Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

Va salut!

 

Calin ieri a facut un episod de febra, i-a dat mama un nurofen si nu a mai facut pana acum, insa a inceput sa tuseasca plin, facem aerosoli si sa vedem cum evolueaza. Maine mergem la dr. sa-l asculte.

 

In rest stam mai mult in casa ca si la noi e urata vremea si bate vantul, de maine se mai incalzeste.

 

Norma sanatate si voua, cine sta cu el ziua, stai tu sau cu bunica?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello.

Sănătate Mirabela. Sa nu fie ceva grav, bine ca nu a mai facut febra. Andrei sta cu bunicii. Vine mama mea la 7.30 la noi, noi iesim din casa la 7.45. Stau la noi acasa si mananca si se joaca pana pe la 11 dupa care merg in plimbare la parintii mei acasa unde mananca supa,,doarme si papa felul doi la trezire. Pe noi ne suna mama când se trezește si pana mananca ajungem si noi dupa el. Pe azi i-am facut paste cu sos pesto din leurda, spanac, pătrunjel si nuci blenduite cu lămâie si ulei de masline. Sunt curioasa. In ultima.vreme mănâncă orice ii dau foarte bine. A început si rosii sa ceara ca pana acum doar castravete si ridichi vroia. Sâmbătă am făcut salau cu legume la.tigaie si a mâncat tot si legumele erau bucati de brocoli, morcovi, țelină, păstăi de fasole. Sper sa o tina tot asa. Încă nu am gasit Gradinita si sunt cam stresata. Azi mai mergem la una privata si lunea viitoare la încă una. Sper sa ne decidem ca e cam târziu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani celor care sarbatoresc astazi SF. Gheorghe!

 

Calin are laringita, are o tuse urata care nu vrea sa sa fluidifice, ii fac si aerosoli si siropuri dar merge destul de greu. Fara antibiotic deocamdata, sa vedem cum merge.

 

Norma cate reusesti tu sa gatesti, la noi masa de pranz este o ciorbitza cu multe legume si carne, apoi seara ce mancam si noi, uneori ii fac iaurt cu fructe seara cand nu-i place ce mancam noi. 

 

Eu astept luna mai pt gradi, este doar una care o "vanez" sper sa prind loc ca e foarte greu de intrat, cunosc pe cineva acolo care mi-a promis ca ma ajuta. Acuma primul an nu stiu cat va merge, sper sa aiba imunitatea buna si sa nu lipseasca prea mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirabela, eu ies la 16 si la 16.10 sunt acasa. Pana la 18,când îl iau pe Andrei gătesc in timp ce manancam si noi, dar dupa cum vezi nici o mâncare nu e f elaborată. Toate sunt simple si usor de facut. Si fac ce mancam noi, nu fac pt el separat. Tocanite de ex face mama. Când fac pe doua zile mâncare atunci in ziua in cate nu gătesc calc sau fac cumpărături pana îl luam pe Andrei. Seara noi nu mancam asa ca fac usor pt Andrei, gris, mamaliga, pâine cu ceva. Iaurt etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

pe unde sunteti? Afara la soare? Andrei doarme de trei ore si nu da semne ca s-ar trezi. După o lungă perioada de dormit in pat azi doar in brate a vrut, ca pe vremuri, nu l-am putut lasa jos. Sunt anchilozata si sunt la al doilea film. Asta e...sper sa se odihnească ca azi a fost f mârâit si nu i-am putut intra in voie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a Inviat!

 

Am deschis fix la pagina unde Gabita ne dadea marea veste. Doamne ajuta sa decurga totul bine. Cat despre descurcat, ma descurc eu cu Luca Duracell (asa i se spune mai nou) daramite tu cu Stef cel Dulce!

 

Noi suntem intr-o mica criza. Gogule n-a vrut sa ne primeasca, dl Pinguin s-a deprimat, incearca sa ceara marire aici si tot cautam apt sa ne mutam. Pingu mic este plin de energie zilnic si fereasca sa ploua ca Efremica nu mai e lasat sa doarma. Cum vede ca ma duc cu el sa il culc, cum il trezeste.

 

IN curand ma duc cu el la pediatru sa ii faca evaluare; de un ADHD tot il suspectez pt ca nu sta 2 clipe locului, nici macar sa ii citesc si spanul lui de concentrare este zero.

 

Am fost 2 zile in spital cu E. pt ca nu mai putea respira. Nu va spun cat de chinuit a fost si ce aparate i-au pus pe tot corpul implicit pe cap. Ideea este ca nu stiu ce are si de ce respira ciudat noaptea, asa ca ne-au trimis acasa.

