Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

Hop si eu. Pe biletul de întors din Bari am dat 10 euro de persoana. Dar l-am cumpărat in mai parcă pt septembrie. Daca cauti gasesti preturi bune.

 

Eu ziceam de întors acasa pt ca un IT-ist e plătit in Romania ca si in Europa. Adica cei pe care ii stiu eu din jurul meu castiga exact ca si colegii din Viena sau altui din Germania. Gradinita e gratuita. Nu ar plăti chirie si cred ca si Kytana ar putea sa isi găsească ceva job. Ar avea prieteni cu care sa mai schimbe o vorba. Sunt f multe companii multinationale care plătesc bine It-istii. Dar era doar o idee. Evident Kytana ca tine de voi dar eu măcar as pune pe hartie avantaje si dezavantaje. Sau cum zic fetele sa va orientati spre alta tara mai prietenoasa. Mie îmi place Germania si Austria pentru că imi plac reguli clare si oameni care le respecta. Dar e adevărat ca am fost doar in vacanta si nu am locuit acolo.nu stiu cum e sa locuiesti..sper totusi sa va fie din ce in ce mai bine....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gabi, momentan nu se pune problema de mutat nicaieri pt ca nu avem bani. Oli, nush cum ai gasit tu asa ieftine biletele,ca eu niciodata nu le-am vazut. Bine, sincer, m-am uitat mult prea rar pt ca nu ne permitem. 

 

Ideea de mutat nu implica doar drumul ci cum si unde stai. Daca te intorci in Ro fara niciun venit, fara asigurare, chiar si in apt cu 2 camere, tot trebuie cumparata mobila, platita intetinere, internet, telefon, etc, ca pretutindeni. 

Ratele le avem de platit la imprumutul facut ca sa ne mutam unde stam acum si sa putem cumpara masina; intre timp l-am marit pt ca nu mai aveam bani de mancare. Fain asa, nu? 

 

Oli, eu incerc sa invat singura, dar gramatica lb germane este cumplit de grea, fara cineva sa-ti explice sau cu care sa ai o conversatie zilnic macar 30 minute nu se prinde de tine. Eu italiana o stiu tot de la televizor. 

 

Norma, super cu schiurile!

 

Astazi am fost in toate directiile: acasa-gradi-acasa-gradi-terapie-gradi-acasa. Au facut lampioane pt sf martin. Din pacate eu am facut singura, Luca desi a stat langa mine, nu a decupat nici macar o hartiuta pt ca nu poate sau nu vrea pt ca i se pare prea greu. Ei fac si gaurele mici mici dealungul a ce vor sa taie dar nici asta nu a vrut sa faca. Poate voua va e cunoscuta metoda, recunosc ca mie nu. 

Tipa de la logopedie e multumita de progresele pe care le face Luca. Eu il observ si vad cat si cum intelege si imi este clar ca ceva nu e la locul lui. 

 

Mergem inainte si daca acolo vomo intalni o prapastie, 'om iesi noi si din aia. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, si mi-am mai adus aminte ceva, ca tot ma tineam sa iti spun: nici Maya nu saluta, nici la venire, nici la plecare. Efectiv nu vrea! Nici pe noi, nu mai zic pe altii sau la gradi. Nici colegii. Si nici ea nu tine lingura in mana ca noi, o tine asa "spartan" cu toata mana. Dar eu nu m-am stresat niciodata pe temele astea. Ia si tu mai usor unele lucruri. Ok, Luca, are anumite probleme si face terapie, dar unele chestii pe care nu le face sunt specifice varstei, nu tin de problema lui. Ia-o ca pe un sfat prietenesc: nu cauta mai multe probleme decat sunt si daca terapeuta iti spune ca vede progrese la el, bucura-te de asta si incurajeaza-l, sa nu te vada ca tu tot nemultumita esti. Te pup si imbratisez!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Dragos. Alearg-o pe mami si pe S prin toata casa.

Kytana nici eu nu stiu metoda asta cu gaurele. Andrei are o foarfeca de hârtie speciala pt copii ca nu se poate tăia dar taie doar hartie. Nu e f indemanatic nici Andrei la.activitatea asta. Ii place dar nu reușește mereu sa taie dupa linie. Mă rog...nu putem.fi toti buni la toate......Daca doamna de la logopedie zice ca face progrese eu cred ca asa e. Tu esti mai subiectiva si poate ai vrea mai mult sau mai repede sa vezi progrese si e normal dar eu zic ca e bine ca face progrese. Succes si răbdare in toate. Pupici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...