Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

si eu m-am.gandit la.asta dar din ce am.citit si am mai discutat cu mămici de copii care au avut boala Mana gura picior, am ajuns la.concluzia ca nu e asta totusi pt ca nu apar bube si pe restul corpului. La boala asta e doar pe talpa, palma.si gura. Acum Andrei are afta în gurita, nu bubite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pe fuga raspund:

 

Norma glicerina cu nistatina, albastru de metilen sau gargara cu ceai de salvie+bicarbonat, toate merg pt afte. Is foarte pacatoase ca ustura tare, sunt copii care nu se mai alimenteaza deloc cat au. Riscul este sa se infecteze asa ca da-i cu ceva. E bun si tantum verde daca ai in casa.

 

Revin. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cate vad eu ai vostri stau chiar mai mult ca noi, ai mei se joaca si mult impreuna in fiecare zi. Frica mea nu este de autism ci de faptul ca e diperat efectiv sa ii dam tableta, si noaptea viseaza uneori si vorbeste prin somn iar cand incercam sa-i distragem atentia face si mai rau . Eu cred ca el e asa disperat si din cauza lui frate-su care nu i-o da cand vrea el si e o chestie de competitie... oricum, bine nu au cum sa faca toate device-urile astea asa ca eu o sa le raresc cat pot. La noi e problema la teme cand trebuie sa lucrez cu David si acolo era salvarea mea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, tot eu pe aici, probabil aveti treaba inainte de Paste.

 

Plecati pe undeva sau acasa? Ce gatiti? Eu m-as bucura sa iesim la o iarba verde si sa nu mancam mult. Mancare nu prea fac, doar salate si friptura, face soacra mea cozonac, pasca, oua rosii, sarmale si racitura. 

 

Kytana ce faci, sunteti ok?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,


eu sunt Putin racita. Mă.doare gatul dar ma doftoricesc sa mă fac bine rapid.


Eu am.sa vopsesc oua împreună cu Andrei, am sa fac tiramisu si prajitura cu nuca de cocos si o rulada. In rest multe feluri de branzeturi pe platou cu nuci,,caju, măsline. Ciorba, friptura, pasca vor face bunicile.


As sta si eu mai mult afara zilele astea, sper sa fie frumos. Sunt libera si maine si luni asa ca am o minivacanta.


Spor la pregătiri.


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma, sanatate multa si sa-ti treaca repede raceala! Andrei cum se mai simte? I-a mai trecut afta?

 

Mirabela, Mayei i-am luat tableta anul trecut cand am plecat in concediu. La inceput avea o perioada cand o cerea in disperare ca sa faca puzzle-uri. Apoi a uitat de ea. o cere foarte rar acum. La Maya merge aproape non stop tv-ul pe Disney Channel Junior. Nu se uita mereu, dar ii place sa auda pe fundal. Dar danseaza cu Mickey, face gimnastica, a invatat lucruri si cuvinte noi, mie nu mi se pare un lucru rau, mai ales ca nu sta ca hipnotizata cu ochii in tv

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello.

Am facut si eu azi curatenie cu Andrei, m-a ajutat Putin si a colorat in rest. La blatul de prăjitură el a facut cu mixerul si a amestecat. Era tare mândru si zicea ca e bucătar.Acum vreau sa iesim afara ca e frumos dar el vrea sa construiască Lego...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...