Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

L-am dus pe Matei la gradi la 2 ani si 1 luna, dupa a doua bona cu nepotriviri nu am mai avut curaj sa incercam pe a treia. A fost 4 luni bolnav non-stop desi slava domnului nimic f grav ( bronsiolite sau pneumonii sau altele). In schimb progresele sunt imense pe tot felul de planuri asa ca nu regretam. acum e mai bine dar uite saptamana asta iar am stat acasa... viroza (fara febra macar) cu muci cascada insa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello Anamaria. Mă bucur sincer sa aud ca cineva merge la cresa si chiar daca s-a mai îmbolnăvit nu a facut nimic grav. Mă bucur si ca face progrese. Mai spune-ne despre voi.

Andrei a dormit toata noaptea f bine. Tuseste la trezire si aspiram de 5-6 ori nasucul pe zi si tot înfundat e.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello. Ieri am fost la control si ne-a dat tratament mai intens ca nu a fost multumita dna dr de progres. Si ne-a dat si aerius a propos de discutia cu antialergicele. 

Matei merge chiar la gradi, au grupa "mini" de la 2 la 3 ani. exemplu de progres: cand l-am dus vorbea f putin si intr-o luna era alt copil, efectiv turuia.

sanatate multa si celorlati bolnaviori/bolnavioare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello. Ce liniste e aici. A venit vremea buna si sunteti afara la joacă. Eu m-am.trezit mai repede si stau Putin pe net pana plec la.job. Azi mergem la pediatra pt ca nu îmi place cum tuseste. Starea lui e buna, secretii in nas nu mai are dar are repize de tuse f urata. In rest ...nimic nou. E f simpatic pe zi ce trece. A invatat expresii din carticele pe care i le citesc si le zice . Daca e dezordine im camera lui spune: Ce halababula e aici... Sau orice spun el intreaba : Ce anume?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anamaria ma bucur sa aud de voi. Ai mei avand sensibilitate cu alergiile, la orice raceala cu tuse urata pediatra mi-a zis sa le dau aerius seara la culcare. Si eu sper ca la gradi sa-si dea drumul mai mult la vorba, sa manance singur mai bine, etc. Dar sanatosi sa fim ca restul vin de la sine.

 

Am fost si eu ieri la inscrierea la gradi, am stat la rand vreo 3 ore si am depus dosarul, acuma om vedea vineri seara rezultatul. Vorbisem cu o mamica care avea copilul la cresa ca al ei nu s-a imbolnavit asa tare, macar nu a facut forme urate cu mult antibiotic sau spitale... m-am mai incurajat si eu pentru la anul, poate o fi si la noi asa.

 

Norma trebuie sa elimine secretiile, banuiesc ca-i dai ceva de tuse plina, nu? Oricum e bine sa-l vada medicul sa-l reevalueze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Am fost si noi la control aseara si am scapat de aerosoli. Mai continuam doar cu colargol si tantum verde. Matei a invatat sa mearga pe bicicleta acum o saptamana si de atunci vrea bicla ore in sir zilnic si trebuie sa ne dam si noi pe ale noastre ca numai asa e distractia completa... zi frumoasa tuturor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Bine de stiut cu aerosolii cu bicarbonat, pt ce o fi buni, ce ti-a spus pediatra ca nu am auzit pana acum. 

 

Avem si noi bicicleta cu roti ajutatoare, cea mai mica marime si o sa o scoatem ca pare interesat de a copiilor de afara. Pe tricicleta nu vrea sa pedaleze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...