Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

mersi, fetelor!

Oli, Maya e tare dulce!sunt aproape sigura c-ar umbla Stef dupa ea s-o prinda s-o pupe...

 

Azi dimineata imi pregateam paketul pt munca, si i-am zis ca eu merg la servici, el la daycare. Stef :" nu copii! acasa!"'

i-am zis nu, mama merge la servici si Stef la gradi.

 

apoi cand sa-l imbrace taica-su sa plece, a pus botic si-a zis iar ca sta acasa, nu merge la copii. L-a lasat cateva minute, apoi i-a repetat si a stat sa-l imbrace. Acolo a vrut in brate pana la usa, apoi a intrat fara botic. Cica taica-su nici nu i-a zis "pa" de teama sa nu-l starneasca, lol...

azi sta de la 9 la 4 si ceva, sa vedem cum decurge ziua.

 

aaaa, vineri l-am luat cu nasul curgand. Sambata tot robinet, de ieri au inceput sa se ingroase. nici un alt simptom. astept sa vad cum evolueaza. sincer, ma asteptam sa fie nasol deja dula 4 zile sapt. trecuta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hristos a inviat!

 

De azi am revenit la serviciu, am mancat ca sparta, ieri m-am cantarit si am deja vreo 2-3 kg in plus, nu este chiar de la Paste, de mai devreme am inceput si tre sa ma dau pe dieta.

 

Gabi ce veste minunata, un fratior pentru Stefan, super fain! Sa ai o sarcina usoara si un bb (sau doi) sanatos/i. Apropo, cand afli daca e unul sau mai multi?

 

Olivia simpatica Maya, vad ca o mai alaptezi inca, o mai alaptezi sau ai de gand s-o intarci? Oare cum o fi la varsta asta intarcatul, mai usor, mai greu, sunt doar curioasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a Inviat! Mi-a fost dor de voi!!!  Gabi felicitariiii!!!!!! Ma bucur din suflet pentru tine! Sarcina usoara sa ai si bobocel sanatos! Oli am vazut motzatele, superbe! Kyt ma bucur ca ai scris, sper ca sunteti bine! Norma sanatate! Ma bucur ca Andrei e ok...Mirabela si David sta uneori la tableta, sunt singurele momente de respiro pentru noi :) Ancuta la multi ani!!!! Noi am fost la ai mei de Pasti, a fost super...David e acolo de 2 saptsmani, l-am lasat si saptamana asta...nush cum sa fac in continuare ca mama are nevoie de o pauza...are grija de David din oct, e super obosita, a slabit 10kg, m-am speriat cand am vazut-o...cu cresa vad ca nu avem noroc, soacra-mea nu vine deloc...plus de asta eu trebuie sa ma operez la ambele picioare si nush cand si cum sa fac...mi groaza sa le zic la munca, lucrurile stau tot mai rau, pleaca alta colega...astea sunt noutatile noastre...pupici (scuzati modul de scriere asa imi apare)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, mutumesc mult pt gandurile bune!

 

Mirabela, e unul, stiu de la 7 sapt. cand am avut echografia de viabilitate. La 20 sapt. pot afla si ce sex este, cred ca de data asta vreau sa stiu. Daca e fata, pot primi niste hainute de la colege. Oricum eu am pastrat absolut tot de la Stef, am incercat sa iau haine neutre, just in case J

Eu nu am pus nici un pound pana acum, dar asta e pt ca aveam déjà multe kg in plus. Deja am o burtica respectabila.

 

Oli, vai ce frumos! Ce mai face Oana? Sofia cum e?

 

Corina, cum v-ar putea ajuta soacra daca merge David la gradi? Sau te referi sa stea cu el acasa?

Sincer- eu nici nu as indrazni. Abia ii facem noi fata lui S., un om mai in varsta nu vad cum ar putea.

Ma bucur ca ii este bine la ai tai; sanatate multa mamei tale!

