Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gata sarbatorile pe Ghetar...sa trecem la treaba!


Recommended Posts

Ladies, intrebare de baraj, pentru acestea de-un leat cu mine, over 40 si mai bine, adica :)

 

Voi aveti un moment, o perioada din viata, mai degraba, in care vi s-a deteriorat, ca sa zic asa, organismul? Ca mie mi se pare ca tare m-am babit, per total, in ultima jumatate a anului trecut. Ma doare prin locuri nestiute, m-am ingrasat si mi se cam rupe, mi s-a ridat fatza intr-un mod evident, obosesc mult mai repede, mi se usuca pielea, mi s-au dereglat si mai tare tot felul de functii., in fine, ati priceput ce zic... E scapare? Sau ma voi babi pur si simplu pe repede-nainte, de unde pina acum am fost cit de cit "formolizata"?

Stiu ca-i si in capul meu, adica eu decid daca ma babesc si la cap, dar cu ridurile ce ma fac?

 

Simonna

Hai la mama sa te incurajeze!:))

 

Aceeasi intrebare am pus-o si eu acum ceva timp unor doamne cu care discutam despre dureri, riduri...si alte transformari pe care le observ la alte doamne :)) de varsta mea.Ca la mine nu le vad pentru ca refuz sa ma mai uit in oglinda si mai ales sa ma uit in oglinda cu ochelarii pe nas:)).Si daca eu nu le vad inseamna ca nu exista .:))

Si am fost incurajata de doua doamne cu cativa ani mai maturate:)) care mi-au spus ca deocamdata nu sunt schimbari asa "dureroase".

O sa incerce sa ma caute sa vorbim , sa schimbam impresii cand incep sa ma fleşcăi, sa curga toate cele in directii diferite.:)):))Numai ca tot ele mi-au spus sa notam despre ce vrem sa vorbim ca nici tinerea de minte nu o sa se simta prea bine.:))

 

Si m-au speriat de am zis ca le las in durerea lor de riduri si nici cate o durere de oase pe ici pe colo nu e un capat de țară. :)):))

 

Stiti ca se zice ca daca după 40 de ani te trezesti dimineata si nu te doare nimic, inseamna ca esti mort.:)):))

 

 

Am o durere de cap groaznica, Trubadurul zace de ieri cu febra, greata, dureri de cap si dureri si usturime in gat...si ...despre ce vorbeam ?Ca am uitat...:)):))...va las ca cre' ca suna si flescaiala la ușă.:)):))

 

Simonna, deci acum stai linistita, toate sunt in parametrii...încă. :)):))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 834
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu sunt tare ingrijorata si treaza la ora asta. Barbata miu a facut o colonoscopie luni, si de aseara pana acum a iesit afara cu sange, de 3 ori. A plecat acum la urgente. Eu acasa langa copil, stau si ma framant. As fi vrut sa merg cu el dar n am cum....

 

Mai raspund pe ici pe colo daca tot nu dorm.

 

Mada, atitudinea ta ref la accident poate nu ar fi fost dezaprobata daca nu mentionai varsta omului. La 68 esti inca in putere si in deplinatatea facultatilor. Omul a reactionat urat ca asa era temperamentul lui, nu pt. ca avea 68.

 

Simonna, asa ma simt si eu, desi ma dau viteaza. Riduri am putine, la ochi si vesnicele cearcane care se tot adancesc.Cosmetice folosesc minimul necesar, creme nu prea suporta tenul meu. Dar mai urmaresc reclamele, cele din gama lui Cindy Crawford mi se par interesante

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din clubul celor peste 40 de ani, raportez si eu dureri pe care nu le aveam acum 10 ani, sa zic. foarte mult par alb aparut in ultimii 2-3 ani, traiasca vopseaua pentru par. riduri nu prea, am tenul mixt si asta e singurul avantaj, ridurile apar mai tarziu sau sunt mai putin vizibile. singurele riduri care nu-mi plac sunt cele de langa coltul buzelor (o fi de la fumat sau de la mestecat guma) si cele din santul nazo-labial - parca s-au mai accentuat in ultimii 2 ani. ah, si pleoapele superioare ma supara, daca as avea bani si curaj, mi-as face o corectie, au ajuns sa-mi acopere aproape de tot zona de pleoape unde se aplica machiajul...

