Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata fetelor,

 

Merci, Norma, eu am inceput sa-i mai dau cate putin lv sa se invete dar e buna ideea cu laptele de capra. Ii place la gust? Mie nu-mi prea place...

 

Sa va povestesc faza tare de tot: aseara toata lumea stresata ca tre sa-i facem baie lui Calin, pregatesc totul pe ascuns sa nu ma vada si sa planga inutil, pun apa in cada sa curga, etc... am pus jucarii in baie, totul sa fie frumos si atractiv... vine Calin la baie, noi toti pe langa el cu inima cat un purice, pregatiti de show... el se uita in cada si zice: "Aaaa, baie?" si se dezbraca copilu' de haine si nerabdator sa intre in cada, noi ca prostii toti ne uitam la el si ne intrebam daca i s-o fi sters memoria [:)] . Vrea sa va spun ca a stat mult, s-a jucat, si-a turnat si apa in cap, s-a spalat cu sampon tot singur, s-a clatit cu dusul, a fost de vis! Deci, fetelor, e mai bine si ca inainte cand plangea oricum la spalat pe cap. Acuma ce sa cred, ca o fi fost o etapa in dezvoltarea lui, chiar nu stiu ce sa zic, dar mi s-a parut ambitios asa ca sa le faca el singur pe toate. Dragul lui mama, tare mandra sunt de el si am simtit nevoia sa va spun si voua. Sper sa o tina asa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirabela - tare faza. Bravo ca ati rezolvat si problema asta.

 

Nu a zis niciodată Andrei ca ar fi altfel laptele de capra asa ca mergem pe asta pana îl accepta.

 

SĂNĂTATE multa Anca, te inteleg ca esti pe fuga mereu. Felicitari pt progrese.

 

Va pup ca fug cu bicicleta după prichindel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va zic ce a zis ieri:

mami, eu nu am sa mănânc niciodată castravete murat......asta am notat ca sa ii arat ca sunt convinsa ca va manca cândva. Acum nu stiu de ce dar nici nu vrea sa guste. Castravete crud mananca f bine si ridiche. Ceapa verde a gustat dar a zis ca nu vrea. A si toata ziua e cu : Am o idee mami....sau când zic ceva si rade zice" da simpatic mami". Ieri a zis mami hai sa te iubesc. Va dati seama ca m-am emotionat. A si cea mai haioasa faza a fost când mi-a zis : Esti ceva de speriat mami !!. Asta cred ca a preluat de la.mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca imi pare rau ca sunteti bolnaviori, sanatate multa si sa va reveniti repede! Te asteptam cu vesti bune.

 

Norma tare simpatic si destept este Andrei, eu ma bucur tot timpul sa aud ce mai spune el.

 

Ieri am stat mai mult pe afara ca a fost frumos, azi la fel este iar de maine se anunta lapovita si ninsoare. I-a placut mult si m-a plimbat tot cartierul pe unde a vrut el, m-a dus la un magazin de covoare si era foarte incantat de cele pentru copii, tot recunostea personajele si le mangaia. In schimb cand a intrat in casa a comis-o pt prima data, s-a asezat pe pat si scapat tot pipi pe el, eu eram la bucatarie si nu l-am auzit si s-a facut tot fleasca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata dragelor,

 

Noi suntem in spital, ca tot ma bucuram ca anul asta nu mi s-a imbolnavit fata deloc.

Sambata a tusit uscat de 3-4 ori, de credeam ca s-a inecat cu apa sau ceva. Dupa somnul de pranz avea febra. Am venit cu ea la Medicover, avea 39.5 si putin rosu in gat. Ne-au dat Panadol, Nurofen si pufurile ei cu Flixotide.

Pana luni dimineata la ora 5 a facut saraca intr-una febra indiferent ca ii dadeam antitermice la 4h, ii curgeau nasul si ochii ca robinetul. Apoi febra nu a mai facut, tusea f rar si credeam ca suntem pe drumul cel bun. Marti dimi la 10 m-a sunat maica-mea ingrijorata ca M s-a trezit de 2h, dar nu se ridica, vrea numai in brate si plange ca o doare capul. Am venit imediat acasa, am dus-o cu taxiul la spitalul Medicover, nu era chip sa o las din brate ca sa pot conduce. M-am speriat cand am vazut-o. Nici pampersul nu am putut sa i-l schimb si abia i-am pus ceva haine peste pijamale pt ca se plangea ca o doare capul tare si nu suporta sa o misti. Ea tot arata capul ca o doare in dreapta spate spre ceafa. Au zis sa excluda o otita si am tot stat pe-acolo ca sa i se dizolve ditamai dopul de ceara - cu apa oxigenata. Nu putea sa vada timpanul din cauza lui. M-am ingrozit cand am vazut ditamsi dopul, aproape cat unghia mea mica. Groaznic de mare! Si din urechea stanga ii mai scosese un dop acum 3 luni. M-a intrebat dacs o curat cu betisoare - niciodata nu i-am bagat asa ceva in ureche, nici eu nu folosesc. In fine, nu avea nimic in ureche. Putin iritat timpanul, dar nu justifica starea ei. Auzeam cuvantul meningita in jurul meu si deja ma apucase tremuratul. Ne-au zis sa mergem la un spital de infectioase pt analize amanuntite. Ne-au trimis cu o ambulanta la Matei Bals unde ne-au internat la terapie intensiva - lucru care m-a speriat si mai tare. I-au luat sange, probe din nas, radiografie la plamani si sinusuri nu au putut sa-i faca pentru ca M statea numai agatata de gatul meu. A supt non stop. Ieri nu a mancat nimic.

Spre seara a venit dra si mi-a spus ca au iesit o parte din analize si se pare ca e gripa. Ea mi-a zis sa nu ma bucur de gripa ca au avut cateva cazuri ff nasoale (din ce am citit pe net ulterior mortale). Eu i-am zis ca mie imi suna de 1000 de ori mai bine gripa decat meningita. Apoi ne-au mutat de la terapie intr-un salon normal. Revin ca vrea M telefonul sa se joace

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...