Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Papa sustine alaptarea in public.


Admin

Recommended Posts

  • Administrators

Intr-un interviu recent in La Stampa Paps Francis a parut deschis la ideea alaptarii in public.

 

In interviu Papa povesteste despre o situatie in care o mama care participa la o ceremonie in prezenta sa a lasat copilul sa planga pentru ca i-a fost rusine sa il alapteze in public si mai ales in fata Papei. Papa s-a folosit de aceasta intamplare pentru a genraliza: daca in lume exista oameni carora le este foame, trebuie sa ii hranim. Dar implicit a acceptat ca daca aceea mama si-ar fi alaptat copilul nu s-ar fi simtit ofensat.

 

Alaptarea in public este una din discutiile cele mai aprinse controverse in randul mamicilor. Numai aici la Desprecopii.com a curs multa cerneala pe acest subiect.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

  • Administrators

Cum sa-ti alaptezi copilul in prezenta Papei !!

 

Cineva comenta la aceasta stire ca : in mod sigur o persoana asa de sfanta nu ar putea vedea in scena de alaptare decat o mama care isi hraneste copilul informetat. Cred ca pentru majoritatea oamenilor astfel de scena este una normala, fireasca, logica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da si mie mi se pare la fel , si la cate madone cu prunci vede Papa zilnic pe peretii capelelor , nu pare mare lucru .

 

Normal si firesc e ca atunci cand ne intalnim cu cineva nu tinem neaparat sa avem un sandwich in mana . Si eu am alaptat 2 ani si stiu ce inseamna . Nici nu m-am ascuns prin toalete cand a fost nevoie dar nici nu am cerut sa mi se puna un piedestal .Aici , si cred ca si in Romania , gasesti peste tot camere pentru mame si bebelusi unde mamele pot alapta .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...