bostonul nu m-a impresionat, unless vreti sa vizitati Harvard University, dar nu stiu exact ce e asa impresionant in niste cladiri care cred ca seamana cu ale voastre.

 

Si desigur, razbunarea ta impotriva baietilor, pentru muzeele de aviatie, marine si spatiale, va fi o zi cu mine si Viv la SPA-ul corean - ranjet. Daca vor, baietii pot merge si ei ...daca nu le plac masajele, baile, saunele, au camera de dormit si computere si internet peste tot, deci nu se plictisesc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu cred ca te plictisesti, mai ales daca planifici si excursii suplimentare.

 

In Manhattan ar fi de vazut :

 

- sightseeing tour ...din ala hop on- hop off ...asta iti ia o zi.

 

- tur pe Hudson river

 

- muzee - ala de stiinte naturale, Metropolitan, Guggenheim, ala de ceara - desi tu vii de la cel original, Intrepid museum

 

- cel putin o piesa pe Broadway - am eu diverse reduceri asa ca va pot lua mai ieftin ...eu recomand Mamma Mia din cauza muzicii, dar putem vedea ceva cu vreun star hollywoodian care joaca in perioada aia

 

- daca e frumos afara, o plimbare in Central Park

 

- daca vreti o zi de shopping, va trimit la Woodbury Common Outlets ...cica ar fi cel mai mare outlet de pe coasta de est (???) . Ori va duc eu acolo, ori parca exista niste autobuze din Manhattan.

...

 

Excursii ? Recomand cu caldura Niagara ...e de stat cel putin o noapte acolo xa sunt vreo 7 ore de condus. Daca puteti trece pe craca canadiana e mai frumos, daca nu, se vede bine si de pe cea americana.

 

- Hershey - fabrica de ciocolata, frumoasa experienta si istoria orasului. Este la vreo 3 ore de Manhattan

 

Si DA, Washington ...unde trebuue stat cel putin 2 nopti ...sightseeing tour neaparat, ca e plin de memoriale la care e bine sa fie un ghid sa va explice ...si fac pariu ca airspace museum o sa va ia o zi, ca nu-i mai scoti pe baietii tai de acolo.

 

Si desigur, razbunarea ta impotriva baietilir, pentru muzeele de aviatie, marine si spatiale va fi o zi cu mine si Viv la SPA-ul corean - ranjet. Daca vor, baietii pot merge si ei ...daca nu le plac masajele, baile, saunele, au camera de dormit si computere si internet peste tot, deci nu se plictisesc.

[pup]  [pup]  [pup]  O tiparesc si o duc barbatului. El zicea la un moment dat sa zburam direct Washington, stam 2 zile si apoi restul in NY, eventual Niagara. Dap, cred ca asa facem Noi vrem book-am tickets in weekendul asta, ca se scumpesc pe zi ce trece.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Drumul spre Washington este cam 5 ore, 7 cu trafic. Nu merita zburat, mai ales 3 persoane. Biletele aici nu sunt ca in Europa, 50 lire ...

 

Inchiriata masina si condus pana acolo.

 

La Niagara nu merita mai mult de o noapte. La WA, 2-3 nopti...in WA nu merita condus. Am stat noi la un hotel, fix in spatele muzeelor, se mergea pe jos in zona aia ...stai sa-l sun pe barbat sa vad cum se chema.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, da vreau Broadway neaparat, daca e cu cineva de la Hollywood si mai bine. Iti trimit banii prin paypall daca trebuie luate bilete din timp si cred ca trebuie. Muzeu de ceara am aici, l-am tot vazut cu diferite ocazii, deci nu cred.

Si mergem si la bai la coreeni. Absolut.

E devreme acum cred ...

Experienta mea cu Broadway este ca mai bine mergi la o piesa buna decat la o piesa cu VIP. Mamma Mia sigur va place, ca e muzica tineretii noastre. O sa ne uitam si de altele ...

Biletele la shows sunt scumpe ...de la $80 la $200 ...tot din experienta, nu merita sa te zgarcesti. Ultima data, am dat $60 pe bilet si am stat pe tavan, atingeam candelabrele cu mana. Habar nu am cum aratau actorii aia la fatza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...