Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

recomandare centrala termica


erica.p

Recommended Posts

rog o sugestie ptr centrala termica - ce "firma " ati ales , ce recomandati ? ptr un spatiu de locuit de 50 mp , 6 calorifere . unde stam acum , avem centrala saunier duval, dar e noua , o folosim de 3-4 luni ,nu pot avea nici o opinie , inca e in garantie.......iau in considerare aceasta "firma".are un pret foarte bun modelul pe care il folosim acum ( 2000-2200 ) . alte sugestii, va rog ? va raman indatorata ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Tot saunier duval avem si noi. Am avut una cand am cumparat casa si avea 5 calorifere. Avea 3 ani la fostii proprietari si am folosito si noi fara probleme 2 ani. Avea 24 kw. 

Anul asta am schimbato cu alta, aceasi firma de 54kw ca sa marit casa si acum avem 8 calorifere si suprafata e mult mai mare iar sotului era frica sa nu ramana iarna fara apa calda in timp ce face dus.  [:)]  parerea mea e ca micuta aia mai ducea cativa ani cel putin. Dar nu ma plang nici asa. Oricum eu sunt multumita pana acum de firma asta.

La centrala asta noua cumparata anul trecut ne-au dat garantie 6 ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Ne-am cumparat si noi modelul Vitodens 100-W de la Viessmann acum 2 ani si sincer il recomandam din tot sufletul pentru ca are niste dimensiuni foarte versatile! De exemplu, noi am reusit sa montam centrala intr-un spatiu in care in mod normal nu prea incapea asa ceva. Si dincolo de asta are si un consum foarte bun. Din cate stiu, fiind in condensatie, are un randament mai ridicat si practic arde inca o data rezidurile lasate de gazul daja ars! Fain, nu’i asa? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...