Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gata sarbatorile pe Ghetar...sa trecem la treaba!


Recommended Posts

Iar m-am impiedicat de Luceafarul recitat de fetita de 2 ani si 10 luni, acum a fost sharuit de Mircea Geoana pe facebook, cu asa da, bravo!! [fri]  Nu e data sa dau de filmuletul asta si sa nu ma revolt, macar in sinea mea...

 Richard al meu are 2 ani si 10 luni, e destept de sclipeste, e foarte atent si afectuos, se uita singurel in carti pentru copii, surprinde niste subtilitati in comportamenul nostru, ca ma lasa masca uneori de ce observatii face. Dar jur daca m-am gandit vreodata sa-l pun in scaunel si sa incerc sa-l invat poezii! cred ca mi-ar arata ca-s deranjata la mansarda...

vai ce scumpa e! ce dictie , ce gesture...wow!

...nu se mai opreste...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 834
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle, acusica is cam obosita sa-mi amintesc de toate cele. Dar, daca tot am discutat de legatura/nelegatura dintre menstra si intratul in biserica iti dau de gandit:

Prin Coran barbatii nu pot divorta de neveste daca ele sunt la menstruatie, sau daca sunt insarcinate.

e ok...cand ai tu timp si dispozitie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic, decat  despre noi, dar ceea ce la noi functioneaza, la altii s-ar putea sa nu.

Nu caut o rasplata, nici nu cred ca e asa mare efort, adica... intri in ritm si mergi inainte. Noi iesim cu copiii, lunar sau o data la doua luni mergem toti in Romania, pentru cateva zile, vacanta mare o petrecem acolo, la casuta, am haine si dulapuri acolo, am si aici, nu car si nu fac bagaje ca nebuna cand plecam pentru mai mult timp, decat strictul necesar.

 

Ce ma bucura sincer e ca se formeaza ei frumos in familie, intre ei. Sunt o mini-societate, isi atribuie singuri roluri si actiuni, e o dinamica interesanta. De multe ori ii privesc asa, de pe margine, si incerc sa mi-i imaginez peste 15-20 ani, cat de faini vor fi. Ii mai inoculez si eu doctrinar :)))), le bag in cap ca sunt frati, ca noi ne iubim si fratii se iubesc, se pupa, se mangaie pe obraz, se ajuta unii pe altii si ca familia e cea mai importanta, din toata lumea.

 Chiar nu astept rasplata, nici nu as avea ce, insa mi-ar fi tare dureros sa ii vad peste ani ca se instraineaza unii de altii, pana la indiferenta sau antipatie. De-aia ma folosesc acum de timpul pe care il am cu ei acasa, le condimentez copilaria cu tot felul de chestii, nu neaparat extraordinare, nu constisitoare, dar macar sa le formez niste amintiri.

ce imi place cum povestesti de ei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da deci i au dat drumul acasa, fara un diagnostic exact, cica e o complicatie normala hemoragia, chiar dupa 3 zile, dat fiind ca la colonoscopie ii extirpase niste polipi. D zeu mai stie. A stat toata ziua pe un pat-targa la triaj la urgente, nu l au lasat nici sa manance ca sa i faca teste. Am fost la spital in pauza de pranz, pe fuga. Cata suferinta acolo.

Acim asteptam sa vina. Suntem epuizati

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai la mama sa te incurajeze!:))

 

Aceeasi intrebare am pus-o si eu acum ceva timp unor doamne cu care discutam despre dureri, riduri...si alte transformari pe care le observ la alte doamne :)) de varsta mea.Ca la mine nu le vad pentru ca refuz sa ma mai uit in oglinda si mai ales sa ma uit in oglinda cu ochelarii pe nas:)).Si daca eu nu le vad inseamna ca nu exista .:))

Si am fost incurajata de doua doamne cu cativa ani mai maturate:)) care mi-au spus ca deocamdata nu sunt schimbari asa "dureroase".

