Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Norma, eu inca dorm invelita cu pilota de vara. Maya doarme dezvelita, in pampers si tricou. Iarna dormea tot dezvelita, doar in pijama de bumbac. Am renuntat de mult sa o mai invelesc.

Gabi, Fiv-ul e prea scump si nu ma simt in stare sa ma inham la asta

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Am si eu putin timp si va salut.

 

Dezveliti dorm si ai mei, chiar si iarna, le pun pijama adecvata si asta e. Acum Calin doarme in chilotei si maieu si nici nu se pune problema de invelit, e fff cald, si cu geamurile deschise.

 

Calin are o problema serioasa cu constipatia, efectiv nu mai vrea pe olita de frica ca-l doare, nu stiu ce sa mai fac, am fost al dr. acu vreo luna si i-am mai dat duphalac, l-a mai ajutat putin dar nu pot sa-l obisnuiesc cu el... de mancat mananca f multe fructe, bea lichide, ciorbe, compot tot timpul, ceai de musetel, nu-i dau orez, banane sau chestii care constipa, chiar nu stiu de ce, ma gandesc sa nu fie vreo problema totusi... mergem azi iar la dr si mai vad...

 

In rest totul ok, si-a dat drumul la vorba, sta mult cu copiii, deja se descurca si singur peste tot, eu stau linistita pe banca cand mergem in parc. Il mai invata astia mai mari prostioare si el imediat repeta sau face dupa ei... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirabela, nu l-ATI fortat sa faca la olita si nu in scutec?

Pt ca EU l-am dus repede pe S la olita cd se pregatea de kk, era pe pozitie deja, si acolo nu a Mai facut.

Parea ca e ok, nu a protestat, totusi abia a 3a zi a fc kk apoi si s-a kinuit... F vinovata m-am simtit, nu Mai fac.

 

Si am Mai auzit de cazuri similare, se constipa emotional.

 

Sau daca nu, poate are el tranzit f lenes.

Incearca sa maresti grains, fiber si sa Bea apa multa. Apa, nu altceva. Monitorizeaza cat Bea.

Fa dimineata fulgi ovaz fierti in lapte, cam 1:2 ratio, ca la orez. E ff gustos, si daca vrea poti adauga fructe proaspete.

 

Bafta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

Am intrat sa va spun isprava lui Andrei. A înghițit o cheita mica dr la o cutie de bijuterii. Oricat de atenti am fost si nu am.lasat la indemana lui chestii mici, chiar daca e un copil care nu a băgat niciodată chestii aiurea in gura si chiar daca sotul meu a lipsit jumate de minut din camera sa ii aduca laptele....s-a întâmplat. A zis ca nu a vrut sa o inghita doar sa o puna in gurita si când a vrut sa o scoată nu a mai putut. Mă rog...a urmat radiografie la urgenta. E in stomac si nu blocata pe cine stie unde si acum ne indeletnicim cu ceretatea fiecărui kk sa vedem când o elimina. Daca in 6 zile nu o elimina trebuie sa revenim la urgenta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, nu e vorba de asta, la Calin olita a mers f bine fara nici un efort din partea noastra, la 2 ani am inceput si nu are nici un fel de stres, nu a scapat nici un pipi macar pe el. Problema e ca-l doare funduletul, se inroseste acolo si de durere ii e frica sa mai faca, si face niste botzuri tari tari ca ma mira cum de ies asa, scuzati detaliile, am fost si la dr cu el de vreo 2 ori si asa ne-a spus. Teoretic are un meniu f ok anticonstipatie, bea lichide multe, fructe, compoturi, supe.... nu stiu de ce... mi-ai dat o idee, sunt niste cereale cu ovaz si prune, cu multe fibre - impotriva constipatiei si o sa-i iau... alte cereale nu prea mai papa. Eu banuiesc si laptele de vaca, dupa ce am terminat cu lp a inceput. Ii dau lapte gras de 3.5 dar asa stiu ca se da, si oricum nu bea mult, maxim 200 ml x 2 zi, uneori il mai sare si bea compot.

 

Norma doamne ce nasol cu cheita, am o frica de inghitit chestii din astea de mor... eram odata la spital cu David si era in salon cu noi o fetita de 6 ani care inghitise un banut dar a stat in spital 4 zile pana l-a eliminat, ii tot faceau radiografii ca sa fie totul in regula. Doamne ajuta sa o elimine repede. Sanatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...