Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

Kytana, drum bun! Veniti cu masina?

 

Norma, apropo de despartirea in silabe, mi-am adus aminte ca acum vreo jumatate de an am auzit-o pe M despartind si am ramas blocata ca stie. Ii tot ziceam cuvinte si ea le despartea corect. Mi s-a parut wow!!!

 

Aseara am avut un accident de masina la 500 metri de casa. Eram in masina, opriti la trecere pt un pieton si o desteapta a intrat cu viteza in noi de ne-a impins si in masina din fata, facandu-ne sandwich. Suntem bine toti, dar ne-am speriat si chiar daca am avut in viata  mea 7-8 accidente de masina (nici unul din vina mea!), asta mi s-a parut cel mai nasol dpdv al impactului. Ne-am izbit toti cu capetele de tetiere, eu si sotul am dat cu ceafa, iar Maya de scaunel cu lateralul, cu tampla,  de ne-a durut capul jumatate de ora dupa impact. Foarte violent mi s-a parut. Sophia nu a patit nimic, doar s-a speriat, ca dormea, eu am tipat... efectiv nu am stiut ce ne-a lovit si nici nu ne-am dat seama ca am intrat si in cei din fata noastra... Iar idioata aia nici macar nu a franat, a intrat cu toata viteza in noi. Mai multi care au vazut masina zic ca s-ar putea ca la asigurare sa o declare dauna totala, ca cica ar costa prea mult piesele originale pt valoarea masinii(e un Renault Megane din 2003) ... maine merge sotul cu ea la service.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...