Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cat de des...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 64
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu bag papuci de casa...insa fara haine.

 

Nu m-am gindit niciodata sa bag cu haine,personal nu mi se pare tocmai igienic,ca doar incaltamintea nu o pot spala la 60 sau 90°C.

 

Bag la program scurt,pina-ntr-o jumatate de ora,cu degetergent normal,fara balsam si fara storcator.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Missdarcey, speli cam mult intr-adevar. Dar mai conteaza si capacitatea masinii. Eu am doua masini de spalat. Vinerea cand luam costumele de ploaie/zapada, cizmele de la gradinita si scoala avem nevoie de o masina pentru cele pline de noroi, nisip, etc.

 

Eu le sortez dupa culori (albe, roz deschis, rosii, albastre, negre), materiale dar si dupa cum le pot usca. Altfel este o idee mai complicat. Daca am pus 3 costume de baie in masina care spala prosoape de bumbac atunci aleg doar spalare, scot costumele cand se termina programul de spalat si pun prosoapele la uscat.

 

Iar prosoapele albe imi place sa le pun la 95°C odata pe luna. Astept sa strang o masina si le pun. eventual mai pun atunci maiouri albe de la fete.

 

andacos, la ce "servetele ce impiedica imbinarea culorilor" te referi? Mi-ar fi si mie de folos pentru cazurile cand am 2-3 articole din culori mai nepopulare gen maro, verde si care se pot amesteca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zi-mi si mie cum faci curatarea preventiva a masinii cu otet. De aia lunara zic. Dar zi-mi asa ca la copii mici:

- ce fel de otet folosesti, alea clasice sau din ala de mere sau miere si mere? Ca difera concentratiile

- unde anume torni otetul? In compartimentul in care pui si detergentul pt spalat?

- pui doar otet, fara detergent, atunci cand faci spalarea anti calcar?

- cat pui? cantitatea unei cesti de cafea?

Cam atat, pt moment

Merci anticipat!  [flo2]

 

Monica, ai grija ca nu orice masina poate fi curatata cu otet. Zic si eu, nu cumva sa strici ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...