O sa incerce sa ma caute sa vorbim , sa schimbam impresii cand incep sa ma fleşcăi, sa curga toate cele in directii diferite.:)):))Numai ca tot ele mi-au spus sa notam despre ce vrem sa vorbim ca nici tinerea de minte nu o sa se simta prea bine.:))

 

Si m-au speriat de am zis ca le las in durerea lor de riduri si nici cate o durere de oase pe ici pe colo nu e un capat de țară. :)):))

 

Stiti ca se zice ca daca după 40 de ani te trezesti dimineata si nu te doare nimic, inseamna ca esti mort.:)):))

 

 

Am o durere de cap groaznica, Trubadurul zace de ieri cu febra, greata, dureri de cap si dureri si usturime in gat...si ...despre ce vorbeam ?Ca am uitat...:)):))...va las ca cre' ca suna si flescaiala la ușă.:)):))

 

Simonna, deci acum stai linistita, toate sunt in parametrii...încă. :)):))

Maica, ce m-ai incurajat!  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Da' ai dreptate! Si ma aasteptam sa incep sa ma flescai la un moment dat, mai ales ca eu am gene bune si in ultimii 10 ani am fost "formolizata' complet, bine, exceptie sarcina, dar altfel am mincat si-am beut si-am fumat cu consecinte minime. Cred ca genele mele minunate au inceput sa dea rateuri :) 

 

Amu' de cind cu yoga aia de dimineata, ma rog, ce e ea, uite asa;

mi-s mai bine, ziceam, parca incep sa ma indrept de spate, imi place senzatia si, oricum, alde cardio si zumba si topaielile ma obosesc prea tare, sper sa ma tina. 

 

daca mi-as gasi motivatia sa ma las de alea 2-3 tigari pe zi poate si ridurile ar fi ma putine :) Si am o lista de motive, teribil, lungaaaa... si le pun pe toate la pubelle si imi aprind frumusel tigata de dimineata. Azi am fumat jumatate la sapte, una la opt jumate, una la 4 si jumatate la 7. Sint penibila. 

 

Doamnele alea ale tale la care "everything points south" au mare dreptate. Mai vorbim de asta in 10 ani?  [batcap]

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 tocmai si-a dat seama ca intreaga noastra conversatie a fost ascultata de partenerul ei,mi-a picat fata ,mi se pare de neconceput,ne cunoastem intre noi ,se cunosc sotii nostri,familiile ni le stim,prietenii,ne reunim cu totii sau separat baietii cu baietii fetele cu fetele ,nu inteleg ce motiv putea sa aiba sa faca asta,nu inteleg cum dupa atatia ani sa faci asa ceva,nu inteleg pur si simplu.Mi se pare mie sau e urat,foarte urat?!?!

Am plecat trista,e prima data dupa ani,cand intru in casa joi seara cu fata lunga si trista .

Chiar e de neconceput! O sa fie tare greu de refacut grupul in totalitate, poate ca aceluia nici nu-i mai pasa, e cu sacii in caruta, se tireaza in Anglia lui si nu se uita inapoi. Tare-i greu, tare, dupa ani si copii sa ramii asa, al nimanui. 

 

Am o colega, sub 40, era cu prietenul ei din clasa a 11-a.

Nu s-au casatorit niciodata, ca sa nu simta obligati sa traiasca impreuna, cica, au facut 2 copii cu inseminare artificiala si sarcini pierdute si toate tristetile care vin cu asa o situatie, au schimbat vreo doua case, au bagat tot ce aveau in casa, renovata la milimetru, de; n-au fost intr-o vacanta ca lumea de 3 ani, si, cel mai naspa, toate resursele s-au dus spre scolile lui, bine, nu e ea foarte bright, dar ar fi putut sa faca ceva scoala de tehnicieni de ceva, macar stilista, coafeza, contabilitate primara, nu stiu, a ramasa asa, cu diploma de a 11-a, el a facut facultate si cursuri, e ceva sef pe la Bell Helicopters.

"J'ai trouve' mon homme", zicea, de cite ori vorbea de el.

