Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gata sarbatorile pe Ghetar...sa trecem la treaba!


Recommended Posts

E tot la spital, cu perfuzie, asteapta sa vina dimineata chirurgul lui.

Nici nu stiu ce sa fac maine, sa lucrez sau nu. A plecat doar cu hainele de pe el. Am vorbit si nu l doare nimic. Of asteptarea asta. Intre timp citesc pe net despre complicatii si innebunesc. Daca ar fi o petforatie l ar durea. Pare o hemoragie in urma interventiei,dar dupa 3 zile?

Rox, multumesc. Asa sa fie...

fleur,daca nu-l doare sigur nu are perforatie. dar ce o avea??? sunt si eu curioasa...cum de are hemoragie dupa 3 zile si fara dureri.

 

sotul meu in urma cu vreo 10 ani de  la un simplu control general i-a fisurat ceva acolo. in citeva ore l-au luat niste dureri groaznice si parca avea si  hemoragie ...pana la urma a ajuns la operatie pt fisura.

 

nu stiu cum il voi convinge vreodata sa mai faca colonoscopie ori ceva...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 834
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daca ai stii Buflea, cat de mult ai vrea sa uiti locurile si oamenii care au fost prezenti la suferinta ta! Sa-i indepartezi, sa ramai numai tu cu tine si cu amintirea celui dus.

Sa ai numai amintirile tale cand cel plecat de langa tine era frumos si in putere.

Si vin altii care clipa de clipa iti amintesc de suferinta lui si a ta si simti ca nu poti sa te vindeci. Ai copil, ai nepoti vrei sa se cicatrizeze suferinta, pentru ei, si tot vin aia din locul ala, unde i-a fost atat de greu si rana se deschide, se tot deschide...

Da Viv, inteleg ...dar oamenii aia o suna pentru ca le pasa de ea. Pentru ca au indragit-o ca om, pentru ca unii au nevoie de ea ...sper sa ii treaca, si ea vrea sa-i treaca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, e complicat sa alegi sa vorbesti despre ceva. In Coran exista majoritatea personajelor din Biblie, Noe, Moise, Avraam, Fecioara Maria etc. Sunt suparati pe evrei ca au ponegrit-o pe Maria, iar lui iisus nu i se recunoaste divinitatea, il prezinta ca un Profet.

 

"O, voi oameni ai Scripturii! Nu exagerati in privinta religiei voastre si nu spuneti despre Allah decat adevarul! Mesia Isus, fiul Mariei, este trimisul lui Allah, cuvantul Sau, pe care El l-a transmis Mariei si un duh de la El. Credeti asadar in Allah si in trimisii Sai si nu spuneti "Trei!". Opriti-va de la aceasta si va fi mai bine pentru voi...."

 

E interesant de citit si cu explicatiile aferente.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cioc, cioc!

Intru scurt sa-i multumesc Roxanei pentru ca a recomandat Birdman...pe care ...l-am vazut :)

Mi-am luat frumos 1/2 zi concediu si o prietena cu mine si am fost sa-l vedem.

Superb, l-as mai vedea de 10 ori sa fiu sigura ca i-am patruns toate cotloanele.

Sper sa ia toate premiile la care e nominalizat,oricum mie mi-a mers la suflet!

Multam, Rox!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, e complicat sa alegi sa vorbesti despre ceva. In Coran exista majoritatea personajelor din Biblie, Noe, Moise, Avraam, Fecioara Maria etc. Sunt suparati pe evrei ca au ponegrit-o pe Maria, iar lui iisus nu i se recunoaste divinitatea, il prezinta ca un Profet.

 

"O, voi oameni ai Scripturii! Nu exagerati in privinta religiei voastre si nu spuneti despre Allah decat adevarul! Mesia Isus, fiul Mariei, este trimisul lui Allah, cuvantul Sau, pe care El l-a transmis Mariei si un duh de la El. Credeti asadar in Allah si in trimisii Sai si nu spuneti "Trei!". Opriti-va de la aceasta si va fi mai bine pentru voi...."

 

E interesant de citit si cu explicatiile aferente.

da-mi si mie mura'n gura daca vrei/stii raspunsuri [:)] :

 

-spune in coran ca sa ii omoare pe cei care nu cred in mohamad, alah?

-spune ca Isus e cel care ne spala pacatele si ne adduce mintuirea?

-Isus este doar un trimis, un profet...nu este Fiul lui Dumnezeu?

-este Alah descries ca un Dumnezeu iubitor?

 

-

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar m-am impiedicat de Luceafarul recitat de fetita de 2 ani si 10 luni, acum a fost sharuit de Mircea Geoana pe facebook, cu asa da, bravo!! [fri]  Nu e data sa dau de filmuletul asta si sa nu ma revolt, macar in sinea mea...

 Richard al meu are 2 ani si 10 luni, e destept de sclipeste, e foarte atent si afectuos, se uita singurel in carti pentru copii, surprinde niste subtilitati in comportamenul nostru, ca ma lasa masca uneori de ce observatii face. Dar jur daca m-am gandit vreodata sa-l pun in scaunel si sa incerc sa-l invat poezii! cred ca mi-ar arata ca-s deranjata la mansarda...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aici la scoala au de invatat doar o poezie pe an [:)]. William are reccitalul peste o saptamana...o poezie cu un sarpe cobra (yuk, yuk). in weekendul assta treb sa o invete.

a ales-o ca, cica are rima si poate sa puna pe display un sarpe

 

am incercat sa citim poezii de-ale lui eminescu dar zice ca nu intelege...si tot explicindu-I fiecare vers ii piere tot farmecul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, acusica is cam obosita sa-mi amintesc de toate cele. Dar, daca tot am discutat de legatura/nelegatura dintre menstra si intratul in biserica iti dau de gandit:

Prin Coran barbatii nu pot divorta de neveste daca ele sunt la menstruatie, sau daca sunt insarcinate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...