 

As vrea sa am vesti multe si bune, dar suntem un stres si nu mai avem rabdare sa ne linistim si noi odata. Inainte de Paste am aflat ca a murit si ultima ruda pe care o mai aveam - sora bunicii mele si imi pare atat de rau ca nu ne-am permis sa mergem in tara sa isi vada si ea nepotii... Ce pot spune? Cateodata viata te loveste din plin :)

 

In alta ordine de idei Luca a inceput sa lege cate 3 cuvinte, incearca sa comunice cu noi mai mult. In parc fuge de copii, mai ales de cei care se joaca cu bete si tipa. Daca tipa la el vreun copil, il loveste pt ca se sperie. Asa sunt copilasii si in ro de agresivi? Un baietel i-a turnat o galeata de nisip unei fetite (nu erau prieteni sau rude) si niciun parinte nu s-a alarmat. Sunt eu ciudata ca mi se pare inadmisil?

 

Sper sa pot intra mai des ca tare dor imi este sa va mai citesc.

 

Va pupacesc [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana îmi pare bine sa te citesc. Îmi pare pt vesti, viata e ciclica deci urmează si urcușul cu siguranta. Sănătate mult si sa iasă evaluarea buna.

Copiii sunt ca oamenii, peste tot sunt cuminți, rai, agresivi etc. Nu stiu daca v-am povestit ca intr-o zi Andrei a gasit o balta si m-a.rugat sa il las sa tropoteasca desi nu era cu cizmele de cauciuc. Eram in fata blocului si am.zis ok ca dupa ce se uda il duc repede sus si îl schimb. Era o bucurie pe fata lui sibtropotea si evident s-a.udat tot. A trecut o doamna in vârstă , s-a oprit lângă el si a zis cu o răutate incredibila Da tropotesti, te uzi si te răcești si vei face injectii, asa iti trebuie. Si a plecat. Nici măcar nu are rost sa te vreti cu astfel de oameni. In alta zi eram cu bicicleta si ii zic lui Andrei la dreapta mergem .la care o doamna se uita la.mine si spune La dreapta doamna, copilul asta stie ce spuneti? Ce e dreapta? I-am raspuns frumos ca ar fi uimita de cate stie si mi-am continuat drumul. Deci si in Români si peste tot vei întâlni tot felul de specimene. Ignoră pe cei care nu iti plac si stai cu cine iti face placere

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A venit si Andrei de la cresa ca l-a împins un copil. I-am.spus sa ii zică copilului respectiv ca nu ii place sa fie împins si prefera sa fie prieteni, dacă continuă sa îl împingă sa nu se mai joace cu el. Dar in jurul meu părinții, multi nu toti, ii invata sa împingă înapoi. Si atunci la cum.ne.asteptam sa fie copiii?


 


No am divagat, sa ne mai scrii Kytana.pupici


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor !!!

Ma mai tineti minte ?? [flo2] [flo2]

Scuzati dar parca timpul fuge ca nebunul, mereu am impresia ca sunt in urma cu toate, ca nu ma pot organiza , oare ce naiba as face daca as avea servici ?? As innebuni...

Ma bucur ca sunteti bine, racelile vor trece odata cu crestea copiilor nostri

 

Gabi, felicitari pentru bebele care este in burtica, ma bucur pentru tine ca iti doreai foarte mult un frate / sora pentru Stefan , eu m-am mutat de langa mama si soacra sa fiu mai aprope de frate, nu as spune ca am facut un pas important, acum ca am copii nu am ajutorul lui, are si el copii, servici... eu mai mult singura, noroc de cumnata mea care e o dulceata de om .

 

Sotul a fost acasa, si-a luat licenta si toate examele pentru ofiter de marina si aplecat inapoi pe vas. Si-a inaintat demisia si vine acasa in august unde cu ajutorul lui Dumnezeu poate isi gaseste job pe masura sturiilor. O sa avem morcovul in f... dar ne rugam sa fie intr-un ceas bun.

 

Natalia a crescut de ma minunez cand fac comparatie cu alti copii in parc, vorbeste de toate dar e sasaita si nu-l pronunta pe „r„, nu-mi fac prea mari prbl. Stefan le-a zis bine pe la 4 ani. Spune multe poezii si cantece, toata ziua asculta Gasca Zurli si Tra-la-la, danseaza si are personalitate, isi ia singura pantalonii, olitza si papucii. De pampers am scapat din vara , il mai pun noaptea dar de multe ori il gasesc curat.

 

Eu ma duc la scoala, sem.2 e cam enervant, avem de 3 ori pe sapt. cate 2-4 ore, o pierdere de timp, ba nu vine profa iar daca vine ne da niste foi copiate la xerox iar noi sa facem conspect, deci mai pierd cateva ore acasa [batcap] [batcap]

Partea proasta e ca nu ma pot duce la practica pt. ca nu vrea Naty sa stea la gradinitza, la grupa mica , plange si se duce in clasa la grupa mare a lu Stefan , ramane varianta sa incep din toamna

 

Cam atat de la noi, a venit caldura si stau f.mult pe afara.

Luni am petrecere [trombon]  [batetoba]  [batetoba]  [batetoba]  , face puiul meu 6 ani si organizez ceva la un centru de joaca.. Doamne cat a crescut [deziuata] [deziuata]

 

 
 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...