Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gata sarbatorile pe Ghetar...sa trecem la treaba!


Recommended Posts

Viv, nici Marcia nu poarta dres pe sub blugi...o mananca, o impunge etc etc..asa e de mica, nu de acum....si cu caciula avem probleme, dar daca nu o poarta, o doare capul...asa ca se sacrifica...

Eu imi amintesc ca in timpul facultatii, iarna, purtam colanti de-aia luciosi, un pulovar (fara nimic pe dedesubt) si o geaca nu ft groasa  [batcap] si pe-atunci erau mereu -20° iarna...minte ce aveam....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 834
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aseara am facut calamaris prajiti cu sos...sosul delicios, reteta luata de pe internet...maioneza, iaurt, un catel de usturoi, lamaie, sare si piper...sos mai avem, asa ca am mancat si azi din el...cu paine [:)]

Data viitoare incearca si cu o mana de capere taiate in sos, si cateva picaturi de sos de stridii (din cel asiatic)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Dumnezeula Kari !!!...dar de ce nu dai caldura mai mare in casa. Cum sa dormi mai cu ciorapi lungi, camasa de corp, ciorapi si manushi ?

 

Ca sa ma pipi eu contra vantului, va spun ca mie imi place iarna. Imi place cum miroase, cum arata, imi place senzatia aia de caldura cand vii de afara, imi place ca nu trebuie sa stau dezbracata sa imi flutur shuncile in public, imi place la ski.

 

Nu-mi place mocirla si sa dau zapada jos de pe masina dimineata, dar daca sta in garaj si acasa si la serviciu, am rezolvat problema.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lume noua pe ghetar [:)]  bun venit, Adina! [flo2]

 

eu altceva nu inteleg - cele care ziceti ca va mananca dresul pe sub pantaloni, cum de nu va mananca atunci cand il purtati la o fusta? nu-mi dau seama care-i explicatia, si de ce ar fi de vina stratul exterior (pantalonul), nu stratul lipit de piele (dresul).

 

eu fac parte din catergoria friguroaselor. dres gros sub pantaloni (ca la mine cel mai important e sa nu-mi fie frig la picioare) si pulovar pe sub geaca/haina de blana. mai iau si cate o bluza mai subtire si cu maneca 3/4 (in niciun caz tricou cu maneca scurta), dar in general eu nu stau mult pe-afara, asa ca e ok.

 

in casa la mine temperatura de confort e 24 de grade.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai caldura  e la maxim. insa am descoperit acum cativa ani, cand aveam dureri de maini si picioare noaptea, ca daca imi este cald la maini si picioare pot dormi bine. apoi m-am invatat asa si nu mai pot adormi altfel. 

 

iarna e frumoasa, dar sa fie zapada si liniste afara. vreau iernile alea din copilarie, cand totul avea o alta dimensiune. chiar si aerul mirosea altfel. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, asa e cu iarna de pe vremea copilariei noastre..cand ii povestesc elvetianului meu cum era, nu ii vine sa creada...aici de ex nu prea au temperaturi mai mici de -10°....in general iarna sunt cam 0....acum vreo 3 ani au fost -20° si ce tragedie...noi aveam temperatura asta mereu iarna...asa ca pt mine e normal...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine barbati-miu si fata sunt caldurosi-dogoritori. Umbla dezbracati iara-vara, dorm dezveliti, etc. Eu sunt mai rece :D dar tot subtire ma imbrac iarna, imi ia cateva zile sa ma obisnuiesc cu frigul, apoi n-am treaba.

Nu suport dresuri sub pantaloni, fular la gat (de fapt trebuie sa fiu descheiata la gat, nici fermoarul la geaca nu-l pot trage de tot, nu suport manusile, caciulile ma strag de cap, dar ma sacrific pentru ca am dureri daca nu port).

In schimb fac urat la calduri, vara.

 

Sunt tare stresata ca duminica pleaca G. in Paris :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...