Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Intoarcerea la servici


Recommended Posts

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Inteleg ca socrii locuiesc in alta localitate altfel nu vad de ce nu ai lua-o seara acasa.

Singurele variante pe care le ai sunt: bona, cresa sau gradinita particulara (ei au grupe baby unde primesc copii de la 1 an jumate). 

 

 

Sotul incepe serviciul de la 6 dimineata si eu de la 8. Ca sa ajung la servici imi trebuie mai mult de o ora si trebuie sa plec inainte de 7. Asta ar insemna sa scol copilul de la 5 jumate ca sa o duc la socrii sau sa se scoale soacra mea care e pensionara de la 5 jumate, sa vina cu autobuzul dimineata in fiecare zii  sa o ia.  Nu mi-a placut nici una din variante. Nici o cresa nu are program inainte de 7 dimineata., iar amandoi neavand un program normal tot soacra mea va trebuie sa o ia de la cresa.

 

Pana ajunge la gradinita sper sa pot sa cer program de la 9 la 5 sau sa ne laum masina.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am optat pentru bona, inutial pana mergea fetita la gradi.Apoi am pastrat-o fiindcă s-a născut si baietelul. In plus, in perioadele când sunt in vacanta sau bolnavi nu ar avea cu cine sa stea.

Este de luat in calcul si o gradi particulara care primește copii de 2 ani.

Eu una prefer această variantă ca să pot sta

seara cu copii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand era fetita mea la cresa de stat, programul cresei incepea de la ora 6. Gradinitele particulare, intr-adevar, niciuna nu cred ca incepe programul la asemenea ora.

 

Ah, scuze, editez, acum am vazut ca locuiti in Slovacia. Acolo programul creselor o fi altfel.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...