Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 5


Recommended Posts

Kyt, nici eu nu am avut contractii, decat in drum spre spital si la spital. Erau dureri de burta ca la ciclu, si mai rau. In rest nimic, am pierdut dopul, mi s-a rupt apa... daca-ti aduci aminte eu imi spalam parul si faceam bagaje si am asteptat sa se faca ora 8 sa nu trezesc lumea din somn prea de dimineata. Dureri ioc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salut mamicile mele frumoase !Nu-i asa ca va este dor de mine? Sau mai bine zis , ma mai tineti minte?:))))

 

Am citit si eu cateva pagini,mi-era dor,mi-e dor mereu de voi,dar am un copil....pe cat de cuminte era cand era bebe,pe atat de energic,agitat si zvapaiat e acum.Mi-am propus ca in fiecare zi sa intru sa va citesc macar ....

 

Andreiul meu face la olita de la 1 an si 11 lunu,fara nici o presiune.Singur a vrut....deci am scapat de scutec de mult.Norocul a fost ca era vara,august si statea mereu dezbracat complet.

De cand l-am intarcat imi mananca foarte bibe.La noi mereu era un chin cand venea ora mesei.

Vorbeste de toate,mult si galagios ca o fata.In schimb nu crea sa invete sa numere de exempku,sau sa repete dupa mine o poezie mica....nici nu-l fortez....are timp...

 

Sunt in cautare de gradi....as vrea de prin martie sa il dau usor usor....

 

In rest bine sanatosi....multumim lui Dumnezeu...nelipsitii muci ,dar nimic mai grav....

 

Kytana , imi pare rau sa aud asa ceva despre vecinii tai.Cred ca ai nimerit in cel mai naspa bloc :( Eu cand am fost in Germania in decembrie , era al meu si cealalta a lu' sor'mea de 3 ani....nu ai vrea sa stii ce faceau,sunt amandoi la fel de trasniti....

Nastere usoara si multa rabdare....

 

Apropo de ce spunea Olivia cu bataia,eu ii mai scap cate una lui Andrei la fund....nu tare,cu mila,dar sunt monente cand o iau razna....stau 24 din 24 h cu el....e copilul care chiar iti vine sa il bati,face si vrea numai ce nu are voie....off....abia astept gradi....Nu sunt mandra de ceea ce fac :(

 

Va pupacesc cu dor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello.

 

Oli merci de invitatie, suna tentant. I-am spus si sotului, sper sa ne facem timp sa ne uitam si noi Putin la oferte si preturi. Noi cu masina ne-am propus oricum.

 

Maine începem again cresa. Acum zice ce vrea sa meargă. Maine dimi va plânge....putin.

Va las ca azi am fost la sala, si e cam întoarsă casa. Pana fac baie băietii strâng Putin.

Noapte buna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu Paul nu am treaba cu olita, sta fara probleme, doar ca kk face f rar la olita, pisu si la wc si la olita. Problema e ca nu cere, ii spun: paul te rog sa ceri olita cand vine pipimsau kk si el zice sec si scurt NU.

oli, Lefkada e super faina. Am unfrate care a lucuit in Patras, aproape de Lefkada, afost de cateva ori si imi spunea ca e de vis, am vazut poze. 

Oli, Ana a citit prima serie din Percy Jackson in intregime, primele 3 in romana si 2 in engleza si la una din ele a incercat si un audio book. Acum a inceput seria a 2 a, tot in engleza pe telefon. Ambele fete au devorat cartile (daria a citit doar cele in romana). 

Andreea, succes la gasit gradinita! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia,faza cu caloriferul e nimica toata !!! :))

Cum s-au descurcat ai vostri copii la crese,gradinite?

Eu m-am horarat si il dau la una particulara,singura de altfel de la noi din oras,dar mi se pare cea mai oky....

Acum sper sa nu planga dupa mine sau sa nu vrea :(

 

Carmen , pupacim Paulica fara frica!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ciao ciao,

Andreia (sau Andreea?) bine ca mai dai un semn!

cred ca Stef al meu seamana cu pruncul tau. pai al meu e super super activ, se catara peste tot, la nici un an jumate deja se catara pe pervaz la geam. deci ca spiderman, da? isi dadea jos sosetele, se tinea de pervaz (care e ingust, cam cat palma mea de lat) si se catara. cum? habar n-am! l-am si filmat, acum mi-ati amintit.

imi place de el ca e f agil, se catara c-o usurinta extraordinara, sunt f surprinsa cd vad copii mai mari ca el care abia se misca, nu se pot catara. El dac-asa a fost mereu, nu stiu daca asa e "normal" sau e el deosebit lol. sora-mea din Ro se tot cruceshte si-mi tot repeta sa-l dau la un sport cd creste, ca e "super tare"!

adevarul e ca abia astept sa creasca un an-doi si sa il pot duce la sport, sa mai respir si eu. bani sa am, Doamne ajuta!