El, care a venit intr-o zi ordinara de la job si i-a zis ca pleaca, ca deja are pe cineva, se muta cu aia, citeva strazi mai incolo, copiii o sa fie in garda partajata (ca asa nu trebuie sa ii dea bani pentru intretinerea lor), vindem casa si un sfert la tine si restul la mine ca asa e corect, cam asta e raportul salariilor noastre... Ce sa mai, omul avea tot prestabilit, Colega mea n-a apucat sa zica nimic, dar nimic, ala s-a intors pe calciie si s-a carat, copiii, unul de 7 si unul de 5, asteptau cina. Erau de 20 de ani impreuna, celebrau la vara, aveau excursiile antamate pentru Vegas... 

 

Nu-s de ce-am zis toate astea, ca situatiile nu sint similare, cred ca am vrut sa subliniez ca e plin de magari pe lumea asta. 

 

Ah, mai vroiam sa zic ceva. Aveti grija de gasca asta a voastra de fete, nu lasati nimic sa va stea in cale, e tare frumos ce aveti voi acolo.

 

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt tare ingrijorata si treaza la ora asta. Barbata miu a facut o colonoscopie luni, si de aseara pana acum a iesit afara cu sange, de 3 ori. A plecat acum la urgente. Eu acasa langa copil, stau si ma framant. As fi vrut sa merg cu el dar n am cum....

 

Simonna, asa ma simt si eu, desi ma dau viteaza. Riduri am putine, la ochi si vesnicele cearcane care se tot adancesc.Cosmetice folosesc minimul necesar, creme nu prea suporta tenul meu. Dar mai urmaresc reclamele, cele din gama lui Cindy Crawford mi se par interesante

Sanatate sotului. Sper ca s-au ocupat deja de el, ai vesti?

 

Eu cu Lise Watier. Ma duc o data pe an la vente-ul lor si imi iau ce-mi trebuie, sint tare multumita. De zi, de seara, de ochi, ceva bronzol care se duce la demachiat, nu cel care intra in piele, farduri, din astea, nu stiu pe ce sa trec mai "agresiv' antirid, nici nu mi-am batut tare capul, niciodata n-am fost foarte preocupata, dar cred ca trebui sa ma preocup :)

 

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 singurele riduri care nu-mi plac sunt cele de langa coltul buzelor (o fi de la fumat sau de la mestecat guma) si cele din santul nazo-labial - parca s-au mai accentuat in ultimii 2 ani. ah, si pleoapele superioare ma supara, daca as avea bani si curaj, mi-as face o corectie, au ajuns sa-mi acopere aproape de tot zona de pleoape unde se aplica machiajul...

Da, dom'le, ridurile alea stinga dreapta de buze imi maninca sufletul! LOL, ca mi-am adus aminte de redactorul meu sef, o tipa cu niste gropite super cute in obraji, de-o tot invidiam toate, care zicea mereu: le stiti pe babele alea de la tara, cu gaurile alea in obraji? No, si-alea au avut gropite! :)))) Asa si noi, vorbesc si cu tine peste 10 ani, sa vedem unde ne-ajung ridurile!  [batcap]

 

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Ca sa raspund si eu Simonnei...Eu ma simt mult mai relaxata, mai stabila emotional si ma bucur parca mai mult de orice detaliu al vietii. In privinta celorlalte aspecte...ceva dureri de genunchi cand ma aplec, ceva riduri pe la coltul ochilor, dar nu-i bai...nu ma deranjeaza deloc. Parul alb il posed de multisor dar il acopar permanent cu vopsea, in schimb am inceput sa am ceva probleme cu vederea si cu pierderea din greutate f.f. greu. Vorba aceea se pune cu kilogramele si slabesti cu sutele de grame. Eu sunt pregatita deja de calamitati naturale...in caz de inundatie am colacii in permanenta la mine. Dar ce ma infricoseaza mai mult e sa nu ajung sa am o "fata de bulldog"...cu falci din acelea pe lateral... [batcap]

Oricum, nu arat varsta care o am... [:)]

 

Ha, ha, ha avem aceleasi probleme. Si cred ca tocmai ce-ai pus punctul pe i: aia-i problema principala, ca incep sa arat virsta pe care-o am!  [fri]

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...