Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna Norma

La Praid mergem 8 zile toamna iar in primavara cateva week-end-uri mai ales la Ocnele Mari. In toamna stam la Sovata la Danubius si petrecem dupa-amiaza in bazine. Matei e motivul principal dar si eu si mai ales sotul ne batem cu sinuzite cronice si simtim efectul pozitiv. Voi la Praid sau la Turda mergeati? Turda e pt copii mai mari amenajata, am testat, si ma enerveaza rau ca nu poti manca nimic acolo. Cacica miroase groaznic, incercat si acolo. La Slanic Prahova accesul e o problema si e si f aglomerat. La Ocnele Mari era f bine dar anul trecut s-a schimbat in rau odata cu schimbarea de management. Sa vedem cum o fi anul asta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La.Turda am fost doar sa vizitam de câteva ori. In salina nu se poate păpa dar afara chiar lângă este un restaurant cu mâncare buna. Doar odata a fost 10 zile.cu Andrei la Praid. Acum.folosim aparatul salin S2 in fiecare noapte. Se zice ca are acelasi efect. Nu stiu ce sa zic....Ne-a plăcut la Praid cand am fost doar ca nu ne-am.mai dus....ne bazam pe aparatul salin.avem si in dormitor si la Andrei in camera.

Andrei are laringita. Face aerosoli. Tuseste ca un latrat de catel. Si e ragusit.

 

Sa aveti o saptamana minunatat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello.

La.noi e chiar frumos si soare. Din păcate nu prea putem iesi afara cu Andrei ca pana ajungema acasa,mancam si ne schimbam e noapte. Noroc ca sta afara cu bunicii la prânz si cate doua ore. Strânge frunze prin parcuri, aleargă cu bunicul, se joaca....si in weekend pe cand sa iesim si noi cu el afara ....pac ploua si la noi.

Saptamana asta nu l-am.dus la.gradi ca a tot tusit. Dar a trecut laringita asta cu doar aerosoli cu adrenalina si maxitrol in nas. Destul de usor....dar încă tuseste dimineata la trezire.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Suntem acasa de lunea trecuta. S e mai bine, de vreo 2 zile in sfarsit nu mai suiera si haraie. Inca mai are muci pe care ii plimba prin piept si gat, tuseste productiv, tare rau a fost virisul asta. Are tratament cu Flixotide o luna. Dupa onsaptamana tusea e inca urata. Sper ca macar dupa o luna de tratament sa zic gata: nu mai are nimic. Dar parca vad ca pana atunci vine Maya cu alti virusi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...