Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gata sarbatorile pe Ghetar...sa trecem la treaba!


Recommended Posts

mada,

 

nu se gasesc creme pt ten alergic?, si fetita mea are alergie la numite creme se inroseste in jurul ochilor, la cosmetice rimeluri si farduri e ok, aici sant creme pt tenuri alergice, daca nu gasesti atunci sant niste uleuiri foarte bune pe care le pori folosi, uleiul de migdale, ulei de cocos si trebuie sa imi mai aduc aminte [:)]  dar sant alternative, eu nu suport parfumurile in creme mai da mi se intaorce stomacul si ma doare capul daca s prea parfumate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 834
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bella, dar de ce se da fetita ta cu crema de fatza de la varsta asta? E prea devreme sa-si incarce tenul tanar cu creme. Sau e ceva antiacneic? Daca e asa, la noi se face reclama agresiva la tv la o gama, special conceputa cotra acneei, uite imi scapa numele acum, dar imi amintesc eu si iti spun. Cica da rezultate foarte bune.

Majoritatea cremelor actuale sunt antialergice, desigur cele de buna calitate, si eu aleg fara parfum. Eu folosesc gama Vichy, este foarte light, deloc grasa, pentru ca am tenul mixt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julia, nu mai stiu daca ti-am spus bun venit (sau bun-revenit, desi eu nu eram printre pinguini pe vremea aia), daca nu, o fac acum, cu felicitarile de rigoare pentru bebe nr. 5, whaaat? Jos palaria, ai o echipa de pitici minunata!

Aminna avea inainte nick-ul  Mianna (daca nu ma insel) si de aici discutiile intre ea si Mada. Oricum, nu stiu ce relevanta mai are acum o asemenea discutie. Eu le apreciez foarte mult pe amandoua, sunt doua prezente unice pe ghetar...ca fiecare dintre noi, cu toata modestia...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aslavital este crema medicamentoasa, poate de asta faci alergie la ea, Mada. Alege cremele cu ingrediente cat mai putine si naturale. Zici ca ai porii dilatati, deci probabil ten mixt sau gras, nu? E un ten care nu suporta multe crème, dar nici nu prea necesita, caci are hidratare (lubrefiere) naturala sa zic asa. Pentru inchiderea porilor poti folosi doar lotiune, si mai bine, da pe fatza de cateva ori pe zi cu felii de castravete de la frigider.

Mama, ce cunoscatoare sunt la teorie. Eu ma dau cu crema din an in pasti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de la vichy am si eu..... [fri] si aslavital si inca una ceva cu vi....ma duc sa ma uit pe cutie.....nu-s ok....

Aslavital e gama de creme peste 40 de ani, nu are ce sa iti faca bine. Vichy sunt ok dar sunt mai multe game pentru diferite tipuri de ten... Fiind vandute in farmacii au alt standard - sa nu fi fost un lot vechi totusi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O stiu pe Mianna, mi-am dat seama dupa pisi ca e ea :). Whatever, sar peste, ca nu pricep nimic din discutie, oricum... sau nu vreau sa comentez.

 

Hai sa va distrez cu poze :)) le las numai cateva ore, ca sa nu fuga toti forumistii, ca si-asa au ramas putini si nu vreau sa mi-i am pe constiinta. Mai adaug ca la 29 aveam primul copil, la 33 aveam 3 copii si unul on the way si la 35 erau deja patru. Acum nu am poze recente, dar va arat la vara cat de ravisanta pot sa fiu ... :)) dupa ce trec renasc iar din propria cenusa, ca pasarea aia...

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...