Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

Olivia doamne ce nasol cu gripa asta, bine ca sunteti pe maini bune la spital ca nu e de stat acasa la asa ceva. Mama mea a avut acum 2 sapt., nu a mai fost asa bolnava de ani buni. Sa va faceti bine repede si sa veniti acasa. La ureche cred ca are ea o sensibilitate, eu folosesc betisoare la amandoi si nu am avut probleme niciodata, dar nu bag in ureche ci mai mult la exterior unde se aduna ceara.

 

La noi ninge asa frumos [:)] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc dragelor!

 

E mai bine, azi a mancat, s-a jucat.suntem la Matei Bals. Personalul f dragut si conditii aproape ca la privat. Pana acum am fost singure, ceea ce a fost super. Acum ne-au mutat in salon cu alti 2 copii si mame bolnave, pe motiv ca oricum avem aceeasi boala toti. Mda. Ma astept si eu. Ma doare capul de-mi plezneste

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia eu cam tot timpul iau de la copii, mai ales daca e gripa nu prea scapa nimeni, asta se ia foarte repede. Cel mai nasol cand esti cu altii in salon e ca nu te poti odihni cum trebui, copiii plang si tot asa. Ce tratament faceti, i-a iesit si infectie?

 

Noi ok, joaca, distractie, isi mai dezvolta limbajul dar tot in urma este, dar toate la timpul lor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum rezist dar nu stiu pt cat timp. Capul ma doare rau, dar cedeaza la eferalgan.

Maine s-ar putea sa ne dea drumul.

Are si stafilococ auriu in nas, mi-a dat niste picaturi cu antibiotic pt nas.

Cica are gripa de tip A. Ii auzeam vorbind de luat un vaccin de la Cantacuzino pt H1N1 sau H3N3. Cand am intrebat-o pe doctorita de gripa aviara/porcina ca una din alea stiam ca e H1N1, mi-a zus ca si ale tot gripa sunt, dar sa nu-mi fac griji, cace sub tratament si e ok.

Ii da Tamiflu pt gripa.

I-a mai dat Dexa pe perfuzie.

La radiografie a iesit si o pneumonie la plamanul stang, cu toate ca la stetoscop nu se aude nimic....

Suna rau cand le insir pe toate, dar ea e mult mai bine. Doar mai tuseste din cand in cand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oli, saracutele din voi prin cate mai treceti. Imi pare bine macar ca vorba ta " e grpa si nu meningita". Va doresc multa sanatate si refacere completa. 

La noi ninge de zor. Macar stiu ca e martie si sper sa nu tina mult. Mi-e dor de primavara.

paul e bine sinla fel se trezeste noaptea. Uneori numai sa ceara lapte dar din pacate alte ori cu fitze si figuri. Sambata noaptea pe la ora 01 am eu si sotul meu ne chinuiam sa intelege ce vrea si in cele din urma ne-am dat seama camvrea haine, samii dam jos pijamalele simsa ii dau haine. Deeeeci, a dormit Tiranopaulus in camasa, pantalni si sosete. Stiu, puteti spune ca trebuia poate sa ignoram dar va rog sa ma credeti ca la ora aia stateam si in cap daca asta il facea sa mearga la somn. 

Maine plecam la Cluj cu fetele, pe el il las la o,prietena cu care el a mai stat ai o iubeste foarte mult. sper sa se inteleaga noaptea.. Ziua e ok, nu am ce zice dar noaptea....... Macar ma bucur ca e santos si ma gandesc ca la un mom dat va dormi si el o noapte intreaga. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...