Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

Asa Norma, ati pacalit voi baiatul dar de acuma nu va mai merge! Am patit-o si noi cu David pe la 3 ani, pe vremea aia eu beam Pepsi si aveam tot timpul in casa cate o sticla, ma intreba copilu' ce beau si-i ziceam ca bere... el nu gustase inca (sau cel putin asa credeam eu, ca-i daduse socrul meu sa bea in lipsa mea) ... intr-o zi eram la un chiosc la rand sa cumparam paine si incepe copilu' sa urle ca vrea bere, sa-i cumpar bere, eu oripilata cum naiba sa-i iau bere, lumea se uita la mine ca la nebuni, pana la urma mi-am bagat coada intre picioare si am plecat, n-am mai luat nici paine, va dati seama ce or fi zis oamenii despre mine... de atunci nu mai beau sucuri, cand am pofta imi iau o jumate la serviciu si gata.

 

Gabi eu cred ca ar trebui totusi sa mai iesiti cateodata, doar tu cu Stefan, cred ca v-ar prinde bine la amandoi. Pana la urma asta este si nu e chiar asa rau sa iesi singura, am fost la Techirghiol intr-un an (a avut mama bilet de tratament si ne-a luat si pe noi) doar eu si David, asa de bine ne-am simtit amandoi, am petrecut timp doar noi doi. In iunie va avea David cantonament si am de gand sa ma duc si eu cu Calin, David va avea programul lui, ne vom vedea la mese si seara. In timpul asta eu cu Calin vom petrece timp impreuna. Concediul cu toti il vom face in august dar am de gand sa profit si de alte iesiri cu copiii. Sotului meu nu-i place la mare si nici nu-si poate lua atunci concediu si am zis sa profit sa duc copiii la mare pt aerosoli iar in vara vom merge la munte toti.  

 

Of, saracutul plin de muci, mi-am amintit de David la prima lui gradi, cat a mai plans ca nu i-a placut si intr-o zi m-am dus mai repede sa-l iau si erau la masa de pranz, toti mancau frumos si doar al meu plangea si-i curgeau lacrimile in ciorba [sad] . Faza asta n-am s-o uit niciodata... 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nici noi nu mai bem in casa decât apa. Mai aveam cola dar l-a invatat tatăl meu sa ne spună de cate ori ne vede sa nu mai bem cola. Tatal meu are 74 ani si face sport si mănâncă f sănătos, nu bea in afara de apa si ceai nimic. Asa ca mai facem suc de portocale ca ii place lui Andrei sa faca, ceai si apa bem. Gata cu dulciuri, sucuri. Eventual dupa 22 seara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma, pai astea-s dulci de va trece pofta de dulce?

 

azi sta acasa... desi am ? in jur si cica daca are febra si e moale, plange, il tii acasa, altfel nu. dar vreau sa vad cum evolueaza azi. el e f vesel, sa vedem.

 

Doamne Mirabela, te cred ca ti s-a rupt sufletul!

la mine nu plange deloc. si mi s-a spus ca nici acolo nu plange. a plans doar in prima zi la trezire. nu cred ca ma mint ca nu au de ce. si ar plange dimineata sau cand il luam. deci e bine deocamdata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

 

Am fost ieri la dr cu Calin pt ca e a doua oara intr-o sapt. cand face un soi de laringita cu tuse sonora si respiratie aspra dimineata, dupa ce ii dau un aerius si aerosoli cu dexa il lasa fara alte simptome, este pe fond alergic ca nu e racit, nu mai tuseste, nimic, pur si simplu e cate un episod dimineata. Ar fi de la polenurile astea care au aparut cu primavara dar dra se teme sa nu fie ceva cu astm... sper sa nu fie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirabela si eu sper sa nu fie astm . Cu alergia la.polen mă lupt de ani buni si ma chinuie in fiecare primăvară dar la mine se manifestă prin mancarimi ale nasului, ochilor, urechilor si cerului gurii. Aerius si claritine nu ma.mai ajuta de mult, doar spray Avamys. Mi-a fost frica sa nu mostenesca Andrei dar pana acum nu am avut probleme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello.

Noi cu mucisori de vineri fara alte simptome asa ca stăm in casa cate zile ca bate un vant de ne ia de pe picioare. Ne jucam la greu Piticot, cu Lego si de-a vânzătorii ca am primit casa de marcat de jucărie. Cam astea sunt activitatile din zilele astea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...