de cearcane nu mai zic, cred ca asa m-am nascut :-))), oricum le am inca din liceu...bine ca exista fondul de ten si corectoarele...

mai raportez oaresce deteriorari la auz si vaz. dap, cred ca de data asta nu mai scap fara ochelari de vedere, nu mai vad bine nici de aproape, ca la distanta oricum nu vedeam bine inca din copilarie...

toate astea dispar ca prin farmec, insa, atunci cand copila mea imi spune ca sunt cea mai frumoasa mamica, ca ii place mult cum arat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mai voiam de ceva timp sa spun ceva.:) Pe mine m-a enervat la culme Buflea cand se ducea ea la gimnastica sa se tonifieze si sa slabeasca cu ochii sârmă pe antrenorul sexi:)).Si cum spunea ea ca incepuse sa descopere ca o dor muschi pe care nu stia ca îi are.

 

Si asa ma enerva ca ea punea pe lista dimineata muschi tonifiati si eu stergeam dimineata de pe lista incheieturi pe care le mai puteam folosi din cauza de intepeneală:)):))

 

Asa imi trebuie ! Daca nu am plecat si eu in tari mai calde cu antrenori sexi care sa imi descopere muschii ascunsi si am ramas aici sa ma traga curentu'la incheieturi, sa ma manance reuma si...alte nenorociri.:)):))

 

Daca peste cativa ani ma mai intalnesc si cu Eumada pe suselele patriei...se duce pe gârlă si bruma de respect de mine care mi-a mai ramas.:)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simonna,

Da, si eu, tot p- aici. Riduri nu prea, in schimb dureri de spate si de articulatii. Deocamdata la bai nu m-am dus, ma tin tare.:)), da' oricum nu mai pot pentru ca sa fac ce faceam eu odinioara.:)

Si inca ceva:

m- am dus cu o amica nemaritata (ca sa vedeti cat rau poa' sa faca maritisu':)) sa bem o cafea, intra un grup compact de masculi bine facuti, dupa cum aveam ulterior sa constat, echipa de volei locala, cu succes la vremea aia.Aia cu ochii pe ei, ca uite-l p- ala, da' pe ala il vezi..io nici macar nu remarcasem, aka exercitiu' incepea sa se piarda. Si ala a fost doar inceputu'!

 

Ralu, pai si doar plecarea in Anglia a declansat crizele domnului in cauza? Parca ma gandesc ca e cam firav motivul. Nu cumva tocmai el are o alta "motivatie", ca sa nu--i zic altfel, in viata lui? Si cum a ascultat? Prin telefon?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada, cam asa gandesc si eu, ca Michellina...desi recunosc ca si pe mine ma mai agaseaza ritmul lent cu care se misca, prin magazine, la casa, pe shosea.

Este pentru ca noi ne grabim, suntem mereu contra timp, dar si ei se mișcă asa ca asra e ritmul lor, nu pot mai repede.

 

O sa mai îmbătrânești si tu si o sa vezi ca Îți schimbi dispretul fata de bătrânețe.

 

Nu, buflea, batranii sunt mai intelepti, atata tot.

Ia citeste aici:

 

https://groups.google.com/forum/#!topic/cfr1987/c9MKkU_pVqc

 

Asa ca "las-o mai moale" si nu te mai grabi atata... [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat: testul rapid pt streptococ a iesit negativ la Ana, marti astept si celelalte rezultate. Oricum, pe ea o doare gatul, noaptea am auzit-o tusind, o sa incep tratament de azi, fara antibiotic. Nu stiu ce sa fac cu tenis, inot, dansurile de zilele astea. Voi duceti copiii la sport cand au asa ceva? (Adica fara febra sau stare proasta, dar nici sanatosi?)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...