Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Acte anuntare angajator


danafgs

Recommended Posts

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

In momentul in care se anunta angajatorul ca esti insarcinata am inteles ca va trebui sa depun o cere prin care anunt acest fapt si anexez acesteia si un document medical.

 

Este suficient daca anexez la cere o copie dupa ecografia de sarcina trimestrul I?

 

dana, la notificarea catre angajator trebuie sa atasezi o adeverinta de la medicul de familie, din care sa rezulte faptul ca esti in evidentele acestuia cu sarcina in evolutie, eventual iti completeaza si DPN. stie medicul ce tip de adeverinta si ce trebuie sa contina.

marius, in institutia in care lucrez (privata), procedura de mai sus este valabila de cel putin 10 ani, daca nu si mai mult. probabil nu este singura institutie cu o astfel de procedura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Posibil nu spun nu.  [flo2]

 

iti spun sigur-sigur, pentru ca si eu, la randul meu, cand am ramas insarcinata, asa am procedat. am anuntat in scris angajatorul (ma rog, departamentul resurse umane - protectia maternitatii la locul de munca, iar superiorul direct, caruia i-am inaintat documentul, a vizat de luare la cunostinta) si am atasat acea adeverinta de la medicul de familie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...