Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Norma nu stiu, poate m-am exprimat eu gresit, m-am referit ca asta poti tu face deocamdata, sa stai mai mult langa el si sa-i explici... eu de ex. nu stau neaparat langa el in parc decat cand se apropie de leagan sa nu se loveasca, in rest in topogane se descurca singur. Oricum il urmaresc tot timpul dar s-a invatat si e cuminte in general.

 

Gabi David a fost un copil sensibil dintotdeauna, asta e, m-am obisnuit cu gandul, insa cu medicamentele astea puternice date tot timpul nu e ok... asa este cu cat creste e mai bine...  sanatate si voua, sa fie doar o forma usoara. Ma intrebai de raceli vara, ai mei au fost sanatosi vara in general pana prin septembrie cand incepea gradinita si incepea sezonul virozelor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Calin are vreo 14 kg, e numai bine. Are o perioada mai nasoala zilele astea ca se maraie si plange din orice, mai ales cand venim noi... cu bunicile nu e asa. Ori ne incearca pe noi ori nu stiu ce are... de ieri e si el putin racit, nasul infundat si putin ragusit, sper sa fie ceva usor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirabela - e ok. Am inteles ce ai vrut sa spui si ai perfecta dreptate doar ca iti spuneam ca eu chiar stau lângă el mereu. Doar ca acolo a fost o fracțiune de secundă si a fost chiar sub nasul ambelor mamici. Oricum povestim zilnic despre ce s-ar fi putut intampla, nu cred ca pricepe f bine pt ca i-am zis de ex ca putea sa isi rupa mana si a întrebat si rămâne fara ea? E destul de greu sa ii explici.....dar ii tor repet ca e un lucru rau, ca lui nu i-ar plăcea sa facă cineva asa cu el....ca e posibil sa rămână fara prieteni, ca pe noi parintii ne supara gesturile astea..etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, sunt tare bucuroasa ca am castigat consursul Biofarm de pe dc, un pachet de produse Biofarm.

 

Norma ma bucur ca sunteti ok la echo, asta e important. Legat de impins, vreau sa-ti mai spun ceva, vezi ce anume il deranjeaza la copii, incearca sa-l intelegi, David de ex. nu suporta sa-i intre cineva in spatiul lui cum s-ar zice, daca se apropia prea tare de el ii impingea, in rest nu. Mai ales ca el vorbeste, poate il intrebi si-ti spune, uneori ramai surprins ce simplu e raspunsul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

L-am întrebat f des. Si in alte contexte de ex când ne jucam făceam analogii cu împinsul si intrebam oare de ce îl.impinge pe prietenul lui. Răspunsul e ca nu vreau mami sa împing dar împing. Deci încă nu am gasit un motiv . Si zice ca il iubeste pe prietenul lui .

Felicitari pt concurs.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirabela, felicitari! ma bucur pt tine.

 

asa ca mi-ati amintit. Stef impinge copii uneori. de ex. vede un copil pe bicicleta lor personala, si deodata alearga la copil, si-l impinge tare de pe bicicleta, ca sa se urce el. asta s-a intamplat de 2 ori, 2 zile la rand. o data cu taica-su, o data cu mine. l-am certat, si-a cerut scuze, i-am tinut morala aolo lga copil ca sa vada ca e trist, si el tot continua sa incerce sa apuce bicicleta; deci nu intelege ce si cum. probabil i se pune pata si nu vede decat ceea ce vrea el, nu-si da seama ca-i raneste.

sincer, ce mi-as dori, ar fi sa dea peste un copil mai puternic, care sa il impinga inapoi, sa-i tina piept, si atunci cred ca ar intelege.

el asa e f afectuos si impresionabil, ii e mila de copii cd plang. kiar nu stiu de ce afce asta. ca e inca mic? ca bicicleta are si el, dar de obicei ce-i al lui nu e asa de atractiv ca ce are altul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in alta ordine de idei, S a fost bolnav. de miercuri au inceput mucii, apoi vineri seara febra, tuse uneori. noaptea nu putea respira, 3 nopti a fc ca un tractor, mi se rupea sufletul. sambata la dr totul ok cu exceptia urekii stgi, care avea likid. a zis ca daca nu trece febra in 24 ore, sa incep antibiotic. i-a trecut dupa o doza de ibuprofen, asa ca...

pofta de mancare si bautul de likide sunt pe zi ce trece mai bine. asta noapte in sfarsit a respirat normal, ce placere sa-l ascult dormind!

ce am fc a fost sa-i pun solutie salina in nas, 1-2 ori pe zi, ca la inceput urla si abia il tineam sa-i pun (acum sta sg si cuminte, cu bribery, of course). dr a spus sa ii pun kiar daca nu scot nimic cu pompa, pt ca macar ii fluidizeaza mucusul si coboara-n gat si-l inghite. cred ca asta a ajutat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi îmi pare rău ca S a fost bolnav dar ma.bucur ca a scăpat usor si repede. Eu sunt intr-o perioada mai nasoala: Andrei de câteva zile plânge când plec la servici, spune ca ii place cu bunicii dar prefera cu mami, ii tot explic ca trebuie sa merg ca altfel nu am avea atatea jucării, mâncare, hainute etc. Pare ca înțelege dar tot se smiorcaie. Sotul meu e bolnav din weekend, a făcut si 40 febra si nu stie nimeni ce are. Am fost la infecțioase si i-au facut o grămadă de analize dar numai vineri sunt gata. Până atunci e pe antibiotic ca are si rosu in gat de nu poate inghiti. Nu mănâncă, a slăbit f tare, nu poate dormi etc. Si la servici sunt aglomerata...asta e . Sper sa ne facem bine repede ca in 6 suntem nasi de botez. Pupici si sa aveti o zi faina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...