Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

Corina ce rau îmi pare ca ai asa probleme. E f important sa te decizi sa te operezi cat mai repede sa scapi si sa te refaci. Succes si refacere rapida.

 

Da Gabi noi continuam cu cresa. A stat acasa saptamana trecuta ca a avut viroza cu eruptie dar de maine la cresa din nou. Noi deja am.vizitat doua gradinite pt toamna si mai mergem la.inca una si apoi ne decidem . E f grea decizia. Spatiile si conditiile.sunt mai bune la.grădinițele de stat dar sunt 34 de copii la o educatoare. Imposibil sa invete ceva acolo. La privat taxele sunt mari, spatiile mai mici dar sunt maxim 12 copii intr-o grupa.

 

Oli si Andrei isi pune scarita la chiuveta si se spală pe mâini singur, isi pune săpun, se șterge. Daca nu are pampers se duce la.baie si isi da singur chilotii si pantalonii jos si dupa ce face si îl spăl isi ridica singur pantalonii. A început sa coloreze, sa picteze mai mult si mai ordonat de când merge la cresa si zilele astea a păpat si supa singur. Stie fffff multe cântecele si poezii,si de la cresa dar si de la mama mea. Se vad progrese clare de când merge la cresa dar e adevărat ca si bolile le.pescuiește de acolo....

Sunt curioasa cum va rezista Maya la asa drum.lung pana in Lefkada. Fain ca mergeti. Si noi am.luat deja biletele de avion pt Italia si am.platit avans la.cazare. Abia astept.

Noapte buna fetelor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata, n-am terminat de scris ieri ca ne-a dat drumul de la serviciu la 12 si am fugit acasa.

 

Kytana te rog sa ne zici despre voi,  am vazut poze pe fb, baietii sunt foarte frumosi, Luca are parul exact ca si Calin.

 

Anca poate cu vremea frumoasa o sa scapati si voi de toate problemele de sanatate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi sper ca sunteti ok cu raceala, cam asta e gradinita, n-ai ce face. Acum trebuie sa te feresti si tu ca de la gradi iti aduce una alta si in sarcina le cam culegi...

 

Am vazut poze cu Maya si Sofia, simpatice rau amandoua, deja sunt fetite mari! Poate mai trece si Oana pe aici sa ne spuna ce mai fac.

 

Corina lasa ca se aranjeaza ele lucrurile, incearca sa te linistesti si poate le vezi altfel. Mama ta si-a facut niste analize? Imi pare rau de problemele la picioare, nici eu nu am auzit de asta dar fa ce trebuie sa nu se graveze treaba, nu te neglija deloc pentru altii... despre cresa, l-as mai duce acum cand se mai incalzeste si scapam de viroze doar, altfel nu sunt de acord cu cresa. Pana in 3 ani copiii au o imunitate foarte scazuta si vedeti si voi ce forme urate fac. E strict parerea mea, dar nu m-as risca cu imuninatea copilului, poate la o cresa privata unde se respecta conditiile de igiena, unde sunt mai putini copii, da, acolo se imbolnavesc mai rar, dar la stat e jale. Eu v-am zis de la inceput parerea mea cu cresa, cati bani dai apoi pe medicamente/spitale, plus chinul tau si al copilului... ajungi mai scump decat o bona. 

 

Revin...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va povestesc 2 faze si fug la treaba, Calin nu vorbeste romaneste in schimb a inceput sa foloseasca cuvinte in engleza care sunt mai usor de pronuntat, ii tot zicea lui David "push"  sa impinga si il foloseste cand trebuie. Alta faza, de Paste il invata David pe Calin cum sa ciocneasca ouale, Calin asculta el cat asculta, pare ca pricepe, apoi ii spune David "Hristos a inviat!" urmand sa ciocneasca... Calin ia oul si-l izbeste cu toata puterea de masa, a sarit bucati din el, nu alta! Apoi se uita mirat la noi ce nu a facut bine! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca te distrezi bine cu baietii tai Mirabela.

Sa va povestesc si eu o faza.

