Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gata sarbatorile pe Ghetar...sa trecem la treaba!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 834
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

E devreme acum cred ...

Experienta mea cu Broadway este ca mai bine mergi la o piesa buna decat la o piesa cu VIP. Mamma Mia sigur va place, ca e muzica tineretii noastre. O sa ne uitam si de altele ...

Biletele la shows sunt scumpe ...de la $80 la $200 ...tot din experienta, nu merita sa te zgarcesti. Ultima data, am dat $60 pe bilet si am stat pe tavan, atingeam candelabrele cu mana. Habar nu am cum aratau actorii aia la fatza.

[:-)))]  [:-)))]  Asa e si aici, eventual imi iau monoclu. Ai dreptate nu merita sa ne zgircim, dat fiid ca nu mergem asa des sa ne culturalizam. Eu am vazut filmul Mama Mia si nu mi-a placut, dar daca e s-o vad pe Meryl Streep in carne si oase, I am in [:)] !! O sa urmarim atunci in preajma ce-o fi available. Cred ca de prin septembrie se pot cumpara bilete ma gindesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] [:-)))] Asa e si aici, eventual imi iau monoclu. Ai dreptate nu merita sa ne zgircim, dat fiid ca nu mergem asa des sa ne culturalizam. Eu am vazut filmul Mama Mia si nu mi-a placut, dar daca e s-o vad pe Meryl Streep in carne si oase, I am in [:)] !! O sa urmarim atunci in preajma ce-o fi available. Cred ca de prin septembrie se pot cumpara bilete ma gindesc.

Ei na, doar nu crezi ca M. Streep joaca pe Broadway ? Dupa mine a facut un rol mediocru in film, pe viu cred ca ar fi catastrofa ...

Filmul nici mie nu mi-a placut. Piesa e mai buna, mai reala, mai antrenanta, desi are acelasi subiect. Daca nu ti-a placut nici subiectul, atunci ne uitam la altceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata.....nu mai am timp deloc.E perioada full de lucrari...si avem un program infernal:..luni inot..de la 18-20,marti dans sportiv...miercuri bazin...joi dans...sambata bazin.Si in cateva zile se succed fix dans apoi bazin...Eva e entuziasmata,ea se odihneste la gradi...nu manaca dar se odihneste mcar..are energie cand o iau...eu nu prea.....am racit un pic iar,ma ustura gatul...explicabil ca ies cu parul ud de la bazin,o usuc numai pe ea.Desi avem casti amandoua,se uda parul; rau de tot.Si am dat o caruta de bani pe ele. Seara pic lata...efectiv nu mai am timp de nimic. Mi-a atins masina un mosneag de 68 de ani care nu mai avea reflexe,am facut scandal monstru....degeaba...asigurarea lui imi da putin fata de cat costa sa repar bara,care e doar o bucatica atinsa,cat un deget,dar fiind originala...i-a facut praf masina lu` mosu`...numai ca pe mine cu tot cu asigurare9care va da banii peste patru luni)...ma costa 25 de milioane minim ,barele originale neputand fi reparate...deci alta.Durerea mea e ca mi s-a spus ca la fel de rezistenta nu se mai fabrica. Eu pot merge lejer cu ea nici nu se observa,dar am satisfactia ca sclerozatului i s-a dus aripa dreapta,farul,semnalizarea si bara.Sa invete ca la o varsta nu se mai circula...imi arata cuponul de pensie....asa si?Daca eram eu aia care facea pozna nu ma spalam cu dunarea.sa zica mersi ca nu m-am dus la politie,ca-l durea amenda si punctele.... Ma rog,probabil voi schimba bara si gata....si revosesc si masina cu ocazia asta....bey,ascultati la mine...masina mai buna ca asta nu gasiti.Io nu stiu cum la a mea nu e mare branza(nici nu se observa daca nu stii),iar a lui e praf... Sa-l ia naiba de sclerozat.In loc sa plec la munte fac bara masinii..... E prima data in 20 de ani cand am masina atinsa si ce mi-e ciuda e ca nici macar n-am facut eu boacana,ca sunt destul de ticnita in trafic.Cand statea cuminte masina mea...o atinge prostea....rasul curcilor.Ca de condus am tot condus si masini am avut...

eumada,

o persoana la 68 de ani nu e un mosneag, cel putin aici conducc si la 90 de ani si mai sunt accidente dar rar . mai multe accidente provoaca cei de 18 ani decit cei dde 80.