 

Nu stiu, eu as zice sa incerci iar cu gradinita. Desi de fiecare data s-a imbolnavit foarte urat! Nu stiu, e f greu de spus. Poate avea déjà imunitatea scazuta si de asta s-a imbolnavit asa de urat?

Aaa, nu puteti plati o fetiscana la tara la ai tai, sa il scoata la joaca cateva ore pe zi? Sau sa mearga la gradi acolo in sat (sunt la tara ai tai?) 3-4 ore pe zi. Cred ca ar fi mult mai ieftin decat sa cauti o bona la oras. Astfel ar lua si ai tai o pauza, ar fi in aer curat, cred ca ar fi mult mai bine asa.

Tu opereaza-te, Corina, daca e nevoie. Varice, sau ce? Lasa-I pe angajator, chiar nu e problema ta ca vine sau pleaca staff. Presupun ca medicul iti va recomanda ceva concediu medical. Eu in locul tau m-as opera si as merge sa ma recuperez la tara. Asa stai si cu David mai mult, si nu esti solicitata tare pt ca sunt si ai tai acolo.

 

Norma, voi continuati cu gradi? Parca ati inceput acum cateva sapt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, de ce trebuie sa te operezi? Ce-ai patit? Are dreptate, Gabi: pe angajatori putin ii doare. Tu vezi-ti de sanatatea ta.

 

Gabi, Oana e bine. Analizele ii ies bine. Doamne ajuta sa fie la fel si pe mai departe. Sofia e o frumoasa. E dolofanica, mi s-a parut grea fata de Maya. Vorba mea si a Oanei: e indesata! :)) Ea merge de la 11 luni lacresa, acum e la gradi si mi s-a parut mai descurcareata decat Maya. De genul: se urca pe scaun, apasa pe sapun si robinet, se spala pe maini si se sterge. Maya nu face asa ceva. Azi mi-a zis maica-me ca toata ziua Maya i-a povestit despre vizita de ieri si cum am ajuns acasa a inceput sa ma bazaie ca sa luam masina si sa mergem la Sofia. Abia am calmat-o.

eu si Oana ne planificam concediile impreuna. Am facut azi niste rezervari pt Lefkada :D

 

mitabela, as cam vrea sa o intarc, dar ea nu vrea. Cred ca e mai greu la varsta asta. Pentru ca nu vrea deloc. Suge mai rau ca un nou nascut. In fine, ea de la inceput a fost super dependenta de tzitzi. Nu stiu cum o sa facem

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi ma gandeam ca vine o saptamana-doua sa ne ajute, sastea cu David, daca merge sau nu la cresa..dar nu vine, cica nu poate...mi groaza cu cresa, asa vrea sa-l mai duc, dar vad doar boli, spitale si perfuzii..inainte de Pasti iar au fost cazuri de rotavirus...tot sper sa se incalzeasca si sa-l pot duce...el a fost doar cateva zile 2-3-5 in oct, dec, ian si martie..atat...incerc sa caut pe cineva, ca sa-mi schimb serviciul, sa-mi gasesc ceva doar de dimineata nu prea vad sanse..

oli ce frumos ca va aranjati concediile! noi nik inca...vrem la mare dar nu stiu unde...

la picioare am niste chisturi, de fapt sunt niste tumori ale nervilor (neurinomul Morton)... sunt inflamati nervii intre degetele 3 si 4 la picioare si s-au transformat in tumori..ma dor rau, imi amortesc, abia mai pot sa umblu...initial pateam cu anumiti papuci, acum simptomele sunt si in papuci de farmacie sau chiar desculta...culmea, am la ambele picioare (ceea ce e rar) si sunt mari 7/7cm si 5/4cm...nu exista tratament, trebuie inlaturate chirurgical...am gasit un dr in cj la spitalul militar care a mai operat asa ceva (la ortopedie mi-au spus ca aceste operatii nu sunt un succes)... din pacate degetele respective vor paraliza, dar macar scap de durere...recupararea presupune carje si concediu medical vreo 2 saptamani, mai ales ca e vb de ambele picioare..

 

offf ce v-am mai plictisit...va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...