Eram la nasii lui Andrei in vizita si mancam tort de ciocolata facut de nasa. Andrei nu a fost niciodată interesat de dulciuri, prăjituri etc Acum se uita in farfurie la tati si intreaba ce mănânci? Tatal lui : Tort de ciocolata. Andrei: E bun? Tata: Nu( evident f bun, dar sa nu ii faca pofta). Andrei sta putin se gandeste si intreaba si atunci de mananci? Apoi zice vreau sa gust sa vad cum e . Ii dam sa guste si zice de trei ori asa una dupa alta E bun tati, e bun, e bun.....asa ca acum trebuie sa cam ascundem praji de el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A si aseară a trebuit sa pretindem ca suntem elefanti toti trei, ne-am deplasat la baie in coloana in patru labe toti, eu trebuia sa.ma.adresez cu micutule elefant ce doresti sa faci? Si el ne striga mami elefant si tati elefant.

Azi dimineata a plâns când l-am dus la cresa. Asa mi se rupe sufletul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am citit dimineata si pana acum am uitat tot.

tin minte doar ca Oli va merge in vacanta cu Oana. super fain, ma bucur pt voi! si sa fie motzatele impreuna... va doresc de pe acum sa va simtiti bine!

 

eu n-am mai fost in vacanta de 2 ani. de cand m-am despartit, adica. nici anul asta nu voi merge nicaieri ca nimic nu e fain daca nu ai cu cine sa impartasesti locurile. Eu care inainte aveam 2-3 iesiri pe an, acum nexam. Poate peste cativa ani cand vor creste putin copiii si vor fi ok pt calatorit voi incepe iar drumetiile, ca tare mult mi-au placut.

 

Corina, fata draga, te rog eu mergi si te opereaza! desi... fa ceva research pe net, kiar asa, iti vor paraliza degetele? alege si tu raul cel mai mic. Stiu ca nu sunt in papucii tai dar totusi, sanatatea primeaza! Da-i incolo si de sefi, si de job si de tot! ai grija de tine intai, ca David are nevoie de tine. Bafta si sanatate!

 

aaa, legat de independentza! Oli, sa-ti spun "ai grija ce-ti doresti?"  [:)]

cred ca tine de firea copilului. Stef vrea sa se spele sg pe maini de luni bune. are scaunel la baie, se urca, da drumul la apa, ia sapun, se spala, inkide apa si se sterge. stau langa el ca il ia euforia si incepe sa stropeasca/ ude tot in jur. 

adevarul e ca nu l-am "sufocat" niciodata, am incercat sa-l las pe el sa se descurce. dar asta creeaza si multe pb, ca vrea sa faca el singur multe si unele sunt periculoasa si nu intelege "nu". ne-a impresionat intr-o zi acum vreo 2 luni cand s-a urcat pe masa, a insfacat cutitul si si-a uns o felie de paine cu gem. a intins cu cutitul asa de frumos... f putin a dat pe langa (cutit mare, din ala de unt, fara tais). asa mandra am fost de el! el isi curata oul fiert, mandarina etc. Dar astea cred ca toti o fac.

 

azi cand l-am luat de la gradi era asa de manjit pe fata de muci... m-a durut dar na, nu are pe cineva permanent cu el sa-l stearga. nici nu stiu daca-l sterge cineva. aici ratio e un educator la 8 copii, si incearca sa-i faca independenti.

mi s-a parut putin caldut dar astept sa vad cum e pana maine; oricum, avea pana-n 37.3, asta din mana & pupat. acum a scancit putin si-am mers la el. nu mai era cald deloc, dar are nasul infundat. 

e pe trecute oricum, ca au devenit galbeni si grosi.

 

sunt surprinsa ca zilele astea vb f f mult romaneste, ma asteptam sa "recite" kestii in engleza de la gradi. poate doar baga la tartacutza deocamdata :)

 

aaaa, mi-am amintit! ce cantece stiu ai vostri la varsta asta? l-as invata si eu pe Stef, dar habar nu mai am ce. eu ii cant "abc song" si ieri am fost socata sa vad ca-l stie peste 70%, cu melodie cu tot. wow!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello.

Andrei stie Twinkle twinkle little star, Taranul e pe câmp, Ratustele mele pe apa s-au dus, Ceata lui pitigoi, In pădurea cu alune, Bate vântul frunzele, Old Mc Donald has a farm, Noi suntem piticii, poezii stie fara numar. Si mai nou mă pune sa ii când Steaua sus răsare. Si pri. Casa sau pe afara se trezeste singur cântând Pe Cristos sa-l vazaaaaaa.....(asa e un vers) . Iti dai seama cine ne aude .....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...