 

eu am avut 2 acidente in amblele am fost accidentata de tineri sub 25 de ani.

 

treb sa te gindesti ca in general lumeamai in virsta  iese de nevoie cu masina, poate treb sa isi faca cumparaturi sau sa-si ia medicamente, ca nu are copii pe langa care sa-I ajute.

 

incerca sa ai mai multa consideratie fata de batrini, pot fi parintii/bunicii tai si nu cred ca ti-ar place ca cineva sa ii injoseasca, sa ii apostrofeze in asa hal.

 

chiar daca au gresit, se intimpla...toata lumea greseste... platesc daunele conform legii dar nu le lua demnitatea si trateaza-I cu respect.

 

nu te mai certa cu oameni in virsta ca tineretea nu tine o vesnicie si tu vei ajunge asa si nu cred ca ti-ar place sa fi asa tratata datorita virstei.

 

tu cei vei face de la 68 de ani in sus cand eva va fi plecata?

 

inteleg ca esti suparata dar accepta ca accidente se intimpla, bine ca nu ai patit nimic...masina ai spus cca abia se observa...deci nu e chiar asa de grav.

 

Domnul sa fie cu tine sa iti dea pace in suflet si sa te lumineze.

 

...iti spun toate astea ca la copilul meu...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, cam asa gandesc si eu, ca Michellina...desi recunosc ca si pe mine ma mai agaseaza ritmul lent cu care se misca, prin magazine, la casa, pe shosea.

Este pentru ca noi ne grabim, suntem mereu contra timp, dar si ei se mișcă asa ca asra e ritmul lor, nu pot mai repede.

 

O sa mai îmbătrânești si tu si o sa vezi ca Îți schimbi dispretul fata de bătrânețe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna!

Intru in graba cu o intrebare pentru don'soarle doctorite, daca nu va e cu suparare. La Ana in clasa e un caz suspect de scarlatina. Spitalizarea e obligatorie? Daca ii iau maine exudat, chiar si in absenta simptomelor, iese rezultatul pozitiv daca e sa fie, nu? Mi- e sa nu fi luat si ea, sa o paseze si la sora-sa si sa se imbolnaveasca taman peste 2 sapt cand plecam la munte.

Exact, dar exact prin aceleasi dileme am trecut eu la sfarsit de decembrie... Nici pe forum aici nu le-am spus fetelor, inca de la inceput... La fel, ce citeam de scarlatina ma ingrozea, boala grea, spitalizare obligatorie... Intre timp am aflat ca "nu-i dracul asa negru", se ia antibiotic, dar nu este necesara spitalizarea, decat stiu si eu, la vreun caz grav (cum poate fi la orice boala de altfel). 

Fa-i exudatul si de aici vezi mai departe. La noi a iesit negativ exudatul, Andreea nu a avut nimic. De fapt, am aflat intre timp ca si colegei suspecte de scarlatina i-a iesit tot negativ exudatul, deci concluzionez ca nu a avut nici ea scarlatina. Desi, mama ei mi-a zis ca doctorita lor a zis ca a fost totusi scarlatina, sau o forma de scarlatina... fata respectiva a avut si niste eruptii pe piele (de care dr a zis ca-s atipice pt scarlatina, poate sa fie, poate nu).... deci in concluzie nu mi-e clar daca fetita a avut sau nu.... eu inclin sa cred ca nu, altfel ii iesea la exudat crocobaurul...

 

Sanatate multa!  [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei na, doar nu crezi ca M. Streep joaca pe Broadway ? Dupa mine a facut un rol mediocru in film, pe viu cred ca ar fi catastrofa ...

Filmul nici mie nu mi-a placut. Piesa e mai buna, mai reala, mai antrenanta, desi are acelasi subiect. Daca nu ti-a placut nici subiectul, atunci ne uitam la altceva.

Ei, normal ca nu cred. Nu, nici subiectul nu mi- a placut, dar s-ar putea ca punerea in scena sa fie fantastica. Vedem atunci cind se apropie timpul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...