 

eu fac tot si mai nimic, intruna sunt pe fuga, mereu cu gandul in sapte parti si se face seara si nu vad sa fi facut nimic.

sapt asta mai ales e una f proasta pt mine! ieri am sunat la gradi unde e S pe waiting list de cand avea 3 luni!!!! gradi e pt copii de 2.5 + ani. si, in oct. era nr. 13, ieri imi zice directoarea ca e nr. 16. pai cum? intreb eu shocata... "pai fratii au prioritate, sunt bagati in capul listei"

it makes sense, nu zic nu, dar cum doar 8 sau 9 copii merg la scoala in toamna, asta inseamna ca Stef are sanse nule aproape sa intre la 3 ani, POATE va intra la 4 ani. serios? am crezut ca innebunesc! e f f f greu sa gasesti ceva mai ales in zona unde stau, s-a aglomerat asa de tare incat nu se face fata! si taica-su vrea o pauza, si mai ales eu vreau sa intr S intr-o structura, sa fie cu copiii, sa invete de la altii.

mai e pe alt waiting list la un Montessori, e mai departe putin si nu mi-a placut ca locul de joaca afara e f f mic (lat cam de 1.5 m si lung de vreo 7 sa zicem). macar acolo poate are sanse mai mari. dar din aprilie cea mai buan oferta e sa inceapa la short program, adica 2.45 ore, ori de la 8.30 ori de la 12.30, ca naiba! si costa cam 70% din programul "normal". dar macar cred ca e mai bun decat nimic.

 

mda, sunt agitata zilele astea. si cd ajung acasa sunt obosita si asa as staaaa cateva minute, dar ma calareste S, vrea sa ma joc cu el. si ma simt tare vinovata sa nu mergem undeva afara, si pe de alta parte mi-e si groaza sa nu mergem ca v-am zis ca e f activ si mi-e ca-mi mananca urekile si-mi iese pe nas daca stam in casa. si iesim. si tot asa...

sper in curand sa asculte mai mult si sa fiu mai linistita ca nu se poate arunca in strada/ in fata pericolelor. uneori pare ok, alteori... numai intr-o fuga o tin.

 

anyway... somn usor si-o zi buna maine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza, hai ca va las cafeaua! si-o muffina de faina integrala cu afine, super yummy!

 

hai ca am citit ce-am scris si ma mustra constiinta. azi am mers in parc dupa-amiaza, ca s-a oprit ploaia. Doamne, ce frumos si relaxant a fost! Ba venea si ne lua de mana, ba mergea inainte sau inapoi, dar nu prea departe :))) oare sa fi aflat ca l-am parat aici la bobocei?

lol... tare scump e! ptu, ptu, ptu!

 

zilele astea mananca de sparge, o fi in crestere.

 

Kytana, ma gd la tine! nastere usoara, bebe sanatos si tie refacere usoara! Luca sa fie linistit si mama ta dragastoasa si cooperanta! Doamne ajuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am scris un mesaj suuuuper lung si l-am pierdut.

Ideea era ca te inteleg perfect Gabi. Eu folosesc des mai nou un cuvânt pt a descrie starea mea Haituita. De la 16 când ies de la job pana la 18 încerc sa rezolv toate chestiile administrative ca sa pot de la 18 doar sa mă joc cu Andrei. Asa ca mai trec prin piata dupa fructe si legume proaspete, ajung acasa pun mâncare la foc si intre timp fac dus ca in armata, mananca un picioare, pregătesc haine pt a doua zi pt Cresa, pt mine. Apoi merg dupa Andrei. Pana la 22 când se culca ne jucam Putin afara apoi in casa. La 20 iar mancat, apoi iar jucat si la 21.30 începem spălat, lapte, culcat. La 22.30 sunt super obosita. Dar pana la 12 noaptea stau la povesti cu sotul meu ca e singurul moment când avem timp de facut planuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am doua zile in care fug cate ora la sala dar si acolo sunt tot pe fuga. Ajung ultima, când e gata ora iau o haina si fug acasa la duș. Acolo evident cu Andrei. Simt nevoia uneori sa zac in vana cate o ora dar îmi revin imediat pt ca atunci când îl vad îmi trece toata oboseala. Multumesc lui Dumnezeu ca suntem sănătoși, ca am un copil perfect din punctul meu de vedere. Indiferent cu ce mămică am vorbit toate sunt obosite. Stiti ce îmi spune sotul meu când intreb oare când ma voi odihni? Când merge Andrei in prima tabăra. Ha ha .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...