Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×
Membrii înregistrați beneficiază de funcționalități suplimentare. Participând la discuții, acumulezi puncte pentru tombole lunare cu premii atractive. Îți exprimi opinia, ajuți alți părinți și primești ajutor în schimb, totodată având șansa să câștigi. Ce te oprește? Înregistrează-te chiar acum!

Gata sarbatorile pe Ghetar...sa trecem la treaba!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 834
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

sau cand intri intr-o casa nu e politicos sa spui buna ziua,si sa te prezinti?

 

zic eu ca tine de sapte ani de acasa,sau de relatiile interumane ,indiferent daca-s nick-uri....tot oameni sunt in spatele lor.

 

Aveai acordul adminilor sa vii inapoi.....ok...no problem.

 

Eniuei....banuiesc ca intr-o tara civilizata batranula r fi trebuit sa respecte legea......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce frumos, Jullia, o noua sarcina, felicitari! Sa fiti sanatosi si tu, si bebele cel nou, si cei de acasa, oricati ar fi ei, atata timp cat tie ti-e bine! :)

 

Pe la mine a dormit aseara prietena mea, avea nevoie sa se refugieze undeva - e in prima saptamana de cand a terminat o relatie destul de lunga, si nu din vointa ei. Mi-e asa de mila de ea, cum se chinuie si plange si evita cat poate sa stea pe acasa, ca toate cele ii amintesc de el.. un el imatur si cam idiot (daca ma intrebati pe mine), pe care l-a apucat criza sfertului de viata (it's a thing, da!) si s-a despartit de ea brusc si fara explicatii.

 

Si in tot contextul asta, eu (care, apropo, nu-s genul sa consolez, sa spun chestii meaningful sau in general sa stiu sa ma descurc intr-o situatie din asta) ma gandesc cat de norocoasa sunt ca-l am pe al meu langa mine. Si de-aia il tot bat la cap ca trebuie sa slabeasca si sa se lase de fumat, ca sa fie sanatos, sa fie langa mine sa ne crestem copiii si sa-i vedem mari, si sa nu cumva sa se duca inaintea mea, ca nu accept asa ceva. Si-asa ma gandesc in momentele astea ca de fapt ma stresez pe atatea chestii fara prea mare importanta, de exemplu fotografi de nunta si preturi astronomice (sa va povestesc si de asta candva, poate cand am sa stiu si deznodamantul) cand de fapt nici nu conteaza. Noi doi impreuna sa fim, sanatosi si impreuna, si-or sa se rezolve toate :) 

 

Uff, am devenit tare melodramatica azi, da' chiar m-au impresionat evenimentele de aseara. Ma duc sa mai zac nitel, sa bantui netul, ca n-am pofta de facut mare lucru dupa amiaza asta - al meu e cu niste prieteni pana mai incolo si eu lenevesc pe canapea, iar matza doarme pe calorifer. 

 

Poate-o sa va povestesc mai incolo si de matza (cunoscuta si ca devil's cat ori pisica-porc), va zic numai (apropo de boticurile si labutele din diminetile lui viv) ca atunci cand era mandra mica, a avut o perioada cand era probabil racita si cum o luai in brate, iti stranuta in fata, si te umplea de muci, de obicei dimineata :))) Era mega-haioasa, o data ce treceai peste situatia scarboasa, si slava domnului ca i-a trecut :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julico recunpaste,esti cat un bat,nu?cu patru juniori si unul in burtica,banuiesc ca ai 40 de kg cu tot cu ambalaj....pe mine doi de patru ori pe saptamana ma pun pe butuci...

 

Ihhhhmmmm..... ma tem, draga babei, ca nu ai destula imaginatie ca sa ma poti inchipui [:-)))] [:-)))]   Oricum, esti departe de adevar... Cand eram cat un bat, inainte de-a ma marita, aveam 65-68 kg, pentru ca am aproape 1,80 si sunt osoasa rau. Hai, inchide ochii, mai fa niste calcule si...tine-le pentru tine. [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1.80? pai iti permiti si 90 de kile ca nu-i problema.1.80??????

 

inseamna ca eu cu tot cu tocuri doar daca ma uit pe scaunel iti vin pana la umar.....deci lunga cu picioare lunigi...hm......

 

mda...

 

din experienta mea recenta cu tona de creme impotriva babirii.....stau frumos in dulap....una imi inroseste fata,una ma pisca,una nu are efect doar ca sunt porii mai mari...m-am intors la argila cu suc de fructe si/sau zat de cafea....o sa incerc una pentru ochi daca si aia imi face figuri.....grrrrrrrrrrrrrr....

 

smacurile iar desi am dat o caruta de bani pe niste cutiute ceva mai mari ca  un inelus....cah...doar BB ce mai arata natural.....ochii mi se inrosesc instant de la rimel si orice as folosi  arat ca un vampir ....alergica deci......

 

Soarta me....

 

edit...o sa fiu o baba rea,ciufuta,si cu caietel de notat vecinii....o sa fiu de aia care sta i spala vasele pe geam..... [:-)))] [soricel]

 

[soricel]

 

 

fricirea mea e ca am scapat de facut mancare......evei oricum ii fac pe loc..restu`......uraaaaaaaaaaaaaaa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jullia [flo2]

 

si de la mine felicitari, 5 [:)] citind m-am prins ca e pe drum nr 5, toata admiratia pt o familie mare si binecuvantata, e frumos, eu tot timpul am admirat o familie mare, din pacate pt mine nu am vrut eu sa ma opresc la unu si asa a fost sa fie in situatia mea am zis sarumana ca am macar unul [flo2] ii amintesc ca vreau nepotii multi sa am grija de ei ca bunica [:)]

 

Viviana [flo2]

 

multumesc mult pt recomandare, pt mine crema care a facut minuni si am folosit-o de peste 10 ani e

http://www.amazon.com/Elizabeth-Arden-Difference-Refining-pack/dp/B00FKCV96M

se vindeau cate 2 pt un pret bun la Costco si Sam's culb, ei bine anul asta au hotarat sa nu o mai vanda, numai la costco din canada o mai vand si ei vand si capsulele care sant superbe, asta e.. o cumpar de pe internet [:)]  dar e crema care imi hidrateaza cel mai bine tenul nu are parfumuri in ea(care nici nu le suport) sia re si foarte putin retinol, cel mai bun retionl il luan din romania era Retin-A, dar se pare ca nu se mai vinde in farmacii [fri] aici se da numai la reteta se e foarte scump,

ai o pisica scumpica tare [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...