Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Carmen si eu abia il bag in casa seara, sunt multi copii in fata blocului si nu vrea sa intre. De multe ori il iau plangand dar asta e. Intr-o seara a plans asa de tare ca taica-su l-a certat si vreo 2 zile il spunea la toata lumea cum l-a certat si cum ii spunea "ssshhhhhhhhhttttt" sa taca.

 

Norma sunteti mai bine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai face febra dar noptile sunt crunte. Are niste reprize de tuse groaznice, se îneacă....e dezastru. Ziua e f ok. Am sunat la urgenta si am nimerit tot pe doctorita care ne-a văzut marti si a zis sa nu ma.panichez ca e normal. Eu sunt in schimb fffff obosita. E a patra noapte nedormita ca stau cu el n brate. Asta e, sa se facă bine.


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu i-am dat nimic. Îmi e cam groaza sa dau medicamente neprescrise pt ca nu stiu daca nu interacționează rau cu celelalte. Am sa intreb mâine. Multumesc pt sugestie. De la mine putere am renunțat la eurespal seara. Sa vad daca e mai ok. Noapte buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma nu e rau Eurespal seara, asta calmeaza tusea, este un antiinflamator al cailor respiratorii. Noua ne mai dadea seara numai ca in general prea mult efect nu are la noi. Intreaba pediatra lui ce sa faci ca sa nu mai tuseasca asa noaptea, nici eu nu dau aiurea medicamente decat dupa ce intreb, dar iti spun ca sigur se da si antialergic la pneumonie, si in spital le-a dat la ambii copii ai mei. Sanatate!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Au inceput sa-si faca efectul medicamentele si nu mai e asa plin de secretii. Eurespalul nu da tuse sigur. Medicamentele pe baza de ACC dau tuse in ideea de a elimina secretiile prin tuse, de asta nici nu se dau seara ca tuseste noaptea. Important e ca sunteti mai bine. Chiar voiam sa te intreb Norma, tu i-ai facut cumva vaccinul pneumococic?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara eu ca de obicei citesc tot (aproape zilnic) dar postez de 2 ori pe an.

Paxeladine functioneaza si la noi seara cand are f multi muci la inceput pana incep alte medicamente sa functioneze. Si sunt de acord cu Mirabela ca se da si antialergic de multe ori. si Matei a luat zyrtec de vreo 3 ori dar i-am dat numai cum a prescris dr (nu "de la mine")

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...