Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gata sarbatorile pe Ghetar...sa trecem la treaba!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 834
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si eu pe fuga ..am citit tot, n-am vazut nici o poza ...urat din partea voastra sa jucati alba-neagra pe ghetar.

 

Noi suntem la turneu ...eu am ajuns aseara la 8:00 PM si am pierdut primul meci castigat.

 

Al doilea a fost azi dimineata la 7:00 AM si l-au castigat si pe asta. Acum in 30 min incepe al treilea meci si pe seara mergem sa vedem un meci de profesionisti ....joaca Philadelphia  Flyers cu "habar n-am cine" si noi astia de la turneul de agarici intram gratis. N-am vazut niciodata un meci adevarat de hockey, sunt curioasa daca se bat, ca asa am auzit.

 

maine avem iar 2 meciuri si daca intra in finala, un al treilea ...pare mult, dar sunt 20 de copii si intra cate 5 pe gheata ...Alex intra cam de 2 ori pe repriza si joaca cam  5 min. Deci in total joaca max 20 min pe game.

 

In rest, nu e nimic de faut pe aici ...dar nimic. E si frig, nu ai unde sa te plimbi ...am gasit un magazin Ross ...Michelino, tu trebuie sa stii ...la noi nu exista, dar aici langa Philadelphia vad ca este ...si pe coasta de vest. Am fost cu Flavia ca Alex nu se plictiseste, e cu baietii din echipa, ba la pool, ba joaca "knee hockey " pe coridoarele hotelului ...sunt sigura ca nu stiti ce e aia. Nici eu nu stiam pana acum ...au niste porti mici si crose mici, stau in genunchi si fug asa dupa o minge ...cica ajuta sa isi obisnuiasca incheieturile de la mana cu miscarea de tras la poarta...

 

Gata, plecam la meci ...daca mai puneti poze, lasati-le si voi pt "inteleptii" ghetarului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, avem voie sa cumparam de 300 chf de persoana...ce trece de suma asta trebuie declarat, platesti vama si tva...noi nu depasim insa (cumparam in total de 400-500 franci) ....dar de ex un tv de peste 300 fr nu il poti imparti la 2 persoane  [:)] deci ala trebuie declarat...noi luam doar alimente si bere...deci astea se pot imparti...bauturile alcoole : 2 litri de tarie de persoana, bere si vin : 4 litri...carne de porc si de vita (proaspata) avem voie 800 gr/persoana...aia congelata nu stiu, ca nu luam, dar ai voie mai mult...peste, pui si produse din pui : 3 kg...produse din carne insa per total (carne, mezeluri, carnati etc) : 3 kg...cam asa e aici....

Sunt multi elvetieni care merg la shopping in NY; la aeroport sunt controlati in general, asta pt ca se stie ca depasesc suma de 300 franci [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu pe fuga ..am citit tot, n-am vazut nici o poza ...urat din partea voastra sa jucati alba-neagra pe ghetar.

 

Noi suntem la turneu ...eu am ajuns aseara la 8:00 PM si am pierdut primul meci castigat.

 

Al doilea a fost azi dimineata la 7:00 AM si l-au castigat si pe asta. Acum in 30 min incepe al treilea meci si pe seara mergem sa vedem un meci de profesionisti ....joaca Philadelphia  Flyers cu "habar n-am cine" si noi astia de la turneul de agarici intram gratis. N-am vazut niciodata un meci adevarat de hockey, sunt curioasa daca se bat, ca asa am auzit.

 

maine avem iar 2 meciuri si daca intra in finala, un al treilea ...pare mult, dar sunt 20 de copii si intra cate 5 pe gheata ...Alex intra cam de 2 ori pe repriza si joaca cam  5 min. Deci in total joaca max 20 min pe game.

 

In rest, nu e nimic de faut pe aici ...dar nimic. E si frig, nu ai unde sa te plimbi ...am gasit un magazin Ross ...Michelino, tu trebuie sa stii ...la noi nu exista, dar aici langa Philadelphia vad ca este ...si pe coasta de vest. Am fost cu Flavia ca Alex nu se plictiseste, e cu baietii din echipa, ba la pool, ba joaca "knee hockey " pe coridoarele hotelului ...sunt sigura ca nu stiti ce e aia. Nici eu nu stiam pana acum ...au niste porti mici si crose mici, stau in genunchi si fug asa dupa o minge ...cica ajuta sa isi obisnuiasca incheieturile de la mana cu miscarea de tras la poarta...

 

Gata, plecam la meci ...daca mai puneti poze, lasati-le si voi pt "inteleptii" ghetarului.

ross-e magazinul meu favorit.

inainte de anul nou dupa o zi prin mall, obosita si enervate ca nu am gasit nimic ne-am oprit in drum spre casa la ross. intr-o ora mi-am luat 3 bluze super...f stylish...nici nu speram sa gasesc asa.

sunt un pic mai lungute , imi trec de fund si vin frumos pe talie.

 

la ffel un pulovar triccotat f frumos...nu exagerez dde fiecare data cand il port primesc cite un compliment.

 

mult success in continuare pt alex! William are meci la ora 5 ...cica el acum practica...joacca basketball pe ps4 [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...