Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gata sarbatorile pe Ghetar...sa trecem la treaba!


Recommended Posts

seara buna 

 

nici eu nu am mai prins poze...

 

la mine miroase a varza calita cu ciolan afumat si zacusca  [fri] varza e gata, zacusca mai sta 2 ore la cuptor..am gasit ardei capia in Germania, asa ca am luat 15...plus 6 vinete...a iesit cantitate dubla fata de obicei...o minune sa coci ardeii si vinetele la cuptor...dupa se curata rapid...si mai am o minune de robot care toaca legumele....am robotul asta de cativa ani, mama il folosea doar pt ceapa....cand am facut prima oara zacusa, am zis sa-l folosesc...de atunci, tot ce am de tocat bag la el...in cateva secunde e gata...asa ca am scapat de plans la taiat ceapa  [pk]

 

la noi a nins toata ziua, dar e ninsoare de-aia apoasa...s-a pus ceva pe jos, dar putin...

 

dupa masa de pranz, am tras un pui de somn...apoi m-am apucat de gatit...

 

copila merge sa doarma la o prietena, o duc la 8 acolo....sa vedem acum...i-am spus clar sa nu ma sune, ca nu merg sa o iau decat maine dimineata...a zis ca e ok, ca va dormi acolo  [zirea]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 834
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rox, eu stiam ca in gama Ana Aslan sau Gerovital sunt substante active, terapeutice, nu stiu cum sa le zic. Formula ei unica si secreta

De aia ziceam ca Aslavital e crema medicamentoasa. Dar poate ma insel.

 

N am prins pozele recente nici eu.

 

Ma bucur ca a mai venit pe ghetar o ieseanca sau cineva care a studiat la Iasi. Bun venit P. Ana!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh darn, n-am mai prins nicio poza... ciudoaselor ce 'steti!! :p

 

Mihaela, poze ptr astia fara facebook??? Distractie placuta sa aveti!

 

P&Ana, nu am facut reteta cu pricina.... da link ;)

 

Daniela... nu glumesc, te dau in vileag data aviatoare.... ;)

Uite, rox :

http://www.lauraadamache.ro/2014/12/biscuiti-umpluti-cu-gem-de-ananas.html

Doar ca eu aruncasem uneltele pentru ravioli cu cateva zile inainte si le-am facut bile. Bune rau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, decizia Bancii nationale elvetiene nu are un motiv anume...pragul asta de 1.20 era provizoriu, asta s-a afirmat mereu...si nu puteau spune cand vor renunta la el, asta din cauza speculantilor...in Germania cursul euro nu e impus...francul e o moneda puternica, asa a fost mereu in ultimii zeci de ani...iar banca nationala poate interveni oricand, in caz de ceva...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

37 de ani si juma....mai precis....

 

Sunt mai mare decat fetele astea cu cate 4-5 copii....

Si asa...sanatoasa sa fiu eu ca nu i arat dae dif.intre poza de acu 10 ani si de acu'..soarta si destinul nemilos.as face o baie fierbinte dar. Nu e apa.... Grrrrrrrrrr.....

 

De luni ii calc pe urme lu grasu'....fara paine dulciuri si paste....mai alea raw sunt bune?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle,

merci mult ca ai amintit de kefir, am comandat si eu de pe amazon [:)] , cativa ani in urma sa zic 7-8 facem zilnic kefir si ce bun eraaa, pe urma nu stiu de ce ne-am oprit ....

dar sa imi zici daca iti place, eu parca imi amintesc ca imi placea mai mult decat iaurtul la gust si deabia astept sa imi fac din nou [flo2]

mie imi place f mult, mai mult decat iaurtul...

 lui William I-l amesstec cu un pic de miere sa fie mai dulce...si sa se obisnuiasca cu el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E tot comedie, dar nu asa efervescenta ca Ipohondrul : Mon meilleur ami . L-am vazut mai demult, mi-a placut si asta. Tot pe filmehd l-am vazut : http://filmehd.net/mon-meilleur-ami-cel-mai-bun-prieten-al-meu-2006-filme-online.html .  Tot acolo e si filmul de care spunea cineva la subiectul despre Charlie, cu familia cu 4 fete,  din care trei se marita cu cetateni de origine straina, iar ultima ... cu un catolic, il cheama Charles, dar ...e negru. http://filmehd.net/quest-ce-quon-a-fait-au-bon-dieu-cu-ce-ti-am-gresit-noi-doamne-2014-filme-online.html  Si asta mi-a placut, are cateva faze bune de tot.

 

 

Daca aveti idei, sunt si eu interesata, am perioade cand as manca pe paine filme frantusesti si altadata nici sa le vad, ma enerveaza la culme....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...