Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello.

Am vizitat, shopping-ul a fost doar o mica parte, dar seara când ne întoarceam la.hotel mai intram in magazinele din drum. Am vizitat clasicele puncte ale lor de atractie. Ne-am plimbat f mult pe jos intre punctele de vizitat, ne-am relaxat si am păpat mâncărurile lor tradiționale. Yamiiii.

Cel mai mult mi-a placut ca desi se spune ca nu sunt locuri la Cina cea de taina a lui Da Vinci am facut rezervare pe net si am reusit sa o vedem.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Norma ce bine ca ati reusit sa iesiti, noi ne chinuim de la Craciun sa mai facem o iesire si nu reusim... de fapt noi am vrea la un munte insa ba e frig, ba apare una alta si nu putem... poate mergem de Paste totusi.

 

Gabi si la noi ploua mult si nu prea iesim, doar in week-end cand are David antrenamente la sala unde alearga pe acolo, in rest stam in casa daca e urat. In marketuri nu-mi place sa iesim ca sunt virusi multi, mai mergem la decathlon, noi ne mai cumparam cate ceva si copiii se joaca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello. ce credeti ca ne-a zis aseara Andrei...? Sa nu mai plecam fara el ca se supara. [:)]


In alta ordine de idei azi am reluat cresa. S-a smiorcait Putin la trezire dar a mers spasit nicidecum bucuros. L-au scos ai mei la 12.30 si educatoarea a spus ca a păpat (si-a vărsat supa pe el din gresala) si s-a jucat. Si tot insista educatoarea sa il lăsăm sa mănânce singur. Noi il lăsăm dar se plictiseste dupa 5 linguri si prefera sa ii dam.noi. Nu stiu ce sa fac ....sa nu ii mai dau si sa facă foame ? Parca nu îmi vine. Eu tot zic ca e mic si are vreme, doar nu va manca la 18 ani cu ajutor . Nu???? [batcap]  Pe de alta parte stau si ma.gandesc ca nunas vrea din vina mea sa devina un mamos si un papa lapte. Ai vostri mănâncă singuri cap coada o masa? Andrei mananca singur ce ii place f mult: Peste cu piure, ridichi, pâine cu unt si gem sau pâine cu unt gol, paste simple cu brânză si cam atât. In rest primele 5 lingurițe si apoi mami.


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Mayei i-au iesit bine analizele de vineri, a scapat de virus.

Eu sunt la Cluj de ieri, pana marti seara. L-am lasat si pe sot botos acasa, ca cica ma bucuram ca plec. Adevarul e ca nu am putut sa-l conving ca nu ma bucur, pt ca de-abia asteptam evadarea asta. Dupa cat am lucrat cu evenimentele de la inceputul anului, dupa o saptamana de spitalizare cu M, chiar aveam nevoie de o iesire cu colegii, barfa si un cocktail. No, asta e!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello.

Oly -relaxare si odihna placuta.

La.cina m-am gândit sa ii fac ceva ce ii place f mult lui Andrei poate poate papa singur tot din farfurie. Le fac la amândoi gris cu lapte si afine si merișoare si ii trimit la masa ca eu aveam de calcat. Evident Andrei cu arsenalul de mașini după el si așteaptă sa fie hrănit in timp ce se joaca. Sotul meu intreaba Andrei tu nu stii sa papi singur? La care Andrei f serios răspunde Da sigur ca stiu tati dar nu vreau. No....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello gagici!

 

noi am iesit vineri din spital, analizele iesind bine...vsh-ul si proteina C reactiva la normal...sambata seara insa iar mi-a facut 39.6 :( era cu multi muci, cu ochisorii rosii si umezi si buzele uscate..dr ne-a chemat la clinica duminica dimineata, insa nu a gasit un motiv pentru febra..a zis ca-i face analiza si pentru mononucleoza, a fost un caz in salon la noi...

l-am dus la bunici la tara, ii merge foarte bine acolo...nu stiu ce m-as face fara ai mei...

 

vorbeste mult,orice si repeta daca cumva nu-i raspundem...uneori vb despre el la persoana a 3-a...alteori face acorduri aiurea, dar e tare simpatic...uneori spune niste fraze luuuungi, abia respira cand termina..si are o memorie!!!

la telefon vorbim de cateva ori pe zi, tot timpul imi zice "mami te pup!", "mami duiubec!", "noape da buna!"...

 

ma bucur ca sunteti bine!

va pup!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Good morning. Mă bucur ca au iesit analizele bunela Maya si David. Sper sa ramaneti cat mai mult sanatosi si voiosi. Sincer imine groaza si mie de ce urmează acum ca mergem la cresa.....incerc sa gândesc pozitiz dar deja se apropie miercuri si parca vad ceva muci, febra etc...sper sa greșesc.

O zi minunata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma Calin mananca singur felul 2, ce e mai solid, ciorba ii dam noi. Pana la toamna cand va merge la gradi sigur va invata. Uneori cand e obosit ii dam tot noi ca sa nu adoarma la masa.

 

Olivia asa este, ne mai trebuie si noua timp de respirat, eu cand am fost intr-o delegatie si am facut un dus la hotel, ma tot uitam la usa de ce nu intra nimeni peste mine, imi tiuiau urechile de liniste, nici n-am dormit noaptea, ma trezeam sa verific pe unu' sau altu'...

 

Corina bine ca v-ati revenit si sunteti bine acum. Si Calin a inceput sa vorbeasca insa are nevoie de translator, m-a sunat soacra-mea disperata azi ce inseamna "cas" ca de dimineata tot ii spune si nu stie ce sa-i dea, ea spera s-o luminez eu insa degeaba, nu am gasit nik in "dictionar", asa ca o sa-l urmaresc sa ma prind ce inseamna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ciao fetele,

ma bucur de copii, ca-s bine.

 

Oli, sa-ti fie de bine delegatia, nu ai de ce sa te simti vinovata.sotul probabil asa a reactionat ca nu se astepta, dar sigur intelege si el.

eu v-am mai spus ca ma bucur si prefer sa am job, asta e timpul meu in care-s sanatoasa la cap, respir, mananc linistita si-mi salvez vocea. acasa... nu e usor.

 

si S are nevoie de translator uneori, nici nu-mi dau seama, ca daca noi il intelegem si sta doar cu noi doi... uneori repeta ceva si habar n-am ce zice si taica-su imi traduce ce vrea sa spuna.

 

noi incepem gradi sapt. viitoare, nici nu vreau sa ma gd la boli, astept sa vad cum va fi.

 

ciao!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...